„Lietuvos energijos gamyba“ atnaujino savo strategiją

AB Lietuvos energijos gamyba (LEG), atsižvelgdama į atnaujintą visos įmonių grupės veiklos strategiją, atnaujino ir savąją. Pabrėžiama, kad svarbiausia LEG veikla strateginė generacija.
Pagrindinis LEG keliamas tikslas prisidėti prie sėkmingos Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklų sistema, išlaikant patikimos vietinės elektros gamybos pajėgumus bei vystant naujus pajėgumus Lietuvoje, įmonės pranešime cituojamas Dominykas Tučkus, LEG stebėtojų tarybos pirmininkas, Lietuvos energijos valdybos narys, Infrastruktūros ir plėtros direktorius.
Pasak jo, bendrovei reikės išlaikyti greitį ir lankstumą, turimą infrastruktūrą ir kompetencijas pasitelkti inovatyvių idėjų įgyvendinimui, o įgytas kompetencijas ir žinias eksportuoti į regiono energijos rezervų rinką.
Strategijoje taip pat numatoma, kad atlikdama svarbiausią savo rolę užtikrindama patikimą ir efektyvią strateginę generaciją LEG prie LE 2030 strategijos įgyvendinimo svariai prisidės ir žaliosios generacijos kryptyje bei diegdama inovacijas.
Atsižvelgdami į LE 2030 prioritetus, atnaujintoje LEG strategijoje įtvirtinome tęstinumą to, ką darėme pastaruosius kelerius metus teikdami energetinės sistemos saugumui būtinas paslaugas bei papildėme ją veiksmais, kuriuos turime padaryti, kad ilgainiui taptume konkurencingu tarptautiniu energijos gamybos kompetencijų centru, sako Eglė Čiužaitė, LEG valdybos pirmininkė ir generalinė direktorė.
LEG strategijoje numatyta 10 strateginių sprendimų 20192030 m. laikotarpiu planuojamų konkrečių projektų ir veiklos sričių. Tarp jų, siekiant teikti kokybiškas paslaugas, išskiriamas bendradarbiavimas Lietuvai itin svarbiame sinchronizacijos projekte, pasiruošimas dalyvauti užsienio galios rezervų rinkose.
Prie žaliosios generacijos vystymo LEG numato prisidėti panaudodama savo turimus hidroelektrinių pajėgumus, išvystydama ir siūlydama rinkai atsinaujinančių energijos gamybos išteklių pajėgumų priežiūros paslaugas.
Inovacijų srityje jau dabar planuojami pilotiniai saulės jėgainių ir elektros energijos kaupiklių (kaupimo įrenginių) projektai turimoje infrastruktūroje.
Svarbus bendrovei išlieka ir susitvarkymo darbų programos Elektrėnų komplekse įgyvendinimas, atsisakant senų ir neefektyvių įrenginių, demontuojant nebenaudojamus kaminus.
Bendrovė ir toliau palaikys LEAN vadybos sistemą bei nuolatinio tobulėjimo kultūrą, skaitmenizuos procesus, stiprins kibernetinį saugumą bei rūpinsis darbuotojų kompetencijų, aktualių LE 2030 strategijos įgyvendinimui, ugdymu.
Numatoma, kad LEG investicijos sudarys reikšmingą dalį iš 600 mln. Eur, kurias LE grupė iki 2030 m. planuoja investuoti į gamybos įrenginius tiek esamose, tiek naujose gamybinėse bazėse. Finansinis strateginės generacijos rezultatas (EBITDA), planuojama, šiuo laikotarpiu sudarys iki 60 mln. Eur.
Lietuvos energijos įmonių grupei priklausanti AB Lietuvos energijos gamyba valdo Kruonio HAE, Kauno HE ir Lietuvos elektrinę Elektrėnuose. Taip pat trečiąją Vilniaus termofikacinę elektrinę. 2018 m. 9 mėn. bendrovės pajamos siekė 96,5 mln. Eur, 1,2% mažiau negu 2017 m. 9 mėn. (97,6 mln. Eur). Bendrovės grynasis pelnas siekė beveik 26,8 mln. Eur ir buvo 35,9% didesnis negu tuo pačiu metu 2017 m. (19,7 mln. Eur).Sodros duomenimis, bendrovėje 2018 m. gruodžio viduryje dirba 372 darbuotojai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti