Sostinė prie ieškinio „Vilniaus energijai“ kviečia prisijungti verslą ir gyventojus

Vilniaus miesto savivaldybė pateikė teismui pretenziją dėl galimai neteisėtų permokų Vilniaus energijai. Savivaldybė prie ieškinio ragina prisijungti verslą ir gyventojus, o bendrovė ieškinį vadina populizmu.
Savivaldybė pranešė teismui pateikusi 19-os miesto administruojamų įstaigų grupės ieškinį. Juo siekiama, kad šilumos energiją įstaigoms tiekusi Vilniaus energija grąžintų dalį lėšų už esą nepagrįstai dideles 2011-2013 m. šildymo sąskaitas. Savivaldybė skaičiuoja, kad minėtu laikotarpiu už šilumą esą buvo permokėta bent 5%.
Pagal teisines procedūras, pateikus teismui pretenziją, šiuo metu laukiama Vilniaus energijos atsakymo į pretenziją, o toliau grupės ieškinys bus nagrinėjamas teisme. Taip pat prie šio grupės ieškinio Vilniaus miesto savivaldybė kvies prisijungti su savo reikalavimais ir kitus šilumos vartotojus įmonės ir gyventojus, kurie galės pareikšti savarankiškus reikalavimus dėl permokų už šildymo paslaugas grąžinimo.
Šis ieškinys grindžiamas 2015-ųjų pabaigos Konkurencijs tarybos išvada. Taryba nustatė, kad Vilniaus energija susitarė su ja susijusia Estijoje registruota biokuro tiekėja First Opportunity (buvusia Bionovus) penkerius metus tik iš jos pirkti biokurą. Savivaldybė mano, kad šis neteisėtas susitarimas turėjo įtakos galutinei šilumos kainai, kurią padengė vertotojai.
Be to, remiamasi ir 2016-ųjų rugsėjį Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) išvadomis, kad Vilniaus energija 2012-2014 m. nepagrįstai į šilumos kainas įtraukė 24,3 mln. Eur. Šį sprendimą bendrovė ginčija teisme.
Šiuo žingsniu pradėtas įgyvendinti sostinės tarybos sprendimas dėl neteisėtų permokų už šildymo paslaugas susigrąžinimo. Tai svarbus žingsnis, siekiant ne tik atgauti neteisėtai surinktus pinigus iš šilumos vartotojų, bet ir formuojant precedentą, kad nepagrįstai pelnytis iš socialiai jautrių gyventojams paslaugų niekam nebus leidžiama. Nors šiam procesui ir prireiks laiko, bet sėkminga jo baigtimi neabejoju, pranešime cituojamas Valdas Benkunskas, Vilniaus miesto mero pavaduotojas.
Vilniaus energija tokį savivaldybės žingsnį vertina kaip agresyvų populizmą, nukreiptą kelti aistras šilumos ūkio perdavimo miesto savivaldybei laikotarpiu.
Absurdiška kaltinti permokėjus už šilymą dėl neva didesnių nei rinkoje biokuro kainų, kai savivaldybė ir jai atstovaujantys teisininkai puikai žino, kad VKEKK į šilumos kainą įtraukia tik jų pačių nustatomą rinkos vidurkio kainą, o skirtumą tarp kainos už kurią biokuras perkamas ir tos, kuri įtraukiama į šilumos kainą (jei toks susidaro), apmoka pati bendrovė iš savo pelno, VŽ sako Nerijus Mikalajūnas, Vilniaus energijos komunikacijos vadovas.
Šių metų balandį Vilniaus miesto miesto savivaldybė turės perimti šilumos ūkį iš prancūzų Veolia priklausančios Vilniaus energijos. Šis procesas nėra sklandus, mat šalys niekaip nesusitaria dėl perimamo turto vertinimo. Vilniaus energija kreipėsi į Stokholmo arbitražą dėl bendro eksperto, kuris turėtų įvertinti Vilniaus šilumos tinklų būklę, paskyrimo.
Vilniaus energija jau yra atsisakiusi dalies turto Vilniaus trečiosios termofikacinės elektrinės, kurios veikla nutraukta 2016 m. pradžioje.
O Prancūzijos energetikos grupė Veolia arbitražui Vašingtone yra pateikuis ieškinį dėl Lietuvos vykdomo investicijų nusavinimo. Šio ieškinio suma siekia 100 mln. Eur.
Be to, šiuo metu su savivaldybe Vilniaus energija teisiasi dvejose susijusiosio bylose, abi - dėl savivaldybės skolos už jos valdomų pastatų šildymą. Neapmokėtos skolos suma viršija 25 mln. Eur.
infogr.am::4f69c22b-e1b6-4a06-9346-c9920f6c337b
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti