Lietuviškų vasaros festivalių kalendorius

Publikuota: 2014-06-23
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
svg svg
Nuotrauka: Organizatorių nuotr.
 

Muzikos festivalių Lietuvoje vis daugėja – kiekvieną vasarą gali išgirsti bent porą naujų pavadinimų. Gaila tik, kad nė vienas jų rengėjų neturi ambicijų surengti tikrai kokybišką didelį renginį, į kurį su malonumu paklausyti geros muzikos atvyktų ir kaimynų latvių, lenkų ar baltarusių.

Kitaip tariant, festivalį, kuriame koncertuotų A ar B kategorijos atlikėjai, o ne seniai pamiršti ar dar kojų pramogų versle nespėję apšilti scenos naujokai. Čia kalbame apie didesnius, į mases orientuotus festivalius, o ne apie alternatyviuosius, klasikinės muzikos ar džiazo. Taigi – kol kas „VŽ Savaitgalis“ „žiūri, ką turi“ birželį ir liepą. Likusius vasaros festivalius apžvelgsime vėliau.Elektronika gamtoje

Sezoną pradeda dar visai naujas ir nuolatinės vietos neturintis festivalis „Radistai Village“ (birželio 20–22 d.). Obuolių saloje (Molėtų r., Grabuosto ežeras) už „didžėjaus“ pulto stos Mindaugėlis, Kastis Torrau, Donatello, „No Dj‘s“ ir kt. Gyvai gros „G&G Sindikatas“, „Electronic I“, Vaidas Baumila. Daugiau informacijos čia.
Kitą savaitgalį šokių ir elektroninės muzikos gerbėjai laukiami 2 festivaliuose.
„Sūpynės“ (birželio 27–29 d.) tradiciškai vyks Pakretuonės miške (Švenčionių r.), jame „sups“ Levonas Vincentas, Conforce, Amiras Alexanderis ir kt. Daugiau – čia.
Psichodelinės muzikos ir menų festivalis „Swampy“ (birželio 27–29 d.) taip pat vilios į mišką. Keliakiemyje (Trakų r.) gros Parasense, Trold, Kabayun, Dohm ir kt. elektroninės muzikos virtuozai. Daugiau informacijos čia.
Ne miške, o arčiau pelkių, Žiūruose (Varėnos r.), vyksiančiame „Swampfest“ (liepos 4–6 d.) be lietuvių (DJ Mesijus, „Ministry of Echology“, „Los Turbos“) pasirodys grupės ir atlikėjai iš Švedijos, Rusijos, Vokietijos, JAV bei kt. šalių. Daugiau informacijos čia.
Festivalis „STRCamp“ (liepos 11–13 d.) elektroninės muzikos gerbėjus kviečia į Molėtų rajone esančią stovyklą „Ereliukas“, kur gros „Ytro“, Jozef van Wissem, „El Śltimo Vecino“, „Datashock“ ir kt. Daugiau informacijos čia.
Kai kurie melomanai vasaros nebeįsivaizduoja be festivalio „Tundra“ (liepos 10–13 d.), jis rengiamas Zarasų rajone. Šiemet laukiama atlikėjų Gotalien, Looney, Taakelur ir kt. Daugiau informacijos čia.
Savo gerbėjų jau turi ir gana naujas festivalis „Summer music“ (liepos 19–20 d.), rengiamas bliuzo mėgėjams gerai žinomoje vietoje – Lūksto ežero pakrantėje prie Varnių. Didžiausia festivalio žvaigždė – suomių projektas „Cid Inc“, taip pat gros daugybė Lietuvos atlikėjų ir „didžėjų“. Daugiau informacijos – renginio feisbuko paskyroje.
Paskutinį liepos savaitgalį Varėnos dainų slėnyje rengiamas visiškai naujas festivalis „Elektroninė žolė“ (liepos 25–27 d.). Be daugybės „didžėjų“, scenoje bus galima pamatyti duetus „Lilas ir Innomine“ ir „Beissoul & Einius“, grupę „Mad Money“, atlikėją Jonatą Coldhear. Daugiau –  čia. Su šiuo festivaliu dėl klausytojų konkuruos Radviliškio rajone Sidabrave rengiamas festivalis „Nibiru“ (liepos 25–27 d.). Festivalyje gros „Such’a'Trip“, „Reaching The Roots“, „Vėjopatis“ ir kiti. Daugiau – renginio feisbuko paskyroje.
Rokenrolas ir poezija
Alternatyviosios muzikos gerbėjai jau krauna kuprines kelionei į Varnius, kur vyks senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim žaibu“ (birželio 20–22 d.), šiemet švenčiantis 15 metų sukaktį. Festivalyje gros „Wardruna“, „Rotting Christ“, „Asphyx“, „Moonsorrow“ ir kt. Daugiau apie renginį rasite čia.
Vieno seniausių šalies festivalio „Bliuzo naktys“ (liepos 4–5 d.) rengėjai didžiuojasi šiemet į Varnius prisivilioję Steveną Seagalą, mums labiau pažįstamą ne kaip bliuzo muzikantą, o kaip kovinių filmų žvaigždę. Visas atlikėjų sąrašas – čia.
Metalo ir sunkiojo roko gerbėjai savo vasarų nebeįsivaizduoja be nuostabioje vietoje – Dainuvos slėnyje, Anykščiuose – rengiamo festivalio „Velnio akmuo“ (liepos 17–20 d.). Šiemet čia gros „In Solitude“, „Jimmy Glitschy Der Einarminge Karrussellbremser“, „Inquisition“, „Shining“ ir kiti. Informacija – čia.
Nesnaudžia per vasarą ir dainuojamosios poezijos mėgėjai. Kaune, Ryšių kiemelyje „837“, jau prasidėjo dainuojamosios poezijos festivalis „Senamiesčio žiogas“ (birželio 5 d. – rugsėjo 11 d.). Visų koncertų datos ir atlikėjai skelbiami čia.
Kiek didesnis bardų muzikos festivalis jau vyksta ir Vilniuje, VU Botanikos sode. Pernai vadinęsis „Bardų vasaros festivaliu“, šiemet jis tapo „Kairėnų vasaros festivaliu“ (iki rugsėjo 10 d.) ir gerokai išplėtė programą, kurioje dera džiazas, estradinės dainos, prancūziškos baladės, autorinės dainos. Daugiau informacijos – čia.
Svarbiausias bardų vasaros renginys tradiciškai vyks Kulautuvoje (Kauno r.). Festivalio „Akacijų alėja“ (liepos 12 d.) dalyvių sąraše – gerai žinomos pavardės ir vardai: Kostas Smoriginas, Virgis Stakėnas, Vytautas Babravičius-Simas, Sigutis Jačėnas ir kt. Informacija – čia.
Blaivūs ir „kitokie“ festivaliai
Gegužę Kaune prasidėjo miesto muzikos festivalis „Romuvos pasažas“ (tęsis iki rugsėjo 4 d.), vykstantis prie kino teatro „Romuva“. Ketvirtasis festivalis kviečia į daugiau renginių nei įprastai. Daugiau informacijos čia.
Šį savaitgalį Kaune (Žaliakalnyje, prie „Kauko“ baseino) vyks festivalis „Be stogo“ (birželio 20–22 d.), jį trečius metus rengia neformali miesto idėjų platforma, organizuojanti įvairius socialinius, meninius ir edukacinius renginius, visuomeninius projektus. Festivalio metu vyks kūrybinės dirbtuvės, veiks blusų turgus, koncertuos „Baltasis kiras“, „Solo ansamblis“, „Parranda Polar“ ir kt. Informacija čia.
Karpiškių k. (Varėnos r.) vyks „Blusų festivalis“ (birželio 27–29 d.) – ekologišką gyvenimo būdą populiarinantis renginys, kur perkami, parduodami ir mainomi įvairiausi daiktai daikteliai, tobulinamas kūnas ir siela, gėrimasi menu ir kokybiška muzika. Informacija – čia.
Šią vasarą netrūks renginių ir tiems, kurie laisvalaikį leidžia nevartodami svaigalų. Vienas tokių – Bijūnuose, netoli Aukštadvario, vyksiantis festivalis „Lempa Fest“ (birželio 27–29 d.), jame pasirodys grupės iš Jungtinės Karalystės, Švedijos, Norvegijos, Latvijos ir Lietuvos, vyks įvairūs meno, judesio, šokio ir muzikos užsiėmimai, sporto varžybos. Informacija – čia.
Alkoholį griežtai draudžiama vartoti ir festivalyje „Naisių vasara“ (liepos 12–13 d.), jis vyks Naisiuose (Šiaulių r.). Koncertuos Veronika Povilionienė, Andrius Mamontovas su grupe, „Žalvarinis“, „Thundertale“ ir kt. Informacija – čia.
Mokantiems linksmintis be alkoholio skirtas ir priešingoje Lietuvos pusėje, Varėnos Dainų slėnyje tą patį savaitgalį vyksiantis festivalis „Varom!“ (liepos 11–13 d.). Festivalio dalyvių sąraše – žinomi šalies atlikėjai ir grupės, informacija – čia.
Muzikos gerbėjų greičiausiai netrūks ir nemokamame (?!) Žagarės vyšnių festivalyje (liepos 17–20 d.). Šiemet čia gros „Prata Vetra“, „Leon Somov ir Jazzu“, „Lemon Joy“ ir kt. Daugiau informacijos – čia.
Klasika ir džiazas
Šį savaitgalį G. F. Handelio operos „Aleksandro puota“ pastatymu baigiasi „Vilniaus festivalis“. Birželio 20 ir 21 d. klasikinės muzikos gerbėjams LNOBT scenoje žadamas scenos eksperimentas su laiku ir erdve, peržengiant įprastinio teatro ribas.
Prie Kauno marių tęsiasi tradicinis Pažaislio muzikos festivalis (iki rugpjūčio 24 d.), kuriame tradiciškai bus minimos tiek Lietuvai, tiek muzikos pasauliui reikšmingos datos. Šiemet savo talento spindesį festivalio klausytojams skleidžia operos solistai Ieva Prudnikovaitė, Jūratė Švedaitė ir Edgaras Montvidas, smuikininkas Povilas Syrrist-Gelgota, pianistas Lukas Geniušas, akordeonistas Martynas Levickis ir kt. Daugiau informacijos – čia.
Kitą savaitgalį prasideda vienas didžiausių klasikinės muzikos renginių kategorijoje Kristupo vasaros festivalis (birželio 29 d. – rugsėjo 5 d.). 20-metį švenčiantis festivalis parengė staigmeną – gaivų muzikos desertą, sumaišytą iš egzotiškiausių sudedamųjų dalių, pradedant flamenku, baigiant klasikinės muzikos šedevrais, akordeonu atliekamais talentingojo M. Levickio. Koncertų sąrašas – čia.
Druskininkuose kitą savaitgalį prasideda tradicinis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ (birželio 29 d. – rugsėjo 22 d.). Festivalio naujovė – sakralinės muzikos koncertų ciklas „Čiurlionio kelias“ Senosios Varėnos, Liškiavos, Perlojos ir Merkinės bažnyčiose. Informacija – čia.
Rojaus kampeliu vadinamoje Nidoje tradicinis tarptautinis Thomo Manno festivalis šiemet vadinasi „Šimtmečio vasara“ (liepos 12–20 d.) ir yra skiriamas Pirmojo pasaulinio karo pradžiai paminėti. Informacija – čia.
XIII tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“ (liepos 5–6 d.) muzikos klausytis pakvies nemokamai. Liepos 5 d. prie Kauno pilies vyks operetės ir miuziklo vakaras, liepos 6 d. – V. Striaupaitės-Beinarienės opera „Mindaugo Lietuva“. Informacija – čia.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

G. Pruskus: į darbą reikia žvelgti kaip į žaidimą Premium

Gediminas Pruskus, nekilnojamojo turto paslaugų grupės „Inreal“ vadovas, šiuo metu bendrovėje integruoja...

Vadyba
2022.05.15
J. D. Haidtas: apsigavome manydami, kad užtikrinti liberaliąją demokratiją lengva Premium

„Žinau, kad niekada nebuvo aukso amžiaus, kai visi mylėjome vieni kitus ir kalbėjome ta pačia kalba“, – sako...

Laisvalaikis
2022.05.15
Karą iš slėptuvės aprašinėjantis redaktorius: labiausiai šokiruoja mažos detalės Premium

Rusijos invazija į Ukrainą smogė visiems Ukrainos pramonės sektoriams ir kol kas nepanašu, kad šalis...

Verslo aplinka
2022.05.15
Rusijos klaida: neįvertintas oro pajėgų faktorius Premium

Oro pajėgos turėjo būti vienas pagrindinių Rusijos pranašumų kariaujant prieš Ukrainą. Turėdamos daugiau kaip...

Laisvalaikis
2022.05.14
A. Ramanausko-Vanago premija skirta istorikei D. Kuodytei

Penktoji Adolfo Ramanausko-Vanago premija skirta istorikei Daliai Kuodytei, taip įvertinta jos „visuomeniškai...

Laisvalaikis
2022.05.14
Iššūkiai, kuriuos Lenkijai kelia nuo karo bėgantys ukrainiečiai Premium

Lenkija plačiai atvėrė savo duris nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Tačiau vietos politikai ir įvairių...

Verslo aplinka
2022.05.14
Partnerystės įstatymą parašais parėmė per 250 akademikų

Per 250 Lietuvoje ir užsienyje dirbančių mokslo daktarų, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir doktorantų pasirašė...

Laisvalaikis
2022.05.13
M. Kvedaravičiaus filmo „Mariupolis 2“ premjera – Kanuose

Mariupolio mieste, Ukrainoje, kovo pabaigoje nužudyto kino režisieriaus, kultūros antropologo Manto...

Laisvalaikis
2022.05.12
Psichiatras prof. D. Pūras: Romas Kalanta buvo apsisprendęs 4

Gegužės 15 d. minimos Romo Kalantos (1953–1972) mirties 50-osios metinės – 1972-ųjų gegužės 14 d. Kauno...

Laisvalaikis
2022.05.12
„Stiprūs kartu“ kreipėsi į policiją dėl sukčiavimo atsiradus įstaigai „Mes stiprūs kartu“

Ukrainiečiams padėti įkurta iniciatyva „Stiprūs kartu“ kaltina beveik identišku pavadinimu neseniai...

Laisvalaikis
2022.05.12
Deimantas „The Rock“ aukcione parduotas už 21 mln. Eur, bet tai ne rekordas

Ženevoje vykusiame „Christie's“ namų aukcione parduotas didžiausias kada nors aukcione pristatytas baltasis...

Laisvalaikis
2022.05.12
Internetas 3.0: kaip protokolai ateity gali pakeisti technologijų įmones Premium 2

Pernai visuomenės susidomėjimo sulaukę nekeičiamieji žetonai (NFT) atvėrė naujų būdų uždirbti skaitmeniniams...

Inovacijos
2022.05.11
Statistika: brangiausios sulaikytos Rusijos superjachtos Premium 5

Po Rusijos invazijos į Ukrainą pasipylė dešimtys pranešimų apie įšaldytas arba sulaikytas Rusijos...

Laisvalaikis
2022.05.10
Liepoja taps viena iš 2027-ųjų Europos kultūros sostinių

Paskelbta, jog Liepoja taps viena iš 2027-ųjų Europos kultūros sostinių.

Laisvalaikis
2022.05.10
V. Putino reitingai nekrenta, bet rusai nerimauja

Gegužės 9-ąją, kai Rusija švenčia Pergalės dieną, kurią Vladimiras Putinas, šalies prezidentas, įsivaizdavo...

Laisvalaikis
2022.05.09
Nematerialaus paveldo sąvadą papildė FiDi, ripka, aludarystė Biržuose ir Kupiškyje

Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą papildė devynios Lietuvos regionų tradicijos, tarp jų  –...

Laisvalaikis
2022.05.09
Istorikas, dizaineris ir heraldikos specialistas: kaip buvo kuriama Lietuvos kariuomenės atributika

Prieš kelerius metus Henrio Gaidžio (JAV) Lietuvai padovanotos ir šiuo metu Lietuvos nacionaliniame muziejuje...

Laisvalaikis
2022.05.08
Keliai veda į Kauną: modernizmo architektūros perlus aprodo netikėtai Premium

Kauniečiai patvirtina, kad, nors „Europos kultūros sostinės“ titulas Kaunui priklauso šiemet, miestas...

Gazelė
2022.05.08
VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį

Jau beveik įprasta, kad vaizduojamasis menas nespaudžia stabdžių – šią savaitę greta gausybės esamų vėl...

Laisvalaikis
2022.05.06
Po pusmečio TKS į žemę grįžo NASA misijos įgula

NASA misijos „Crew 3“ įgula penktadienį sugrįžo į Žemę po pusės metų darbo Tarptautinėje kosminėje stotyje“...

Inovacijos
2022.05.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku