Retkarčiais renkuosi ir televiziją.

Publikuota: 2014-04-23
Atnaujinta 2015-06-01 13:01
 

Nors dažniausiai vakarais žiūriu filmus arba skaitau knygas, retkarčiais renkuosi ir televiziją. Kadangi visai neseniai su keletu pažįstamų ginčijomės apie reklamos mastus Lietuvos komercinėse televizijose – tai pakankamai akivaizdu, nusprendžiau keletą
valandų stebėti nacionalinę televiziją LTV ir paskaičiuoti, kiek laiko eteryje skiriama reklamai.

Stebėjimo laikotarpiu (per keturias valandas, nuo 20 val. iki 24 val.) buvo transliuota 15 reklaminių blokų. Jie transliuojami vidutiniškai kas 10-15 minučių, tačiau yra neilgi, nuo 30 sekundžių iki 6 minučių trukmės, sudaryti iš reklamų ir anonsų. Dalis transliuotų reklaminių blokų buvo vien reklamos, dalis – vien anonsai, dar viena dalis – mišrūs (ir reklamos, ir anonsai).Reklamose ryškiai dominuoja tam tikros prekės ar paslaugos. Per 4 valandas eteryje pasirodė 116 reklamų ir 30 anonsų. Viename bloke pastebėta nuo 2 iki 17 reklamų. Reklamose dominavo kultūriniai renginiai: operos, koncertai, spektakliai, miuziklai, gastrolės. Labai ryškiai pastebima tendencija patogiu laiku transliuoti gausybę vaistų ir vaistinių reklamų. Per stebėjimo laikotarpį buvo transliuota 18 pavienių kosmetikos gaminių ir nereceptinių vaistinių preparatų reklamų. Užfiksuota net 14 vaistinių reklamų: „Camelia“, „Euro vaistinė“, „Gintarinė vaistinė“, „Norfos vaistinė“.Dažnos įvairių prekybos centrų reklamos – „Maxima“, „Senukai“, „Moki-veži“, telekomunikacijų paslaugų – „Tele2“, „Ežys“, „TEO“, greitųjų kreditų ir bankų reklamos – „piniginė.lt“, „vivus.lt“, „Danske Bank“, „Ūkio banko“ lizingas.Žiūrovams buvo siūlomos ir įvairios paslaugos: „vienasąsskaita.lt“, kalbų mokymas, kelionių agentūra, knygynas. Pastebėtos ir žiniasklaidos priemonių reklamos: radijo stotis, spausdintinės priemonės, internetinis naujienų portalas. Taip pat buvo reklamuojami vitaminai, arbatos ir kavos produktai, loterijos, vanduo, automobiliai. Suskaičiuoti 4 socialinės reklamos atvejai – žiūrovai buvo raginami pranešti apie elektros tinklų gadinimą arba vagystes.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku