Prie Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos prisijungė Bobutės paskola

Publikuota: 2014-06-10
Atnaujinta 2015-06-01 13:07
 

Prie atsakingai skolinančias įmones vienijančios Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) šiandien prisijungė viena didžiausių vartojimo paskolų teikėjų bendrovė Bobutės paskola, teikianti vartojimo kreditus iki 10 000 litų.   

„Viena didžiausių šalyje lietuviškų vartojimo kreditų bendrovių dar labiau sustiprino asociaciją ir padėjo išplėsti rinkos dalį, kurią apima mūsų nariai. Mūsų asociacija vienija rinkos dalyvius, kurie laikosi skaidraus ir atsakingo kreditavimo principų, ir siekia, kad vartotojams būtų suteikta galimybė prireikus gauti smulkų kreditą netikėtiems finansų šokams suvaldyti“, – pabrėžė LSVKA prezidentas Liutauras Valickas.Anot jo, Lietuvoje, kur smulkiųjų vartojimo kreditų prieinamumas suvaržytas labiausiai Europoje, atsiranda palankios sąlygos įsigalėti šešėlinių paskolų teikėjams, kurie veikdami nereguliuojamoje rinkoje nesivargina laikytis įstatymų ir garantuoti vartotojams jų teisių apsaugos. Todėl narystė asociacijoje vartotojams yra tam tikras skiriamasis ženklas, kaip atsirinkti atsakingus paslaugos teikėjus.Prie LSVKA prisijungusi Bobutės paskola aktyvią veiklą Lietuvoje vykdo nuo 2010 metų ir yra įtraukta į oficialųjį Lietuvos banko kredito davėjų sąrašą. Įmonė taip pat valdo prekės ženklą „Popkreditas“.Šiuo metu Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacija vienija 12 bendrovių ir valdo šiuos prekės ženklus: „Big Credit“, „Credit Day“, „Creditservice“, „Creditor.lt“, „Euroecredit“, „Mikrokreditas“, „Minipaskola“, „Paskoliukas“, „Paskolos jums“, „Paskolos tau“, „SMScredit.lt“, „Vivus.lt“, Bobutės paskola, “Popkreditas”. (Vienas narys – „iCredit“ – šiemet nutraukė savo veiklą.) Asociacijai priklausančios narės apima apie 70 proc. smulkiųjų vartojimo kreditų rinkos. Visos LSVKA narės yra įtrauktos į oficialų Lietuvos banko vartojimo kredito davėjų sąrašą, reguliariai audituoja savo veiklą ir teikia Lietuvos bankui reguliarias veiklos ataskaitas.Šviesdama vartotojus, kaip tinkamai pasirinkti smulkaus vartojimo kredito teikėją, kaip įvertinti, ar reikalinga paskola, kokias įmokas gali tekti sumokėti, asociacija pernai iniciavo šviečiamąją ir atsakingo skolinimo programą „Skaidrus kreditas“. Jos svetainėje www.apiekredita.lt taip pat galima rasti vartotojų teises ginančius institutus („Kreditų arbitražą“ bei registrą „Neteikit man kredito“), sužinoti ką daryti susidūrus su sunkumais grąžinti kreditą, gauti teisines konsultacijas, užduoti rūpimus klausimus ar pasidalinti atsiliepimais.Jeigu vartotojai susidūrė su įmonėmis, kurios nepriklauso asociacijai arba veikia šešėliniame nereguliuojamame sektoriuje, jie irgi gali kreiptis į LSVKA – ši suteiks visą reikiamą informaciją, konsultacijas bei padės parengti skundą Lietuvos banko Priežiūros tarnybai ar teismui. 2013 m. Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos narės į valstybės ir Sodros biudžetą sumokėjo daugiau nei 11 mln. litų mokesčių bei skyrė 1,5 mln. litų paramos projektams. Vartojimo kreditų rinka, kurioje veikia 39 bendrovės, suteikia darbą daugiau kaip 600 darbuotojų. Lietuvos finansų sektoriuje smulkiųjų vartojimo kreditų rinka užima apie 0,5 procento. Vidutinė smulkaus vartojimo kredito suma, Lietuvos banko duomenimis, 2013 m. buvo 383 litai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.
Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku