Vietoj baigiamojo darbo – nuosavo verslo projekto pristatymas

Publikuota: 2014-05-23
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
 

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) studentai vietoj baigiamojo darbo gynimo galės pasirinkti pristatyti savo įkurto verslo projektą. Šia galimybe pasinaudoti galės visi studentai, šiais metais įstojusieji į Tarptautinio verslo
bakalauro studijų programą lietuvių kalba ir International Business bakalauro studijų programą anglų kalba.

„Jau kurį laiką pastebime, kad dar studijų metu dalis mūsų studentų pradeda kurti nuosavą verslą, tad norėjome, kad jų įdėtas darbas neliktų nepastebėtas. Ši išskirtinė galimybė, vietoj baigiamojo bakalauro darbo pasirinktinai pristatyti nuosavo verslo projektą, yra logiška mūsų studijų programos tasa – juk esame verslo mokykla, savo studentams suteikianti žinių apie verslo kūrimą bei valdymą, tad natūralu, kad studijos pas mus baigiasi šių žinių pritaikymu ir nuosavo verslo įkūrimu, – sako VU TVM Studijų tarnybos vadovė Birutė Miškinienė. – Tikime, kad ši naujovė skatins mūsų studentų verslumą ir bus jiems naudinga – juk šiandien, kai daugelis jaunų žmonių sunkiai įsitvirtina konkurencingoje darbo rinkoje, laimi tie, kurie geba ne tik sukurti darbo vietą sau, bet ir kitiems.“B.Miškinienės teigimu, nuosavo verslo projekto pristatymas baigiant verslo mokyklą veiks ir kaip vienas iš kokybės kriterijų vertinant studijų programas: bus galima įvertinti, kaip studijų metu įgautas žinias studentai pritaiko praktikoje, kokios informacijos ar įgūdžių jiems trūksta. Pristatydami verslo projektą studentai turės pristatyti įmonės veiklos pobūdį, turimus finansinius rezultatus, klientus, rinkas, įmonės plėtros planus.Galimybė pristatyti sukurto verslo projektą vietoj baigiamojo darbo gynimo – ne pirmoji verslumo skatinimo iniciatyva, kurios imasi VU Tarptautinio verslo mokykla. Ji taip pat organizuoja visos Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų 10-12 klasių moksleiviams skirtą projektą „Verslumo akademija“, bendradarbiauja su VŠĮ „Saulėtekio slėnis“ projekte „Saulėtekio verslumo mokykla adVenture“, kuriuo siekiama ugdyti studentų ir dėstytojų verslumo įgūdžius. Tarptautinio verslo mokyklos studentų atstovybė jau dešimt metų organizuoja verslumo, kūrybiškumo ir inovatyvumo skatinimui skirtas „Verslo dienas“. Pernai atlikto tyrimo duomenimis, beveik kas aštuntas verslo mokyklą baigęs studentas yra sukūręs nuosavą verslą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku