Amžinai madinga jaunystė

Publikuota: 2015-08-30
24 karatų aukso kaukė, anot specialistų, stimuliuoja odą ir skatina ląsteles atsinaujinti. Reuters/Scanpix nuotr.
24 karatų aukso kaukė, anot specialistų, stimuliuoja odą ir skatina ląsteles atsinaujinti. Reuters/Scanpix nuotr.
 

Grožio pramonė dažniausiai pati nežino, ko nori: „Semkis grožio iš gamtos“ siūlo lankstinukas grožio salone, kuriame ant sienos kybo didžiulis klasikinio grožio etalono – trapiosios Audrey Hepburn portretas. Pasipuošusi maža juoda „Givenchy“ suknute ji stebi mane didžiulėmis juodų, tankių blakstienų įrėmintomis akimis, kol įdėmiai tyrinėju reklamuojamų emulsijų sudedamąsias dalis.

„Iš gamtos, matyt, bus atkeliavusi vienintelė kremo sudedamoji – popierius reklaminiams lankstinukams“, – pagalvoju grūsdama pirštus po ultravioletinių spindulių lempa, kad nudžiūtų raudonas nagų gelis.

XX amžiaus viduryje, kai išpopuliarėjo klasikinis didelių akių, šviesios veido odos ir tamsesnių lūpų įvaizdis, vienu didžiausių žmonijos priešų buvo – ir iki šių dienų išliko – raukšlės. Štai to meto reklamoje siūloma jas naikinti naudojant į pleistrą panašią juostelę: užlipinate ją toje vietoje, kur susidarė išdavikiška raukšlė, nuplėšiate, ir problemos kaip nebūta. Kiek anksčiau niujorkietė išradėja Isabella Gilbert patentavo prietaisą, kurį tereikia užsidėti ant galvos, gerai pritvirtinti ir nešioti namuose, kad skruostuose atsirastų dvi žavios duobutės. Ir dabar nesunkiai rastume stebuklus žadančių prietaisų ar mikstūrų grožiui puoselėti, tačiau viena tendencija nuo praėjusio amžiaus vidurio iš esmės pasikeitė – socialinių medijų laikais, kai apie kiekvieną produktą internete gali rasti šimtus jį išbandžiusiųjų atsiliepimų, ne taip lengva susivilioti „stebuklais“. Ar tikrai?

Dramos Holivude

Nėra geresnės vietos išbandyti naujausias grožio procedūras skambiais pavadinimais už botokso dramų ir nevykusių plastinių operacijų išvargintą Holivudą. Tenykščiai yra ištvėrę raukšles ir veido plaukuotumą aukšto dažnio radijo bangomis mažinančią „Pelleve“ procedūrą, „Thermage“ radijo bangų dažnio terapiją, kurią tris kartus per metus atliekanti aktorė Ellen Barkin apibūdino taip: „Atrodo, lyg kas įtemptų daugybę degančių gumos juostelių ir vieną po kitos paleistų jas tiesiai tau į veidą“. O jei kuris kaimynas užsirakina namuose trims ar keturioms dienoms, tikriausiai jis ką tik išmėgino dar „Sekso ir miesto“ apdainuotą „Mėlynąjį odos šveitimą“ (angl. „Blue peel“), vadinamą tikru išsigelbėjimu tiems, kas jau perkopė 40 metų ribą, ir po kurio keletą dienų veidas atrodo tarsi animacinio filmuko „Smurfai“ personažo. Šiuo metu Holivudo gyventojai rikiuojasi prie grožio salonų, atliekančių vadinamąjį „Vampyro veido patempimą“ (angl. „Vampire facelift“). Juo masiškai žavisi tie, kas trokšta jaunesnės odos, tačiau vis dar bijo skalpelio. Medikai šią procedūrą vadina trombocitų prisotintos plazmos terapija, ir ji neturi nieko bendra su česnakais ar dantų žymėmis ant kaklo – su vampyrais ją sieja tik seanso metu veidu tekantys kraujo upeliai. Pirmiausia iš paciento paimama kraujo, tada šis šešias minutes sukamas specialiu aparatu, kol nuo raudonųjų kraujo kūnelių atsiskiria trombocitai. Kaip tik šios kraujo dalelės nedelsiant švirkščiamos atgal į chirurgo dėmesio anksčiausiai imančias reikalauti veido, kaklo ar dekoltė vietas. Teigiama, kad po maždaug 1 000 USD kainuojančio seanso oda pastebimai atjaunėja, mat trombocitai skatina elastino ir kolageno gamybą. Tai ypač svarbu vyresnėms moterims bei vyrams, nes kasmet kūnas praranda maždaug vieną procentą kolageno – baltymo, kuris suteikia odai stangrumo ir elastingumo. Siekiant geriausio rezultato rekomenduojama atlikti iš viso tris tokias procedūras, taip pat kartoti jas kas pusmetį. Plastikos chirurgas Gregory Kelleris sako, kad procedūra iš tiesų veikia, o ją menkina tik geltonosios spaudos „priklijuotas“ skambus pavadinimas, tačiau akivaizdžių įrodymų nepateikia.

Įspūdingai atrodo ir kita procedūra, kurios metu veidas nuvalomas ir padengiamas 24 karatų aukso folija arba kauke. Holivude įsikūrusių grožio namų „Equinox SPA“ meistrė Angela Caglia tikina, jog aukso kaukė nėra šių laikų pramanas.

„Senovės Kinijoje turtingos moterys kasnakt prieš miegą veidą masažuodavo auksiniu cilindru. Šis stimuliuodavo odą ir skatindavo ląsteles atsinaujinti. Dabar gebame atlikti patobulintą šimtmečius gyvuojančios grožio procedūros variantą“, – pasakoja ji.

Kiek aukso sunaudojama vienam seansui, A. Caglia neatskleidžia, o viena tokia procedūra kainuoja 165 USD.

Kas verda laboratorijose

Tyrimų duomenimis, grožio pramonė kasmet ūgteli 4,5 procento, o dekoratyvinės kosmetikos rinka pamažu traukiasi – po recesijos nekinta tik nagų lako pardavimo rodikliai. Tačiau prabangos sektoriaus prekių paklausa auga ir pirkėjų tokiai kosmetikai bei paslaugoms atsiranda vis daugiau – dažniau save palepiname geresnės kokybės makiažo pagrindu, maskavimo priemonėmis ar pudra veidui. Įdomu, kad prabangias kosmetikos priemones, tyrimų duomenimis, dažniausiai renkasi jaunesnės ir vyresnės vartotojos, iš pirkėjų sąrašo kone visiškai išstumdamos vidutinio amžiaus (35–64 m.) moteris.

Anot Emmanuelle Bassmann, „In-Trend Ltd‘s“ vykdančiosios direktorės bei grožio industrijos ekspertės, labiausiai stebinanti, tačiau pasaulį mažais žingsneliais užkariaujanti odos priežiūros tendencija – naudoti autologinius kremus, kuriuose yra žmogaus riebalinio audinio kamieninių ląstelių. Tokį „U Autologous“ kremą gaminanti bendrovė „Personal Cell Sciences“ tikina, kad gaminį sukurti įkvėpė regeneracinės medicinos laimėjimai. Botulino injekcijos, kuriomis įvairaus amžiaus damos ir džentelmenai slepia ankstyvuosius odos senėjimo požymius, nebestebina. „U Autologous“ priemonės veikia panašiai. Užsisakius kremo pirmiausia teks nuvykti pas „Personal Cell Sciences“ specialistus, kurie per pirmąjį susitikimą nusiurbs maždaug 60 g jūsų kūno riebalų. Laboratorijoje iš riebalų išskirtos kamieninės ląstelės taps pagrindu pagal individualius poreikius gaminamai kosmetikai.

Smalsaujančių pirkėjų, pasak bendrovės, netrūksta, nors pirmasis susitikimas klientui atsieina maždaug 3 000 USD, o odos priežiūros priemonių rinkinys – odą stangrinantis serumas, paakių kremas bei drėkinanti emulsija – mėnesiui kainuos 1 500 USD. Bendrovė tvirtina, kad 95 procentai naudojusiųjų šias priemones jau po mėnesio pastebėjo teigiamų rezultatų, tačiau ekspertams tokio produkto naudojimas vis dar kelia daugybę klausimų.

Stebuklai iš Azijos

Grožio ekspertai patvirtina, ką nutuokiame visi: greičiausiai, su kiekvienu nauju mados pramonės vėjeliu, kinta dekoratyvinės kosmetikos tendencijos. Pavyzdžiui, pernai rudens kolekcijas pristatę „Rodarte“ ar „Emporio Armani“ mados namai siūlė prisiminti šalto metalo atspalvių šešėlius, „Gucci“, „Versace“ ar „Prada“ rekomenduoja dramatiškas lėlės blakstienas, o „Ralph Lauren“ ar „Jason Wu“ priminė, jog gražiausia – švytinti oda, be menkiausio trūkumo. Kiek sunkiau diktuoti naujas odos priežiūros priemonių kryptis – norint pristatyti ką nors netikėtai naujo šioje srityje reikia atlikti gausybę tyrimų ir įdiegti nemažai inovacijų.

„Pavyzdžiui, produktus, kuriuos aptakiai galima pavadinti jaunystės eliksyrais, bendrovių laboratorijos kuria daugybę metų, paskui nuolat juos tobulina. Sakykime, 2012 metais iš Pietų Korėjos pasaulį užplūdusius BB kremus daug kas vadina laikina mada, tačiau aš manau, kad toks keletą funkcijų atliekantis produktas yra puikus inovacijos pavyzdys, kurį galima vis tobulinti. Įdomu, kuo baigsis tokie eksperimentai laboratorijose dabar, kai vartotojai vis dažniau pageidauja, kad vienas produktas atliktų kuo daugiau funkcijų“, – grožio pramonės konferencijoje Paryžiuje kalbėjo E. Bassmann.

Lėto gyvenimo būdo mada bruzda jau keletą metų: kuriasi lėto maisto restoranai, netgi lėtą gyvenimo būdą propaguojantys miestai, tačiau ne visiems iš kasdienos šurmulio pavyksta ištrūkti į tokias tylaus gyvenimo oazes. Azijos didmiesčių gyventojai, kasdien grūsdamiesi metro ir plušėdami niekam nuostabos nekeliančius viršvalandžius, matyt, tegali pasvajoti apie lėtą gyvenimo būdą.

„Azijoje grožio etalonas – lygi ir balta it porcelianas oda, tačiau daug dirbančioms Kinijos ar Japonijos gyventojoms vis trūksta laiko rūpintis savimi“, — konstatuoja Florence Bernardin, Azijos grožio rinką stebinčios rinkodaros agentūros „Information et Inspiration“ vadovė. – Tokiomis sąlygomis Japonijoje atsirado „Shinagara cosme“ mada, kuri, manau, netrukus užkariaus visą pasaulį.“

„Shinagara cosme“ – tokia kosmetika, kuri „dirba“ tada, kai pats darai ką nors kita. Pavyzdžiui, ant darbo stalo galite įkurdinti į mobilųjį telefoną panašų įrenginį, kuris jums plušant prie ataskaitos tam tikrais intervalais paskleis nanodalelėmis praturtintą veidą drėkinančią dulksną. Japonijoje itin populiarios šilkinio popieriaus kaukės, kuriomis užkloję veidą be vargo galėsite atsakinėti į elektroninius laiškus. O Pietų Korėjos bendrovė „Laneige“ išpopuliarino stangrinančius bei drėkinančius kompleksus veido odai, kurie savo darbą atlieka jums miegant, panašių inovatyvių produktų siūlo ir prabangesnės kosmetikos gamintoja „Sulwhasoo“.

„Vakarų vartotojos žino, kas yra stangrinančios kaukės, kurios veikia miegant. Gelio arba itin riebaus kremo konsistencijos miego kompleksai, kuriuos patariama naudoti kelis kartus per savaitę, veikia panašiai. Nuo 22 val. vakaro iki 2 val. nakties yra pats geriausias laikas odai ilsėtis ir atsinaujinti, šiuo metu oda pajėgia sugerti daugiausia gerųjų medžiagų, kurių prisotinti tokie kompleksai, todėl mes galime ramiai miegoti ir atsibudusios veidrodyje žvelgti į pailsėjusią ir sudrėkintą veido odą“, – tikina Cindy Kim, viena iš korėjietiška ir japoniška kosmetika prekiaujančio tinklalapio „Peach and Lily“ įkūrėjų.

Ji mano, kad iš Pietų Korėjos ir Japonijos į Europą ir JAV turėtų atkeliauti ir kitos manijos: kol kas nedrąsiai į vakarietiškas kosmetines krenta odos priežiūros priemonės, praturtintos sraigių gleivėmis, kurių antibakterinės savybės gydo ir šviesina spuogų pažeistą odą, taip pat vakarietės atsargiai žiūri į aliejaus pagrindo odos prausiklius, kurie, pasak gamintojų, ne tik geriau už vandens pagrindu gaminamą kosmetiką nuvalo odą, bet ir jos nedžiovina.

Kremas nuo sprogmenų

Emmanuelle Bassmann nuomone, daugiausia įtakos grožio pramonei ateityje turės tokios sritys kaip fotobiologija ir šviesos mokslai.

„Manau, kad grožio industrijos ateitis priklausys nuo to, kaip išmoksime suvaldyti šviesą. Įsivaizduokite, jei ateityje žalingus, radiaciją skleidžiančius ultravioletinius spindulius sugebėtume paversti gydančia energija, kurią gydytojai galėtų naudoti lazerių technologijomis atjaunindami odą? Taip pat rinkoje vis dar žioji neišnaudota pigmentų niša, kurioje karaliauja vien šviesą atspindintys pigmentai. Apskritai kosmetikos priemones kuriantiems specialistams siūlyčiau į savo darbą pažvelgti naujai. Vis daugiau moterų, o ir vyrų, supranta, kad rūpinantis savimi nepakanka kas rytą ir kas vakarą prižiūrėti veido odą. Todėl odos priežiūros priemonės bei kosmetika turėtų būti tokia, kuri padėtų mums atsipalaiduoti vakarais ir žvaliau pasitikti rytą. Labai svarbu suvokti ryšį tarp proto ir kūno“, – kalba ekspertė.

Pasak jos, pagal individualius poreikius kuriama kosmetika tėra kūdikystės stadijoje, tačiau pagaliau po truputį imame suvokti, kad kosmetika ir odos priežiūros priemonės nėra skirtos vien tuštybei.

„Teigiamų rezultatų tikimės ir eksperimentuodami su preparatais nuo saulės, tačiau tai dar ne viskas. Pavyzdžiui, su JAV gynybos departamentu bendradarbiaujančioje laboratorijoje šiuo metu tobulinamas karščiui atsparus produktas. Jame yra pigmentų, kurie galėtų apsaugoti karius nuo karščio, pavyzdžiui, sprogus bombai“, – grožio pramonės ribas nusiteikusi plėsti „In-Trend Ltd‘s“ vadovė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Žalgirio“ treneriui Jasikevičiui suteiktas Kauno garbės piliečio vardas

Trečiadienį Kauno rotušėje „Žalgirio“ krepšinio komandos vyriausiajam treneriui Šarūnui Jasikevičiui...

Laisvalaikis
13:31
Varnaitė: Kultūros ministerijos siūloma paveldo pertvarka primena bolševikinį mąstymą 1

Kultūros paveldo departamentas (KPD) sako, kad Kultūros ministerijos inicijuojama paveldo sistemos pertvarka...

Paskelbti 50 geriausių pasaulio restoranų: triumfavo italai

Kasmetiniuose prestižiniuose geriausių pasaulio restoranų 50-uko rinkimuose („The World‘s 50 Best...

Laisvalaikis
11:45
Antradienio futbolas: nuskriausta Kolumbija, klydusi Lenkija ir antra rusų pergalė

Antradienį Rusijoje vykstančiame pasaulio futbolo čempionate įvyko paskutinės H grupės rungtynės ir antroje...

Laisvalaikis
2018.06.19
Teatro festivalis „Sirenos“ skelbia programos vinis

15-ąjį kartą šiemet vyksiantis teatro festivalis „Sirenos“ tradiciškai pristatys ne vienos tarptautinės...

Laisvalaikis
2018.06.19
Dainų šventei – speciali apyvartinė 2 Eur moneta

Lietuvos bankas išleis apyvartinę 2 Eur monetą, skirtą Šimtmečio dainų ir šokių šventei. Pusės milijono...

Laisvalaikis
2018.06.19
Lietuvos futbolą vėl temdo įtarimai nesąžiningais susitarimais

Birželio 19 d. turėjusios vykti Lietuvos futbolo A lygos rungtynės tarp Klaipėdos „Atlanto“ ir Kauno...

Laisvalaikis
2018.06.19
VU šešiems mokslininkams suteikė išskirtinių profesorių statusą 4

Vilniaus universitetas (VU) pirmą kartą šešiems mokslininkams suteiks išskirtinių profesorių statusą. Toks...

Laisvalaikis
2018.06.19
Penktąją futbolo fiestos dieną nervus patampė anglai

Pirmadienį pasaulio futbolo čempionate Rusijoje sužaistos dar trejos rungtynės. Pergale džiaugėsi Švedija ir...

Laisvalaikis
2018.06.18
LKL čempionais tapo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 2

Kauno „Žalgiris“ penktosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse Kaune rezultatu 80:70 įveikė...

Laisvalaikis
2018.06.18
Geriausi miestai, jei norite mažai dirbti ir daug uždirbti 9

Liuksemburgas pagal darbo laiko trukmės ir pajamų santykį yra palankiausias miestas darbuotojams, rodo naujas...

Laisvalaikis
2018.06.18
Pasaulio čempionate – baudinių, technologijų ir Islandijos diena

Pasaulio futbolo čempionate šiandien buvo sužaistos net ketverios rungtynės, kurios žaidimo gerbėjams...

Laisvalaikis
2018.06.16
Šilalėje iškilo 3 metrų aukščio popiežius iš smėlio

Šilalėje prasidėjo antrą kartą rengiamas tarptautinis smėlio skulptūrų projektas. Jame kūrinius pristato du...

Laisvalaikis
2018.06.15
Lietuvoje filmuosis Holivudo žvaigždė Helen Mirren 1

Kino kūrėjai iš Didžiosios Britanijos Lietuvoje ruošiasi kurti filmą apie Rusijos imperatorienę Jekateriną...

Laisvalaikis
2018.06.15
„Kempinski Hotels” vyriausiųjų šefų gretas papildė pirmasis lietuvis 2

Vilniaus viešbučio „Kempinski Hotel Cathedral Square“ naujuoju vyriausiuoju virtuvės šefu tapo Vytautas...

Laisvalaikis
2018.06.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Nesvarbu, kurioje Lietuvos vietoje būsite šį savaitgalį, vis tiek netoliese atsiras įdomių renginių. Lietuvių...

Laisvalaikis
2018.06.15
Virtuvės šefas Lapinskas ir someljė Darasevičius – apie 9-ių restoranų verslo pradžią, sėkmę ir iššūkius

Virtuvės šefas Egidijus Lapinskas ir someljė Arminas Darasevičius, ko gero, yra vienintelis toks restoranų...

Laisvalaikis
2018.06.15
Nepaklyskite „Kultūros naktyje“: vietos, kurias verta aplankyti

Vienos nakties festivalis „Kultūros naktis“ žanrų ir temų ribas išplėtė tiek, kad jo neapkaltinsi norais...

Laisvalaikis
2018.06.15
Futbolo čempionatą pradėję šeimininkai patiesė Saudo Arabiją 9

Ketvirtadienį pasaulio futbolo čempionato atidarymas Maskvoje tapo dviguba švente Rusijai – jos rinktinė...

Laisvalaikis
2018.06.14
Futbolo šventė prasidėjo: trys didžiausios intrigos

Ketvirtadienį atidarymo švente ir rungtynėmis tarp šeimininkės Rusijos ir Saudo Arabijos rinktinių prasidėjo...

Laisvalaikis
2018.06.14

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau