Sinchronizacijai – techninių galimybių studija

Tam, kad trys Baltijos šalys apsispręstų, kokiu būdu derėtų sinchronizuotis su Vakarų Europos elektros tinklais, prireiks dar vienos studijos.
Penktadienį susitikimo, vykusio Konstancine-Jeziornoje (Lenkija) metu, keturi elektros perdavimo sistemų operatoriai (Lietuvos Litgrid, Lenkijos Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), Latvijos Augstsprieguma tīkls (APT) ir Estijos Elering) sutarė pradėti dinaminę Baltijos šalių sinchronizacijos su Kontinentinės Europos tinklais studiją. Susitikime dalyvavo ir ENTSO-E atstovai, kurie prisidės prie studijos įgyvendinimo.
Studija padės nustatyti technines sinchronizacijos sąlygas.
Keturi operatoriai susitarė dėl projekto Priežiūros komiteto ir Ekspertų grupės sudėties, tačiau jos neskelbia. Pranešama, kad studiją tikimasi baigti 2018 metų pavasarį.
Po trumpos visų operatorių išplatintos žinutės lieka neaišku, ar tai yra dar viena studija eilėje studijų, kurių maratonas turėjo finišuoti metų pradžioje baigta Joint Research Centre atlikta sinchronizacijos scenarijų analize.
Tikėtina, kad tai yra tolesnio sincronizacijos projekto etapo dalis studijos pavadinime kalbama apie sinchronizaciją su Kontinentinės Europos tinklais, o tai leidžia manyti, kad Šiaurės šalių scenarijus, kurį iki šiol primygtinai siūlė Estija, nagrinėjamas nebus. Tačiau oficialiai tai nėra patvirtinta.
Iki šiol buvo kalbama, kad tam, jog šalys galėtų judėti į priekį sinchronizacijos projekte, pirma turi būti pasiektas politinis sutarimas. Jo dar nėra balandžio viduryje skelbta apie pradėtą derinti sutarimo memorandumą, tačiau jis užtruko.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti