Berlynas galiausiai užsinorėjo SkGD

Vokietijos kanclerė Angela Merkel nusprendė skirti valstybės paramą suskystintų gamtinių dujų importo terminalų vystymui. Pirmasis kandidatas Stade LNG Šiaurės Vokietijoje.
Apie pasikeitusią Berlyno nuomonę SkGD importo klausimu, remdamasis neįvardinamais šaltiniais, praneša The Wall Street Journal. Apie strateginį sprendimą, atsipirksiantį ilgalaikėje perspektyvoje, p. Merkel informavo Žemutinės Saksonijos atstovus.
Bent keli ligšioliniai terminalų projektai taip ir neatsispyrė nuo žemės dėl to, kad Berlynas nesutiko jų paremti finansiškai. Anot The Wall Street Journal, p. Merkel, pristatydama projektą vietos politikams, teigė nesitikinti, kad projektas atsipirks per mažiau nei 10 metų ir jam reikės ilgalaikės Vyriausybės paramos. Oficialiai Berlynas tikina, kad finansavimas bus skirtas dėl komercinių motyvų, o ne JAV spaudimo.
Tačiau nepraėjus nė savaitei po susitikimo, praėjusio antradienio popietę LNG Stade, Štadės uoste projektą vystanti bendrovė, oficialiai pateikė prašymą gauti paramą iš federacijos biudžeto.
Enakas Ferlemannas, Vokietijos transporto ministras ir p. Merkel partietis, bendrovę pavadino ypatingai tinkama kandidate lenktynėse statant pirmąjį Vokietijos SkGD terminalą. Prašymo pateikime taip pat dalyvavęs JAV ambasadorius Richardas Grenellas pažymėjo JAV susidomėjimą eksportuoti SkGD į Vokietiją.
Mes kuriame darbo vietas ir giliname transatlantinius ryšius, o tuo pačiu ir padedame Vokietijai diversifikuoti savo energijos išteklius, teigė jis.
LNG Stade GmbH vystomas dujų importo terminalas pirmame etape gali kainuoti nuo 400 iki 500 mln. Eur ir galės importuoti 4 mlrd.. kub. m gamtinių dujų per metus. Tolimesni du plėtros etapai terminalą išplėstų iki 12 mlrd. kub. m importo pajėgumo.
Užbaigus projektą SkGD terminalas Štadėje galėtų patiekti iki 15% viso Vokietijos gamtinių dujų poreikio, Boerse Online cituoja Manfredą Schubertą, bendrovės vadovą.
LNG Stade bendra Australijos finansų įmonių grupės Macquarie, China Harbour Engineering Company Ltd ir amerikiečių chemijos milžinės DowDuPont įmonė. Pastaroji JAV bendrovė Štadėje turi chemijos produktų gamyklą.
Tai ne vienintelis toks projektas Vokietijoje. Dėl Berlyno pinigų varžysis dar du SkGD terminalai, vienas Willhelmshavene ir Brunsbuttelyje (Šlezvige Holšteine). Pastarasis ir LNG Stade laikomi realiausiais kandidatais gauti Berlyno paramą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti