Trumpas sankcijų „Nord Stream 2“ nebesvarsto

Vašingtonas nebeplanuoja įvesti sankcijų bendrovėms, vystančioms Gazprom dujotiekio projektą Nord Stream 2.
Susitikime su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Lenkijos premjeras Andrziejus Duda, išreiškęs rūpestį dėl Nord Stream 2 projekto, sužinojo, kad Vašingtonas, ką tik besipiktinęs šiuo projektu ir grasinęs sankcijomis bendrovėms, prisidedančioms prie jo, pakeitė poziciją.
JAV prezidentas patikino, kad sankcijų bendrovėms nebesvarsto.
Mes tik manome, kad Vokietijos žmonėms nėra gerai, kad Vokietija moka milijardų milijardus per metus už energiją Rusijai, p. Trumpą cituoja Reuters.
Administracijos pozicija buvo dar šiek tiek pakoreguota pranešime, kuris buvo išplatintas po šalių susitikimo. Jame teigiama, kad p. Duda ir p. Trumpas ir toliau koordinuos pastangas priešinantis energetikos projektams, kurie kelia grėsmę mūsų bendram saugumui, tokiems, kaip Nord Stream 2.
Ankstesnė pozicija
Rusiją ir Vokietiją papildomais pajėgumais sujungsiantis ir iš Ukrainos ir Lenkijos dujų tranzito pajamas besikėsinantis atimti dujotiekis iki šiol buvo viena mėgstmų p. Trumpo temų, kai prireikdavo kalbėti apie Vokietiją.
Vokietija yra visiškai kontroliuojama Rusijos. Jie gaus tarp 60% ir 70% savo energijos iš Rusijos, ir naujas vamzdynas, jūs man pasakykite, ar jis yra priimtinas, nes aš manau, kad taip nėra, liepą lankydamasis Europoje ir susitikęs su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu kalbėjo p. Trumpas.
Po JAV prezidento turo po Europą, kuris buvo užbaigtas susitikimu su Vladimiru Putinu Helsinkyje, iš Vašingtono pasigirdo svarstymų, kad galbūt JAV galėtų įvesti sankcijas Europos bendrovėms, dalyvaujančioms statant rusišką dujotiekį.
Europos bendrovės
Kaip rašė VŽ, Rusija, Vokietija, Švedija, Suomija ir Danija yra šalys, per kurių teritorinius vandenis eina naujo Gazprom dujotiekio trasa. Šiuo metu visos jos, išskyrus Daniją, yra suteikusios leidimus projektą įgyvendinti.
Nord Stream 2 AG, projektą vykdanti bendrovė, priklauso Rusijos Gazprom. Ji į projekto įgyvendinimo darbus yra įtraukusi gausų būrį Vakarų bendrovių.
Prie projekto finansavimo prisideda penkios bendrovės: Vokietijos Uniper ir Wintershall, austrų OMV, prancūzų Engie, britų ir olandų Royal Dutch Shell.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti