Amžinai madinga jaunystė

Publikuota: 2015-08-30
24 karatų aukso kaukė, anot specialistų, stimuliuoja odą ir skatina ląsteles atsinaujinti. Reuters/Scanpix nuotr.
24 karatų aukso kaukė, anot specialistų, stimuliuoja odą ir skatina ląsteles atsinaujinti. Reuters/Scanpix nuotr.
 

Grožio pramonė dažniausiai pati nežino, ko nori: „Semkis grožio iš gamtos“ siūlo lankstinukas grožio salone, kuriame ant sienos kybo didžiulis klasikinio grožio etalono – trapiosios Audrey Hepburn portretas. Pasipuošusi maža juoda „Givenchy“ suknute ji stebi mane didžiulėmis juodų, tankių blakstienų įrėmintomis akimis, kol įdėmiai tyrinėju reklamuojamų emulsijų sudedamąsias dalis.

„Iš gamtos, matyt, bus atkeliavusi vienintelė kremo sudedamoji – popierius reklaminiams lankstinukams“, – pagalvoju grūsdama pirštus po ultravioletinių spindulių lempa, kad nudžiūtų raudonas nagų gelis.

XX amžiaus viduryje, kai išpopuliarėjo klasikinis didelių akių, šviesios veido odos ir tamsesnių lūpų įvaizdis, vienu didžiausių žmonijos priešų buvo – ir iki šių dienų išliko – raukšlės. Štai to meto reklamoje siūloma jas naikinti naudojant į pleistrą panašią juostelę: užlipinate ją toje vietoje, kur susidarė išdavikiška raukšlė, nuplėšiate, ir problemos kaip nebūta. Kiek anksčiau niujorkietė išradėja Isabella Gilbert patentavo prietaisą, kurį tereikia užsidėti ant galvos, gerai pritvirtinti ir nešioti namuose, kad skruostuose atsirastų dvi žavios duobutės. Ir dabar nesunkiai rastume stebuklus žadančių prietaisų ar mikstūrų grožiui puoselėti, tačiau viena tendencija nuo praėjusio amžiaus vidurio iš esmės pasikeitė – socialinių medijų laikais, kai apie kiekvieną produktą internete gali rasti šimtus jį išbandžiusiųjų atsiliepimų, ne taip lengva susivilioti „stebuklais“. Ar tikrai?

Dramos Holivude

Nėra geresnės vietos išbandyti naujausias grožio procedūras skambiais pavadinimais už botokso dramų ir nevykusių plastinių operacijų išvargintą Holivudą. Tenykščiai yra ištvėrę raukšles ir veido plaukuotumą aukšto dažnio radijo bangomis mažinančią „Pelleve“ procedūrą, „Thermage“ radijo bangų dažnio terapiją, kurią tris kartus per metus atliekanti aktorė Ellen Barkin apibūdino taip: „Atrodo, lyg kas įtemptų daugybę degančių gumos juostelių ir vieną po kitos paleistų jas tiesiai tau į veidą“. O jei kuris kaimynas užsirakina namuose trims ar keturioms dienoms, tikriausiai jis ką tik išmėgino dar „Sekso ir miesto“ apdainuotą „Mėlynąjį odos šveitimą“ (angl. „Blue peel“), vadinamą tikru išsigelbėjimu tiems, kas jau perkopė 40 metų ribą, ir po kurio keletą dienų veidas atrodo tarsi animacinio filmuko „Smurfai“ personažo. Šiuo metu Holivudo gyventojai rikiuojasi prie grožio salonų, atliekančių vadinamąjį „Vampyro veido patempimą“ (angl. „Vampire facelift“). Juo masiškai žavisi tie, kas trokšta jaunesnės odos, tačiau vis dar bijo skalpelio. Medikai šią procedūrą vadina trombocitų prisotintos plazmos terapija, ir ji neturi nieko bendra su česnakais ar dantų žymėmis ant kaklo – su vampyrais ją sieja tik seanso metu veidu tekantys kraujo upeliai. Pirmiausia iš paciento paimama kraujo, tada šis šešias minutes sukamas specialiu aparatu, kol nuo raudonųjų kraujo kūnelių atsiskiria trombocitai. Kaip tik šios kraujo dalelės nedelsiant švirkščiamos atgal į chirurgo dėmesio anksčiausiai imančias reikalauti veido, kaklo ar dekoltė vietas. Teigiama, kad po maždaug 1 000 USD kainuojančio seanso oda pastebimai atjaunėja, mat trombocitai skatina elastino ir kolageno gamybą. Tai ypač svarbu vyresnėms moterims bei vyrams, nes kasmet kūnas praranda maždaug vieną procentą kolageno – baltymo, kuris suteikia odai stangrumo ir elastingumo. Siekiant geriausio rezultato rekomenduojama atlikti iš viso tris tokias procedūras, taip pat kartoti jas kas pusmetį. Plastikos chirurgas Gregory Kelleris sako, kad procedūra iš tiesų veikia, o ją menkina tik geltonosios spaudos „priklijuotas“ skambus pavadinimas, tačiau akivaizdžių įrodymų nepateikia.

Įspūdingai atrodo ir kita procedūra, kurios metu veidas nuvalomas ir padengiamas 24 karatų aukso folija arba kauke. Holivude įsikūrusių grožio namų „Equinox SPA“ meistrė Angela Caglia tikina, jog aukso kaukė nėra šių laikų pramanas.

„Senovės Kinijoje turtingos moterys kasnakt prieš miegą veidą masažuodavo auksiniu cilindru. Šis stimuliuodavo odą ir skatindavo ląsteles atsinaujinti. Dabar gebame atlikti patobulintą šimtmečius gyvuojančios grožio procedūros variantą“, – pasakoja ji.

Kiek aukso sunaudojama vienam seansui, A. Caglia neatskleidžia, o viena tokia procedūra kainuoja 165 USD.

Kas verda laboratorijose

Tyrimų duomenimis, grožio pramonė kasmet ūgteli 4,5 procento, o dekoratyvinės kosmetikos rinka pamažu traukiasi – po recesijos nekinta tik nagų lako pardavimo rodikliai. Tačiau prabangos sektoriaus prekių paklausa auga ir pirkėjų tokiai kosmetikai bei paslaugoms atsiranda vis daugiau – dažniau save palepiname geresnės kokybės makiažo pagrindu, maskavimo priemonėmis ar pudra veidui. Įdomu, kad prabangias kosmetikos priemones, tyrimų duomenimis, dažniausiai renkasi jaunesnės ir vyresnės vartotojos, iš pirkėjų sąrašo kone visiškai išstumdamos vidutinio amžiaus (35–64 m.) moteris.

Anot Emmanuelle Bassmann, „In-Trend Ltd‘s“ vykdančiosios direktorės bei grožio industrijos ekspertės, labiausiai stebinanti, tačiau pasaulį mažais žingsneliais užkariaujanti odos priežiūros tendencija – naudoti autologinius kremus, kuriuose yra žmogaus riebalinio audinio kamieninių ląstelių. Tokį „U Autologous“ kremą gaminanti bendrovė „Personal Cell Sciences“ tikina, kad gaminį sukurti įkvėpė regeneracinės medicinos laimėjimai. Botulino injekcijos, kuriomis įvairaus amžiaus damos ir džentelmenai slepia ankstyvuosius odos senėjimo požymius, nebestebina. „U Autologous“ priemonės veikia panašiai. Užsisakius kremo pirmiausia teks nuvykti pas „Personal Cell Sciences“ specialistus, kurie per pirmąjį susitikimą nusiurbs maždaug 60 g jūsų kūno riebalų. Laboratorijoje iš riebalų išskirtos kamieninės ląstelės taps pagrindu pagal individualius poreikius gaminamai kosmetikai.

Smalsaujančių pirkėjų, pasak bendrovės, netrūksta, nors pirmasis susitikimas klientui atsieina maždaug 3 000 USD, o odos priežiūros priemonių rinkinys – odą stangrinantis serumas, paakių kremas bei drėkinanti emulsija – mėnesiui kainuos 1 500 USD. Bendrovė tvirtina, kad 95 procentai naudojusiųjų šias priemones jau po mėnesio pastebėjo teigiamų rezultatų, tačiau ekspertams tokio produkto naudojimas vis dar kelia daugybę klausimų.

Stebuklai iš Azijos

Grožio ekspertai patvirtina, ką nutuokiame visi: greičiausiai, su kiekvienu nauju mados pramonės vėjeliu, kinta dekoratyvinės kosmetikos tendencijos. Pavyzdžiui, pernai rudens kolekcijas pristatę „Rodarte“ ar „Emporio Armani“ mados namai siūlė prisiminti šalto metalo atspalvių šešėlius, „Gucci“, „Versace“ ar „Prada“ rekomenduoja dramatiškas lėlės blakstienas, o „Ralph Lauren“ ar „Jason Wu“ priminė, jog gražiausia – švytinti oda, be menkiausio trūkumo. Kiek sunkiau diktuoti naujas odos priežiūros priemonių kryptis – norint pristatyti ką nors netikėtai naujo šioje srityje reikia atlikti gausybę tyrimų ir įdiegti nemažai inovacijų.

„Pavyzdžiui, produktus, kuriuos aptakiai galima pavadinti jaunystės eliksyrais, bendrovių laboratorijos kuria daugybę metų, paskui nuolat juos tobulina. Sakykime, 2012 metais iš Pietų Korėjos pasaulį užplūdusius BB kremus daug kas vadina laikina mada, tačiau aš manau, kad toks keletą funkcijų atliekantis produktas yra puikus inovacijos pavyzdys, kurį galima vis tobulinti. Įdomu, kuo baigsis tokie eksperimentai laboratorijose dabar, kai vartotojai vis dažniau pageidauja, kad vienas produktas atliktų kuo daugiau funkcijų“, – grožio pramonės konferencijoje Paryžiuje kalbėjo E. Bassmann.

Lėto gyvenimo būdo mada bruzda jau keletą metų: kuriasi lėto maisto restoranai, netgi lėtą gyvenimo būdą propaguojantys miestai, tačiau ne visiems iš kasdienos šurmulio pavyksta ištrūkti į tokias tylaus gyvenimo oazes. Azijos didmiesčių gyventojai, kasdien grūsdamiesi metro ir plušėdami niekam nuostabos nekeliančius viršvalandžius, matyt, tegali pasvajoti apie lėtą gyvenimo būdą.

„Azijoje grožio etalonas – lygi ir balta it porcelianas oda, tačiau daug dirbančioms Kinijos ar Japonijos gyventojoms vis trūksta laiko rūpintis savimi“, — konstatuoja Florence Bernardin, Azijos grožio rinką stebinčios rinkodaros agentūros „Information et Inspiration“ vadovė. – Tokiomis sąlygomis Japonijoje atsirado „Shinagara cosme“ mada, kuri, manau, netrukus užkariaus visą pasaulį.“

„Shinagara cosme“ – tokia kosmetika, kuri „dirba“ tada, kai pats darai ką nors kita. Pavyzdžiui, ant darbo stalo galite įkurdinti į mobilųjį telefoną panašų įrenginį, kuris jums plušant prie ataskaitos tam tikrais intervalais paskleis nanodalelėmis praturtintą veidą drėkinančią dulksną. Japonijoje itin populiarios šilkinio popieriaus kaukės, kuriomis užkloję veidą be vargo galėsite atsakinėti į elektroninius laiškus. O Pietų Korėjos bendrovė „Laneige“ išpopuliarino stangrinančius bei drėkinančius kompleksus veido odai, kurie savo darbą atlieka jums miegant, panašių inovatyvių produktų siūlo ir prabangesnės kosmetikos gamintoja „Sulwhasoo“.

„Vakarų vartotojos žino, kas yra stangrinančios kaukės, kurios veikia miegant. Gelio arba itin riebaus kremo konsistencijos miego kompleksai, kuriuos patariama naudoti kelis kartus per savaitę, veikia panašiai. Nuo 22 val. vakaro iki 2 val. nakties yra pats geriausias laikas odai ilsėtis ir atsinaujinti, šiuo metu oda pajėgia sugerti daugiausia gerųjų medžiagų, kurių prisotinti tokie kompleksai, todėl mes galime ramiai miegoti ir atsibudusios veidrodyje žvelgti į pailsėjusią ir sudrėkintą veido odą“, – tikina Cindy Kim, viena iš korėjietiška ir japoniška kosmetika prekiaujančio tinklalapio „Peach and Lily“ įkūrėjų.

Ji mano, kad iš Pietų Korėjos ir Japonijos į Europą ir JAV turėtų atkeliauti ir kitos manijos: kol kas nedrąsiai į vakarietiškas kosmetines krenta odos priežiūros priemonės, praturtintos sraigių gleivėmis, kurių antibakterinės savybės gydo ir šviesina spuogų pažeistą odą, taip pat vakarietės atsargiai žiūri į aliejaus pagrindo odos prausiklius, kurie, pasak gamintojų, ne tik geriau už vandens pagrindu gaminamą kosmetiką nuvalo odą, bet ir jos nedžiovina.

Kremas nuo sprogmenų

Emmanuelle Bassmann nuomone, daugiausia įtakos grožio pramonei ateityje turės tokios sritys kaip fotobiologija ir šviesos mokslai.

„Manau, kad grožio industrijos ateitis priklausys nuo to, kaip išmoksime suvaldyti šviesą. Įsivaizduokite, jei ateityje žalingus, radiaciją skleidžiančius ultravioletinius spindulius sugebėtume paversti gydančia energija, kurią gydytojai galėtų naudoti lazerių technologijomis atjaunindami odą? Taip pat rinkoje vis dar žioji neišnaudota pigmentų niša, kurioje karaliauja vien šviesą atspindintys pigmentai. Apskritai kosmetikos priemones kuriantiems specialistams siūlyčiau į savo darbą pažvelgti naujai. Vis daugiau moterų, o ir vyrų, supranta, kad rūpinantis savimi nepakanka kas rytą ir kas vakarą prižiūrėti veido odą. Todėl odos priežiūros priemonės bei kosmetika turėtų būti tokia, kuri padėtų mums atsipalaiduoti vakarais ir žvaliau pasitikti rytą. Labai svarbu suvokti ryšį tarp proto ir kūno“, – kalba ekspertė.

Pasak jos, pagal individualius poreikius kuriama kosmetika tėra kūdikystės stadijoje, tačiau pagaliau po truputį imame suvokti, kad kosmetika ir odos priežiūros priemonės nėra skirtos vien tuštybei.

„Teigiamų rezultatų tikimės ir eksperimentuodami su preparatais nuo saulės, tačiau tai dar ne viskas. Pavyzdžiui, su JAV gynybos departamentu bendradarbiaujančioje laboratorijoje šiuo metu tobulinamas karščiui atsparus produktas. Jame yra pigmentų, kurie galėtų apsaugoti karius nuo karščio, pavyzdžiui, sprogus bombai“, – grožio pramonės ribas nusiteikusi plėsti „In-Trend Ltd‘s“ vadovė.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Mažėja rinkliava įvažiuojantiems į Neringą 4

Šiandien įsigalioja mažesni vietinės rinkliavos dydžiai į Neringą važiuojančioms mechaninėms transporto...

Laisvalaikis
2018.08.21
Vėžį sukeliančių ląstelių aptikta kas penkiasdešimto brito gerklėje 2

Didžiosios Britanijos Šefildo universiteto mokslininkai nustatė, kad daugiau kaip vieno iš 50 žmonių gerklėse...

Laisvalaikis
2018.08.21
Rolandas Valiūnas atidaro meno centrą 10

Antrąjį metų pusmetį Vilnius, sykiu ir visa Lietuva, praturtės dviem reikšmingomis meno institucijomis,...

Laisvalaikis
2018.08.21
Gyvenimas be Ronaldo: „Real“ rungtynėse – mažiausiai žiūrovų per 9 metus 2

Madrido „Real“ futbolo klubas pergale pradėjo nacionalines Ispanijos pirmenybes. Tačiau be pagrindinės...

Laisvalaikis
2018.08.20
Iliustruotoji istorija: rūgšti LDK diplomatų duona 4

Daugeliui valstybės diplomatų ir konsulų darbas užsienio pasiuntinybėse siejasi su nuolatinėmis kelionėmis,...

Laisvalaikis
2018.08.19
Pasaulyje mažėja teroristinių išpuolių 17

Pernai vien Europoje teroro išpuoliai krėtė Mančesterį, Barseloną, Paryžių ir Londoną, tačiau mokslininkai...

Laisvalaikis
2018.08.19
Į spintas įsisuko mados bjaurybės

Bjauriosios mados apraiškos ant podiumų – nieko nauja. Tačiau pernai ši netradicinius grožio ir estetikos...

Laisvalaikis
2018.08.18
FIFA pinigų dalybose lygiai verti ir atsarginiai vartininkai, ir elitiniai puolėjai

Futbolo klubai privalo išleisti futbolininkus į rinktinių varžybas, o už tai gauna kompensacijas iš FIFA. Bet...

Laisvalaikis
2018.08.18
SEB bankininko Romo Čereškos gyvenimo kelionė, virtusi kova už gyvenimą 23

Kartais gyvenime prireikia didelių sukrėtimų, kad išsigrynintų tikrosios vertybės. Taip nutiko SEB banko...

Laisvalaikis
2018.08.17
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Įpusėjusio rugpjūčio savaitgalis pažėrė renginių įvairiausiam skoniui, ypač – muzikos mėgėjams; juos į...

Laisvalaikis
2018.08.17
Iš krepšinio pasitraukęs „Lietuvos rytas“ sporto veiklai nori prekės ženklo RYTAS 9

Žiniasklaidos grupę valdanti UAB „Lietuvos rytas“ Valstybiniame patentų biure pateikė paraišką registruoti...

Rinkodara
2018.08.17
Apklausa: įtakingiausias popkultūros atstovas – Jazzu 4

Įtakingiausiu popkultūros atstovu šalies gyventojai laiko dainininkę Justę Arlauskaitę-Jazzu, rodo naujienų...

Laisvalaikis
2018.08.17
Už Davido Hockney paveikslą prašo 80 mln. USD

Milijardierius Joe Lewisas šiemet ketina aukcione parduoti britų dailininko Davido Hockney darbą „Portrait of...

Laisvalaikis
2018.08.16
Mirė soulo muzikos legenda Aretha Franklin

Sulaukusi 76-erių Detroite mirė soulo karaliene vadinama JAV atlikėja Aretha Franklin. Dainininkei 2010 m.

Laisvalaikis
2018.08.16
Miškų miestas Kinijoje valys orą ir gamins deguonį 3

Kalnuotoje Liudžou vietovėje Kinija 2020 m. pradės statyti miestą-mišką, kuris ne tik apgyvendins 30.000...

Laisvalaikis
2018.08.15
„Prienų“ era po Ballų: dėkoja savivaldybei, bet laukia „Vytauto“ 2

Ballų šeimynėlės ženklu pažymėtas praėjęs sezonas Prienų krepšinio klubui buvo tragiškas sporto požiūriu, bet...

Laisvalaikis
2018.08.15
Mėgstantiems poilsį gamtoje – du nauji objektai Trakų rajone 4

Mėgstantiems poilsį gamtoje Trakų rajone atidaryti du objektai – nauja stovyklavietė prie Skaisčio ežero...

Laisvalaikis
2018.08.14
Lietuvos vyno rinka: be aiškaus judėjimo viena kryptimi 2

Pigesnių vynų pardavimai mažėja, brangesnių – laikosi tame pačiame lygmenyje. Po Alkoholio kontrolės įstatymo...

Laisvalaikis
2018.08.14
JT globojamame konkurse Lietuvai atstovaus ir „Laisvės TV“ 1

Išrinkti šių metų skaitmeninio turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2018“ laureatai. Aštuoni...

Lokarno kino festivalyje – lietuviško „Rūgštaus miško“ sėkmė

71-ajame Lokarno (Šveicarija) kino festivalyje režisierės Rugilės Barzdžiukaitės debiutinis ilgametražis...

Laisvalaikis
2018.08.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau