Politiškai gudru, valstybiškai – nekorektiška

Publikuota: 2014-06-17
Atnaujinta 2015-06-01 13:00
„Verslo žinios“. Redakcijos nuomonė
„Verslo žinios“. Redakcijos nuomonė

Europos Komisijoje Lietuvos atstovą Algirdą Šemetą rudenį pakeis socialdemokratas sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis. Formalių paskyrimo procedūrų dar yra, tačiau po to, kai praėjusią savaitę socialdemokratai tam pritarė „bendru sutarimu“, prezidentė Dalia Grybauskaitė nepareiškė prieštaraujanti, valdančioji koalicija išsakė palankią nuomonę ir netgi opozicija kategoriškai nepaprieštaravo, telieka formali kliūtis – jeigu p. Andriukaičio kandidatūros atsisakytų būsimasis Europos Komisijos prezidentas.

Yra toks lietuvių folkloro išminties krislas: „boba iš ratų – ratams lengviau“. Būtent šiuo principu vadovaujamasi atliekant p. Andriukaičio skyrimo procedūras. Nuo prezidentės iki pat opozicijos. Politiškai korektiškai skamba taip: energingasis sveikatos apsaugos ministras turės galimybę savo idėjas ir sumanymus įgyvendinti Briuselyje.Trys ketvirtadaliai VŽ interneto portalo skaitytojų mano, kad p. Andriukaitis netinkamas eiti eurokomisaro pareigas. Žinoma, šio balsavimo jokiu būdu negalima laikyti sociologiškai reprezentatyvia nuomone. Ir vis dėlto veidmainiškos politikų liaupsės žmonių jausmo p. Andriukaičiui neištrina – Lietuvos politikai atsikrato nepatogaus, tiesmuko, kompromisų neieškančio ir nemėgstamo kolegos ir užkrauna tą naštą Briuseliui – tegu koks nors Jeanas Claude’as Junckeras ir nervinasi.Šiek tiek keista, tačiau prezidentei Lietuvos sveikatos sistemoje kliūva tai, kad per p. Andriukaičio ministeriavimo metus liko neišspręstos eilių pas specialistus, šeimos gydytojus ar modernios brangiai su ES parama pirktos įrangos panaudojimo problemos, korupcijos žemėlapyje sveikatos apsauga vis dar nudažyta ryškiausia spalva, o vos prieš kelis mėnesius pati prezidentė stebėjosi, kad ministras p. Andriukaitis „daug šneka, o dirbti nepradėjo“.Dar keisčiau, bet Lietuvos prezidentei nerūpi, kad į būsimą greičiausiai dešiniųjų ES vyriausybę Lietuva deleguoja kairiųjų pažiūrų politiką, kuris yra kairysis tarp kairiųjų. Be to, jo radikalumas ir bekompromisiškumas jau pridarė bėdų pačiai valdančiajai partijai, ypač prisimenant p. Andriukaičio pradėtą kelis darbus spėjančių dirbti gydytojų medžioklę, jo sistemos pagimdytus išpuolius prieš kai kurias prekių grupes (naujausias užsimotas projektas – uždrausti maisto papildų rinkodaros priemones, VŽ 2014 06 13) ir pan. Taigi Europai, kuri sprendžia problemą, kaip išsaugoti pačią Bendriją, pradedančią braškėti per siūles dėl per didelio ES biurokratų kišimosi į valstybių, visuomenės, grupių ar tiesiog žmonių gyvenimus, mes siūlome reguliavimo šalininką iš didžiosios raidės.Prezidentės ir premjero rankomis Lietuva žada būsimajai ES vyriausybei pakišti kiaulę p. Andriukaičio kailyje. Ir tai tik todėl, kad socialdemokratai bando nušauti du zuikius – baudžia lūkesčių nepateisinusį Zigmantą Balčytį ir atsikrato pastaruoju metu partijos viršūnėse bangas keliančio radikalo. Partiniu požiūriu tai gudrus sprendimas, o valstybės požiūriu?Latviai ir estai į Briuselį ketina siųsti savo šalis iš ekonomikos ir finansų krizės vedusius politikus Valdį Dombrovskį bei Andrų Ansipą. Tai gera paspirtis aktyviai ir reformų siekiančiai Europos Komisijai. Ar tokia paspirtis bus p. Andriukaitis? Lieka tikėtis, kad VŽ skaitytojai klysta.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku