„Eni“, „Shell“ įklimpo į 1,1 mlrd. USD kyšio skandalą

Dvi energetikos kompanijos, Italijos Eni SpA ir britų bei olandų Royal Dutch Shell, ir jų aukštas pareigas einantys vadovai turės stoti prieš teismą Italijoje dėl, įtariama, 1,1 mlrd. USD dydžio kyšio skandalo Nigerijoje.
Apie tai trečiadienį pranešė Italijos teisėja Giusy Barbara. Teismas prasidės kovo 5 dieną Milane, žiniasklaidą informavo teisėja, skelbia Bloomberg.
Sprendimas dėl šios bylos iškėlimo buvo brandinamas kelis mėnesius. Teisiamųjų vaidmenyse atsidurs 11 įvairaus rango kompanijų vadovų, įskaitant Eni vykdomąjį vadovą Claudio Descalzi.
Byla susijusi su naftos telkinių žvalgymo Gvinėjos įlankoje licencija, kurią Eni ir Shell įsigijo 2011 m. Prokurorų teigimu, beveik 1,1 mlrd. USD suma, kurią kompanijos pervedė į Nigerijos vyriausybės sąlyginių atsiskaitymų sąskaitą, vėliau buvo išdalinta kaip kyšiai.
Energetikos kompanijos ir praeityje yra įsivėlusios į kyšių ir korupcijos istorijas, tačiau šįkart atvejis išskirtinis, kadangi bylos subjektu tapo ir pareigas einantis naftos milžinės vadovas.
Eni valdyba paskelbė pranešimą ir pareiškė visišką pasitikėjimą tiek kompanijos, tiek jos vadovo veiksmų teisingumu ir vientisumu. Valdyba teigia esanti įsitikinusi, kad Eni nėra įsivėlusi į įtariamas nelegalias veikas.
Shell pareiškime nurodo, kad kompaniją nuvylė teisėjos sprendimas.
Tikimės, kad teisėjai padarys išvadą, jog nei Shell, nei buvę kompanijos darbuotojai nėra susiję su šia byla, Bloomberg cituoja Anną Haslam, Londone dirbančią Shell atstovę.
Malcolmas Brindedas, buvęs Shell naftos žvalgymo ir gavybos padalinio vadovas, vienas iš byloje figūruojančių asmenų.
Shell šiemet balandį pripažino, kad žinojo apie tai, jog dalis Nigerijos vyriausybei pervestų lėšų buvo panaudota netinkamai, tačiau neigė prie to prisidėjusi.
Iki galutinės teismo išvados gali praeiti keleri metai, visas procesas kompanijoms gali atsieiti daug teisinių išlaidų.
Italijos teisingumo ministerijos duomenimis, 2016 m. vidutinis civilinės bylos nagrinėjimo laikotarpis siekė 460 dienų.
Dėl to paties sandorio Nigerijoje abiem kompanijoms gresia baudžiamieji kaltinimai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti