Amžinai madinga jaunystė

Publikuota: 2015-08-30
24 karatų aukso kaukė, anot specialistų, stimuliuoja odą ir skatina ląsteles atsinaujinti. Reuters/Scanpix nuotr.
24 karatų aukso kaukė, anot specialistų, stimuliuoja odą ir skatina ląsteles atsinaujinti. Reuters/Scanpix nuotr.
 

Grožio pramonė dažniausiai pati nežino, ko nori: „Semkis grožio iš gamtos“ siūlo lankstinukas grožio salone, kuriame ant sienos kybo didžiulis klasikinio grožio etalono – trapiosios Audrey Hepburn portretas. Pasipuošusi maža juoda „Givenchy“ suknute ji stebi mane didžiulėmis juodų, tankių blakstienų įrėmintomis akimis, kol įdėmiai tyrinėju reklamuojamų emulsijų sudedamąsias dalis.

„Iš gamtos, matyt, bus atkeliavusi vienintelė kremo sudedamoji – popierius reklaminiams lankstinukams“, – pagalvoju grūsdama pirštus po ultravioletinių spindulių lempa, kad nudžiūtų raudonas nagų gelis.

XX amžiaus viduryje, kai išpopuliarėjo klasikinis didelių akių, šviesios veido odos ir tamsesnių lūpų įvaizdis, vienu didžiausių žmonijos priešų buvo – ir iki šių dienų išliko – raukšlės. Štai to meto reklamoje siūloma jas naikinti naudojant į pleistrą panašią juostelę: užlipinate ją toje vietoje, kur susidarė išdavikiška raukšlė, nuplėšiate, ir problemos kaip nebūta. Kiek anksčiau niujorkietė išradėja Isabella Gilbert patentavo prietaisą, kurį tereikia užsidėti ant galvos, gerai pritvirtinti ir nešioti namuose, kad skruostuose atsirastų dvi žavios duobutės. Ir dabar nesunkiai rastume stebuklus žadančių prietaisų ar mikstūrų grožiui puoselėti, tačiau viena tendencija nuo praėjusio amžiaus vidurio iš esmės pasikeitė – socialinių medijų laikais, kai apie kiekvieną produktą internete gali rasti šimtus jį išbandžiusiųjų atsiliepimų, ne taip lengva susivilioti „stebuklais“. Ar tikrai?

Dramos Holivude

Nėra geresnės vietos išbandyti naujausias grožio procedūras skambiais pavadinimais už botokso dramų ir nevykusių plastinių operacijų išvargintą Holivudą. Tenykščiai yra ištvėrę raukšles ir veido plaukuotumą aukšto dažnio radijo bangomis mažinančią „Pelleve“ procedūrą, „Thermage“ radijo bangų dažnio terapiją, kurią tris kartus per metus atliekanti aktorė Ellen Barkin apibūdino taip: „Atrodo, lyg kas įtemptų daugybę degančių gumos juostelių ir vieną po kitos paleistų jas tiesiai tau į veidą“. O jei kuris kaimynas užsirakina namuose trims ar keturioms dienoms, tikriausiai jis ką tik išmėgino dar „Sekso ir miesto“ apdainuotą „Mėlynąjį odos šveitimą“ (angl. „Blue peel“), vadinamą tikru išsigelbėjimu tiems, kas jau perkopė 40 metų ribą, ir po kurio keletą dienų veidas atrodo tarsi animacinio filmuko „Smurfai“ personažo. Šiuo metu Holivudo gyventojai rikiuojasi prie grožio salonų, atliekančių vadinamąjį „Vampyro veido patempimą“ (angl. „Vampire facelift“). Juo masiškai žavisi tie, kas trokšta jaunesnės odos, tačiau vis dar bijo skalpelio. Medikai šią procedūrą vadina trombocitų prisotintos plazmos terapija, ir ji neturi nieko bendra su česnakais ar dantų žymėmis ant kaklo – su vampyrais ją sieja tik seanso metu veidu tekantys kraujo upeliai. Pirmiausia iš paciento paimama kraujo, tada šis šešias minutes sukamas specialiu aparatu, kol nuo raudonųjų kraujo kūnelių atsiskiria trombocitai. Kaip tik šios kraujo dalelės nedelsiant švirkščiamos atgal į chirurgo dėmesio anksčiausiai imančias reikalauti veido, kaklo ar dekoltė vietas. Teigiama, kad po maždaug 1 000 USD kainuojančio seanso oda pastebimai atjaunėja, mat trombocitai skatina elastino ir kolageno gamybą. Tai ypač svarbu vyresnėms moterims bei vyrams, nes kasmet kūnas praranda maždaug vieną procentą kolageno – baltymo, kuris suteikia odai stangrumo ir elastingumo. Siekiant geriausio rezultato rekomenduojama atlikti iš viso tris tokias procedūras, taip pat kartoti jas kas pusmetį. Plastikos chirurgas Gregory Kelleris sako, kad procedūra iš tiesų veikia, o ją menkina tik geltonosios spaudos „priklijuotas“ skambus pavadinimas, tačiau akivaizdžių įrodymų nepateikia.

Įspūdingai atrodo ir kita procedūra, kurios metu veidas nuvalomas ir padengiamas 24 karatų aukso folija arba kauke. Holivude įsikūrusių grožio namų „Equinox SPA“ meistrė Angela Caglia tikina, jog aukso kaukė nėra šių laikų pramanas.

„Senovės Kinijoje turtingos moterys kasnakt prieš miegą veidą masažuodavo auksiniu cilindru. Šis stimuliuodavo odą ir skatindavo ląsteles atsinaujinti. Dabar gebame atlikti patobulintą šimtmečius gyvuojančios grožio procedūros variantą“, – pasakoja ji.

Kiek aukso sunaudojama vienam seansui, A. Caglia neatskleidžia, o viena tokia procedūra kainuoja 165 USD.

Kas verda laboratorijose

Tyrimų duomenimis, grožio pramonė kasmet ūgteli 4,5 procento, o dekoratyvinės kosmetikos rinka pamažu traukiasi – po recesijos nekinta tik nagų lako pardavimo rodikliai. Tačiau prabangos sektoriaus prekių paklausa auga ir pirkėjų tokiai kosmetikai bei paslaugoms atsiranda vis daugiau – dažniau save palepiname geresnės kokybės makiažo pagrindu, maskavimo priemonėmis ar pudra veidui. Įdomu, kad prabangias kosmetikos priemones, tyrimų duomenimis, dažniausiai renkasi jaunesnės ir vyresnės vartotojos, iš pirkėjų sąrašo kone visiškai išstumdamos vidutinio amžiaus (35–64 m.) moteris.

Anot Emmanuelle Bassmann, „In-Trend Ltd‘s“ vykdančiosios direktorės bei grožio industrijos ekspertės, labiausiai stebinanti, tačiau pasaulį mažais žingsneliais užkariaujanti odos priežiūros tendencija – naudoti autologinius kremus, kuriuose yra žmogaus riebalinio audinio kamieninių ląstelių. Tokį „U Autologous“ kremą gaminanti bendrovė „Personal Cell Sciences“ tikina, kad gaminį sukurti įkvėpė regeneracinės medicinos laimėjimai. Botulino injekcijos, kuriomis įvairaus amžiaus damos ir džentelmenai slepia ankstyvuosius odos senėjimo požymius, nebestebina. „U Autologous“ priemonės veikia panašiai. Užsisakius kremo pirmiausia teks nuvykti pas „Personal Cell Sciences“ specialistus, kurie per pirmąjį susitikimą nusiurbs maždaug 60 g jūsų kūno riebalų. Laboratorijoje iš riebalų išskirtos kamieninės ląstelės taps pagrindu pagal individualius poreikius gaminamai kosmetikai.

Smalsaujančių pirkėjų, pasak bendrovės, netrūksta, nors pirmasis susitikimas klientui atsieina maždaug 3 000 USD, o odos priežiūros priemonių rinkinys – odą stangrinantis serumas, paakių kremas bei drėkinanti emulsija – mėnesiui kainuos 1 500 USD. Bendrovė tvirtina, kad 95 procentai naudojusiųjų šias priemones jau po mėnesio pastebėjo teigiamų rezultatų, tačiau ekspertams tokio produkto naudojimas vis dar kelia daugybę klausimų.

Stebuklai iš Azijos

Grožio ekspertai patvirtina, ką nutuokiame visi: greičiausiai, su kiekvienu nauju mados pramonės vėjeliu, kinta dekoratyvinės kosmetikos tendencijos. Pavyzdžiui, pernai rudens kolekcijas pristatę „Rodarte“ ar „Emporio Armani“ mados namai siūlė prisiminti šalto metalo atspalvių šešėlius, „Gucci“, „Versace“ ar „Prada“ rekomenduoja dramatiškas lėlės blakstienas, o „Ralph Lauren“ ar „Jason Wu“ priminė, jog gražiausia – švytinti oda, be menkiausio trūkumo. Kiek sunkiau diktuoti naujas odos priežiūros priemonių kryptis – norint pristatyti ką nors netikėtai naujo šioje srityje reikia atlikti gausybę tyrimų ir įdiegti nemažai inovacijų.

„Pavyzdžiui, produktus, kuriuos aptakiai galima pavadinti jaunystės eliksyrais, bendrovių laboratorijos kuria daugybę metų, paskui nuolat juos tobulina. Sakykime, 2012 metais iš Pietų Korėjos pasaulį užplūdusius BB kremus daug kas vadina laikina mada, tačiau aš manau, kad toks keletą funkcijų atliekantis produktas yra puikus inovacijos pavyzdys, kurį galima vis tobulinti. Įdomu, kuo baigsis tokie eksperimentai laboratorijose dabar, kai vartotojai vis dažniau pageidauja, kad vienas produktas atliktų kuo daugiau funkcijų“, – grožio pramonės konferencijoje Paryžiuje kalbėjo E. Bassmann.

Lėto gyvenimo būdo mada bruzda jau keletą metų: kuriasi lėto maisto restoranai, netgi lėtą gyvenimo būdą propaguojantys miestai, tačiau ne visiems iš kasdienos šurmulio pavyksta ištrūkti į tokias tylaus gyvenimo oazes. Azijos didmiesčių gyventojai, kasdien grūsdamiesi metro ir plušėdami niekam nuostabos nekeliančius viršvalandžius, matyt, tegali pasvajoti apie lėtą gyvenimo būdą.

„Azijoje grožio etalonas – lygi ir balta it porcelianas oda, tačiau daug dirbančioms Kinijos ar Japonijos gyventojoms vis trūksta laiko rūpintis savimi“, — konstatuoja Florence Bernardin, Azijos grožio rinką stebinčios rinkodaros agentūros „Information et Inspiration“ vadovė. – Tokiomis sąlygomis Japonijoje atsirado „Shinagara cosme“ mada, kuri, manau, netrukus užkariaus visą pasaulį.“

„Shinagara cosme“ – tokia kosmetika, kuri „dirba“ tada, kai pats darai ką nors kita. Pavyzdžiui, ant darbo stalo galite įkurdinti į mobilųjį telefoną panašų įrenginį, kuris jums plušant prie ataskaitos tam tikrais intervalais paskleis nanodalelėmis praturtintą veidą drėkinančią dulksną. Japonijoje itin populiarios šilkinio popieriaus kaukės, kuriomis užkloję veidą be vargo galėsite atsakinėti į elektroninius laiškus. O Pietų Korėjos bendrovė „Laneige“ išpopuliarino stangrinančius bei drėkinančius kompleksus veido odai, kurie savo darbą atlieka jums miegant, panašių inovatyvių produktų siūlo ir prabangesnės kosmetikos gamintoja „Sulwhasoo“.

„Vakarų vartotojos žino, kas yra stangrinančios kaukės, kurios veikia miegant. Gelio arba itin riebaus kremo konsistencijos miego kompleksai, kuriuos patariama naudoti kelis kartus per savaitę, veikia panašiai. Nuo 22 val. vakaro iki 2 val. nakties yra pats geriausias laikas odai ilsėtis ir atsinaujinti, šiuo metu oda pajėgia sugerti daugiausia gerųjų medžiagų, kurių prisotinti tokie kompleksai, todėl mes galime ramiai miegoti ir atsibudusios veidrodyje žvelgti į pailsėjusią ir sudrėkintą veido odą“, – tikina Cindy Kim, viena iš korėjietiška ir japoniška kosmetika prekiaujančio tinklalapio „Peach and Lily“ įkūrėjų.

Ji mano, kad iš Pietų Korėjos ir Japonijos į Europą ir JAV turėtų atkeliauti ir kitos manijos: kol kas nedrąsiai į vakarietiškas kosmetines krenta odos priežiūros priemonės, praturtintos sraigių gleivėmis, kurių antibakterinės savybės gydo ir šviesina spuogų pažeistą odą, taip pat vakarietės atsargiai žiūri į aliejaus pagrindo odos prausiklius, kurie, pasak gamintojų, ne tik geriau už vandens pagrindu gaminamą kosmetiką nuvalo odą, bet ir jos nedžiovina.

Kremas nuo sprogmenų

Emmanuelle Bassmann nuomone, daugiausia įtakos grožio pramonei ateityje turės tokios sritys kaip fotobiologija ir šviesos mokslai.

„Manau, kad grožio industrijos ateitis priklausys nuo to, kaip išmoksime suvaldyti šviesą. Įsivaizduokite, jei ateityje žalingus, radiaciją skleidžiančius ultravioletinius spindulius sugebėtume paversti gydančia energija, kurią gydytojai galėtų naudoti lazerių technologijomis atjaunindami odą? Taip pat rinkoje vis dar žioji neišnaudota pigmentų niša, kurioje karaliauja vien šviesą atspindintys pigmentai. Apskritai kosmetikos priemones kuriantiems specialistams siūlyčiau į savo darbą pažvelgti naujai. Vis daugiau moterų, o ir vyrų, supranta, kad rūpinantis savimi nepakanka kas rytą ir kas vakarą prižiūrėti veido odą. Todėl odos priežiūros priemonės bei kosmetika turėtų būti tokia, kuri padėtų mums atsipalaiduoti vakarais ir žvaliau pasitikti rytą. Labai svarbu suvokti ryšį tarp proto ir kūno“, – kalba ekspertė.

Pasak jos, pagal individualius poreikius kuriama kosmetika tėra kūdikystės stadijoje, tačiau pagaliau po truputį imame suvokti, kad kosmetika ir odos priežiūros priemonės nėra skirtos vien tuštybei.

„Teigiamų rezultatų tikimės ir eksperimentuodami su preparatais nuo saulės, tačiau tai dar ne viskas. Pavyzdžiui, su JAV gynybos departamentu bendradarbiaujančioje laboratorijoje šiuo metu tobulinamas karščiui atsparus produktas. Jame yra pigmentų, kurie galėtų apsaugoti karius nuo karščio, pavyzdžiui, sprogus bombai“, – grožio pramonės ribas nusiteikusi plėsti „In-Trend Ltd‘s“ vadovė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Šiaurės Korėja į kurortą vilios milijonus turistų

JAV palydovinės nuotraukos rodo, kad Šiaurės Korėja pietrytinėje pakrantėje baigia statyti milžinišką...

Laisvalaikis
2019.01.18
A. Korzono sugrįžimas: knyga apie pirmąjį Vilniaus vaizdų fotografą, 1863 m. sukilimą, Vilnių ir vilniečius

Knygynuose pasirodžiusi knyga „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ pribloškia iš pirmo...

Laisvalaikis
2019.01.18
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Kai net kelininkai perspėja dėl nepakenčiamų važiavimo sąlygų, iš namų niekur eiti nesinori. Bet renginių,...

Laisvalaikis
2019.01.18
Radiniai Gedimino kalne – nuo klajoklių genčių strėlių iki Vytauto laikų mūrų

Pernai tvarkant Gedimino kalną archeologai aptiko įdomių radinių iš įvairių istorinių laikotarpių.

Laisvalaikis
2019.01.16
Žiūrimiausias 2018-ųjų filmas Lietuvoje – „Tarp pilkų debesų“ 2

Metų sandūroje paskelbtų tyrimų rezultatai, rodantys, jog 2018-uosius Lietuvos gyventojai įvertino gerai, o...

Laisvalaikis
2019.01.16
Siekdama skaidrumo, „Tiffany & Co“ numeruos deimantus

JAV Juvelyrikos tinklas „Tiffany & Co“ pranešė nuo šiol visus parduodamus deimantus žymėsiantis serijiniu...

Laisvalaikis
2019.01.15
Paskelbti geriausi praėjusio sezono buriuotojai 3

Praėjusį savaitgalį buriuotojų žurnalas „Vėjo!3“ apdovanojo geriausius praėjusio sezono buriuotojus, regatas,...

Laisvalaikis
2019.01.14
Kaunas vėl kviečia vilniečius vakarienės 2

696-ąjį gimtadienį netrukus švęsiančio Vilniaus gyventojus kauniečiai trečią kartą kviečia į svečius: ketina...

Laisvalaikis
2019.01.14
M. Gražinytė-Tyla – daugiausia pernai dirbusių dirigenčių trejetuke

Mirga Gražinytė-Tyla, Birmingamo miesto simfoninio orkestro (CBSO) dirigentė, pateko į trejetuką moterų...

Laisvalaikis
2019.01.14
Iliustruotoji istorija: Rokfelerio centras 2

Pačiame Niujorko viduryje stūksantis Rockefellerio centras daugiau nei 80 metų kasmet sulaukia milijonų...

Laisvalaikis
2019.01.13
Apie maistą, kuris žudo 1

Viena ausimi kiekvienas esame girdėję teorijų: norint, kad vaiko nekankintų alergijos, reikia jam duoti...

Laisvalaikis
2019.01.13
Įvardijo sveikiausius turistams pasaulio miestus 2

Jei savaitgalio išvykai ieškote miesto, kuriame laiką galima būtų praleisti naudingai sveikatos požiūriu,...

Ko norės rytojaus maisto vartotojai 2

Liūdnos šlovės rašytojo Petro Cvirkos sukurtas herojus Frankas Krukas, arba Pranas Krukelis, yra sakęs, jog...

Laisvalaikis
2019.01.12
Baldų gamintojas P. Narbutas investuoja į futbolo klubą 21

Šių metų pradžioje įkurta viešoji įstaiga – futbolo klubas „Vilnius“, jį įsteigė biuro baldų gamybos...

Laisvalaikis
2019.01.11
„Verslios Lietuvos“ vadovės D. Kleponės portretas: lyderystė carpe diem stiliumi 22

Ruošdamasi pokalbiui su Daina Klepone, VšĮ „Versli Lietuva“ generaline direktore, pamaniau: jos CV būtų...

Laisvalaikis
2019.01.11
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį, laukdami nuosprendžio byloje dėl sovietų agresijos 1991 metų sausio 13-ąją, kurį Vilniaus...

Laisvalaikis
2019.01.11
Mokslininkai atspausdino už aguonos grūdą mažesnį Vytį

Vilniaus universiteto (VU) Fizikos bei Chemijos ir geomokslų fakultetų mokslininkai kartu su lazerinių...

Laisvalaikis
2019.01.10
Uzbekistanas naikina vizas 1

Tikėtina, jog palyginti uždaras Uzbekistanas, Centrinės Azijos regiono valstybė, taps lengviau pasiekiamas...

Laisvalaikis
2019.01.10
Filatelistams – kolekcinių pašto ženklų blokas 1

Sausio 11 d., penktadienį, apyvartoje pasirodys pašto ženklų blokas, skirtas valstybinių institucijų...

Laisvalaikis
2019.01.10
Dirbtinis intelektas genetines ligas išskaito veide 3

Mokslininkai teigia sukūrę dirbtinio intelekto technologiją, kuri gali nufotografuoti paciento veidą ir...

Laisvalaikis
2019.01.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau