Stogdengiams darbo netrūko
Prieš keletą metų stojusi namų statyba vėl atsigauna pagal Lietuvos Respublikos Statistikos departamento duomenis, statybos įmonės praėjusių metų paskutinįjį ketvirtį savo jėgomis šalies teritorijoje atliko darbų už 2 341,3 mln. litų. Tai yra 22,7 procentų daugiau, negu dar ankstesniais metais. Taip pat praėjusiais metais pastatyta beveik 11 procentų daugia butų Statistikos departamento duomenimis net 1 987. Šis skaičius 37,8 procento lenkia šių metų trečiąjį ketvirtį. Statybos apimčių augimą galima nuspėti ir pagal išduotus leidimus statyboms. Statistikos departamento teigimu, praėjusių metų ketvirtąjį ketvirtį buvo išduota 1 tūkst. 320 statybos leidimų naujiems gyvenamiesiems namams statyti ir 462 leidimai negyvenamiesiems pastatams statyti.
Darbo netrūko Šie skaičiai buvo palankūs visiems, dirbantiems statybų sektoriuje: darbo netrūko statybininkai, apželdinimo specialistai, santechnikai, dizaineriai. Darbo trūkumu nesiskundė irstogo dengimo ekspertai. Ypač turint omenyje tai, jog augo ne tik statybų tempai, bet ir tęsėsi Europos Sąjungos finansuojama asbesto stogų keitimo programa.Praėjusių metų pirmaisiais ketvirčiais Nacionalinė mokėjimo agentūra turėjo 2 tūkst. 973 paraiškas dėl asbestinio stogo keitimo. 2012 metais tokias paraiškas buvo pateikę 7 tūkst. 27 gyventojai. Praėjusią vasarą stogdengiai jau buvo pakeitę 5 tūkst. 797 asbestinius stogus.
Populiariausias šiferis Stogo dengimo specialistai, per praėjusius metus pakeitę ne vieną tūkstantį stogų kaimiškosiose teritorijose, kurioms buvo taikoma Europos Sąjungos parama, ir užkloję šimtus stogų miestuose, pastebėjo, kad populiariausia danga išliko šiferis. Šiuolaikinis šiferis nei iš tolo neprimena prieš penkis dešimtmečius naudoto šiferio nuodingo, šiomis dienomis jau sutrūnijusio ir apsamanojusio.Šiuolaikinis šiferis pagamintas iš patvirtintų ir leidžiamų medžiagų, galima nesibaiminti dėl pavojaus sveikatai. Senas šiferis gali sukelti vėžinius susirgimus, dabartinis šiferis gaminamas be asbesto. Senasis šiferis pilkas ir nuobodus, šiuolaikinis raudonas, žalias, juodas, rudas. Stogdengiai nesistebi, kodėl daugelis renkasi būtent šią stogo dangą ji gražiai atrodo, labai paprastai montuojama, tačiau nebrangi. Šiferiui sumontuoti nereikalinga sudėtinga konstrukcija, jis nereikalauja labai stiprių gegnių. Tai reiškia, kad šiferį galima naudoti renovuojant senesnius pastatus nereikės keisti viso stogo šlaito.
Neatsisakė skardos Kita populiari stogo dengimo medžiaga buvo skarda. Ją dažniau rinkosi ne senus stogus renovuojantys, bet naujus namus besistatantys lietuviai. Šią stogo dangą naujakuriai rinkosi dėl panašių priežasčių, kaip ir tie, kurie rinkosi šiferį. Skardinė stogo danga yra nebrangi, ilgaamžė ir su ja paprasta dirbti stogdengiams. Skardos būna įvairių spalvų, jos taip greitai nenublunka. Be to, labai dažnai lietuviai pirko čerpių imitacijos skardą, kuri yra nebrangi, bet atrodo gan prabangiai. Tokia stogo danga negreitai apsamanoja, neleidžia kauptis drėgmei. Tie, kurie stogą dengia patys, skardą vertina dėl paprastų darbo sąlygų jiems tereikia metro ir gerų skardos karpymo žirklių.Ne taip dažnai per praėjusius metus stogdengiai stogo dengimuinaudojo čerpės. Tai ko gero brangiausia stogo danga. Tiesa, ir viena kokybiškiausių bei patvariausių. Čerpes stogdengiai dažniausiai naudoja prabangių namų stogams, išskirtinio dizaino būstams bei rekonstruodami senovinius pastatus jiems naudoti čerpes įpareigoja paminklosauginiai įstatymai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Statyba ir NT
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti