Pažangūs vaikai stipriausi jaučiasi mokslo ir sporto srityse

Publikuota: 2014-06-06
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
 

Šių metų balandį startavusi nauja nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“  įpusėjus paraiškų priėmimo laikotarpiui jau sulaukė daugiau nei pusę tūkstančio moksleivių anketų. Dėl bendrovės „Maxima LT“ įsteigtų stipendijų pažangiausi
ir gabiausi šalies moksleiviai varžosi aštuoniose srityse – mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo. Stipriausi moksleiviai jaučiasi mokslo ir sporto srityse – daugiausia jų siekia būti paskatinti
už šių sričių nuopelnus.

Daugiausia paraiškų atsiuntė didžiųjų šalies miestų moksleiviai – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Alytaus. Tačiau aktyvumu nustebino ir Palangos, Kėdainių, Mažeikių, Skuodo moksleiviai.„Siekiame padrąsinti ir stipendijas skirti kuo daugiau pažangių bei talentingų šalies moksleivių. Noriu paskatinti Lietuvos moksleivius patikėti savo jėgomis ir dalyvauti „Lietuvos Maximalisto“ programoje. Stipendijos atveria dar daugiau kelių tobulėti, siekti savo užsibrėžto tikslo“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Arūnas Zimnickas.Šiuo metu, įpusėjus paraiškų teikimo laikotarpiui, jau yra gautos daugiau nei pusę tūkstančio pažangių moksleivių anketų. Trečdalis jas atsiuntusiųjų siekia būti paskatinti už pasiekimus mokslo, ketvirtadalis – sporto srityse, maždaug šeštadalis – kūrybos ir meno, po dešimtadalį – muzikos bei nuolatinio pažangumo srityse. Kiek mažiau anketų sulaukta, siekiant būti įvertintais už nuopelnus visuomeniškumo, inovacijų ir ekologiškumo srityse.Moksleiviai, norintys dalyvauti nacionalinėje moksleivių skatinimo programoje „Lietuvos Maximalistai“, iki birželio 15 dienos dar gali užpildyti projekto anketą bendrovės „Maxima“ interneto svetainėje. Dėl mokslo, muzikos, sporto, kūrybos ir meno, visuomeniškumo, inovacijų ir ekologiškumo stipendijų gali varžytis 5–11 klasių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai, o pažangumo srityje – 10–11 klasių moksleiviai.Gautas paraiškas vertins kompetentinga komisija susidedanti iš „Maxima LT“, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos, VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos mokslininkų sąjungos, Lietuvos moksleivių sąjungos ir Lietuvos mokinių parlamento bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro atstovų. Programos nugalėtojai gaus po 250 litų skatinamąją stipendiją arba net po 500 litų pagrindinę stipendiją kiekvieną mėnesį visus mokslo metus.„Maxima LT“ jau 12 metų laikosi strateginės rėmimo krypties ir stipendijomis skatina talentingus ir pažangius šalies moksleivius. Nauja nacionalinė moksleivių skatinimo programa „Lietuvos Maximalistai“, kurios globėja – Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau įmonės vykdytų švietimo paramos programų. Jos tikslas – stipendijomis paskatinti gabiausius vaikus, kad jie galėtų siekti užsibrėžtų tikslų, puoselėti savo talentus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku