Už koncentracijos vykdymo sąlygos pažeidimą OAO "Gazprom" skirta bauda

Publikuota: 2014-06-10
Atnaujinta 2015-06-01 13:06
 

Šiandien, birželio 10 d., Konkurencijos taryba už koncentracijos vykdymo sąlygos pažeidimą OAO „Gazprom“ (toliau – „Gazprom“) skyrė 123 096 700 (vieno šimto dvidešimt trijų milijonų devyniasdešimt šešių tūkstančių septynių šimtų) litų baudą. 2004 m. Konkurencijos
taryba leido „Gazprom“ įsigyti AB „Lietuvos dujos“ akcijų su sąlyga, kad „Gazprom“ nesudarys kliūčių Lietuvos pirkėjams įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų.

Konkurencijos taryba tyrimą atliko AB „Lietuvos energijos gamyba“ skundo pagrindu. AB „Lietuvos energijos gamyba“ siekė įgyvendinti gamtinių dujų mainų sandorį, kurio pagrindu bendrovės Vakarų Europoje pigiau įsigytos gamtinės dujos būtų pasiekusios Lietuvą. Tyrimo metu Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad „Gazprom“ atsisakymas derėtis su AB „Lietuvos energijos gamyba“ dėl gamtinių dujų mainų sutarties 2013-2015 m. sudarė kliūtis bendrovei įsigyti gamtinių dujų iš kito tiekėjo ir taip pažeidė koncentracijos vykdymo sąlygą.

Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį į tai, kad būtent įpareigojimas laikytis koncentracijos vykdymo sąlygos lėmė Konkurencijos tarybos sprendimą leisti „Gazprom“ įsigyti AB „Lietuvos dujos“ akcijų. Šis leidimas numatė aiškią pareigą „Gazprom“: nesudaryti kliūčių Lietuvos pirkėjams savo poreikiams įsigyti gamtinių dujų iš kitų tiekėjų. „Gazprom“ atsisakymas derėtis dėl gamtinių dujų mainų sutarties sutrukdė AB „Lietuvos energijos gamyba“ mažesne kaina įsigyti gamtinių dujų, kurias ši bendrovė naudoja elektros ir šilumos energijos gamybai. Tai galėjo lemti neigiamas pasekmes Lietuvos elektros ir šilumos vartotojams, nes dėl brangesnių „Gazprom“ gamtinių dujų galėjo didėti AB „Lietuvos energijos gamyba“ gaminamos elektros ir šilumos energijos kaina.
Konkurencijos taryba primena, kad leidimo koncentracijai siekiančios įmonės privalo tinkamai laikytis koncentracijos sąlygų, nes koncentracijos vykdymo sąlygos pažeidimai paprastai sukelia neigiamas pasekmes ir konkurencijai, ir vartotojams.
Konkurencijos tarybos nutarimas skelbiamas institucijos svetainės skiltyje „Naujausi nutarimai“:http://kt.gov.lt/index.php?show=nut_view&nut_id=1541.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku