Lietuvos krepšininkai iškopė į aštuntfinalį

Publikuota: 2015-09-09
„15min.lt“ / „Scanpix“ nuotr.
„Verslo žinios“

Be susirgusio komandos lyderio Jono Valančiūno šį vakarą žaidę Lietuvos krepšininkai turėjo kaip reikiant paplušėti, kad iškovotų trečią pergalę Europos čempionate ir užsitikrintų vietą aštuntfinalyje – estai įveikti 64:62.

Paskutinėse vakaro D grupės rungtynėse Rygoje lietuviai po pirmųjų 10 min. pirmavo 20:15. Tačiau sužaidus mažiau nei 3 min. antrame ketvirtyje lygu – 24:24, o netrukus pirmavo jau estai – 29:24. Vis tik kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė lietuviai ir prieš antrąją rungtynių dalį pirmavo 38:31.

Trečiojo ketvirčio pradžioje pratęsę sėkmingą pasirodymą ir laimėję atkarpą 15:0 lietuviai įgyjo ir dviženklį pranašumą – 41:31. Tačiau Lietuvos rinktinė vėl stabtelėjo ir estai priartėjo 43:39, 47:46, o netrukus jau ir pirmavo 49:47.

Didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį estai buvo arčiau pergalės, turėjo ir 7 tšk. pranašumą, tačiau Lietuvos rinktinė išlyginti rezultatą, o likus 2,4 sek. iki ketvirčio pabaigos po Jono Mačiulio taiklaus metimo ir persvėrė rezultatą 64:62. Estų bandymas išsigelbėti buvo nesėkmingas.

Šį vakarą Lietuvos rinktinei daugiausiai taškų pelnė Jonas Mačiulis – 15 tšk. Jis taip pat atkovojo ir 10 kamuolių.

Rytoj Lietuvos rinktinė 21 val. 30 min. žais su Čekijos rinktine, kuri šiame čempionate 80:57 įveikė Estiją, 78:64 – Ukrainą, 66:64 – Belgiją ir 65:72 pralaimėjo Latvijai.