„Danpower“ gavo leidimą gaminti elektrą Kaune

Penktadienį Valstybinė energetikos inspekcija (VEI) Vokietijos ir Lietuvos energetikos bendrovei UAB Danpower Baltic išdavė leidimą gaminti elektros energiją su skatinamuoju tarifu Kaune.
Šiuo sprendimu įgyvendinami taikos susitarime tarp Lietuvos valstybės ir Vokietijos investuotojo Danpower numatyti įsipareigojimai. Taip siekiama užbaigti 2015 m. pradėtus teisminius ginčus.
Gegužės mėnesį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas įvertino dviejų esminių taikos sutarčių bylose dėl Danpower teisės į skatinamąjį tarifą, atitiktį viešajam interesui, imperatyviems teisės aktų reikalavimams ir trečiųjų šalių teisėms bei jas patvirtino. Pagal galiojančius teisės aktus ir minėtą VKEKK nutarimą, tai atkūrė Danpower teisę į skatinamąjį tarifą, kurį ji buvo laimėjusi viešo aukciono būdu 2013 m ir kuris vėliau buvo panaikintas.
Skatinamasis tarifas 5 MW galios elektros gamybos įrenginiui Kaune sieks 9,7 ct/kWh ir bus mokamas 12 metų.
Valstybė jau įgyvendino visus įsipareigojimus, kuriuos numatė taikos sutartis. Dabar kitai pusei liko padaryti paskutinius žingsnius. Lietuvoje labiau įprasta pasirinkti bylinėjimosi kelią, net jeigu jis ilgas ir labai brangus, ir tokiu būdu palikti problemas spręsti kitiems. Tačiau tai ne visada yra pats racionaliausias ir geriausias kelias valstybės interesams apsaugoti. Todėl nusprendėme taikiai ir gera šalių valia pagaliau baigti ne mūsų pradėtą, o paveldėtą istoriją, išplatintame pranešime cituojamas Žygimantas Vaičiūnas, energetikos ministras.
Danpower išplatintame pranešime pažymima, kad tokiu būdu atstatomi valstybės įsipareigojimai investuotojams ir nelieka kliūčių taikos sutarties su Energetikos ministerija įgyvendinimui.
Išduotas leidimas pagaliau leis bent Kaune veikti tokiomis sąlygomis, kokias valstybė mums pažadėjo prieš investuojant. Dabar galėsime vienodomis sąlygomis konkuruoti su kitomis energetikos įmonėmis, kurios jau yra gavusios elektros skatinamuosius tarifus ar Europos Sąjungos paramą, sako Burkhardas Vogelis, Danpower finansų direktorius.
Bendrovė artimiausiu metu ketina pasirašyti sutartį dėl įrenginių prijungimo su Energijos skirstymo operatoriumi (ESO) ir įgyvendinti likusius taikos sutartimi su Energetikos ministerija prisiimtus įsipareigojimus.
Danpower yra įsipareigojusi atsisakyti pretenzijų dėl 35 mln. Eur bylos iškėlimo tarptautiniame arbitraže ir nutraukti bylą ES Bendrajame teisme. Danpower dar gegužę, įgyvendindama taikų susitarimą, atsisakė 32 mln. Eur vertės ieškinių dėl žalos valstybės atžvilgiu bei atsisakė teisių į VKEKK nutarimu suteiktą skatinamąjį tarifą Vilniaus kogeneracinei jėgainei.
Pagal taikos susitarimą Vokietijos kompanija taip pat yra numačiusi investuoti į 100 elektromobilių pakrovimo stotelių Lietuvoje, kas prisidėtų prie elektromobilių plėtrai reikalingos infrastruktūros užtikrinimo.
Generalinė taikos sutartis buvo pasirašyta ir įsigaliojo 2018 m. gegužės 8 d. Sutartyje numatytais valstybės ir Danpower prisiimtais įsipareigojimais, baigiami aštuoni nacionaliniai ir tarptautiniai teismai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti