„BOEN Lietuva“ šiemet sukurs dar 200 naujų darbo vietų

Publikuota: 2014-04-17
Atnaujinta 2015-06-01 12:57

Vienai dviejų didžiausių Europoje parketo ir kietmedžio grindų gamybos grupių „Bauwerk Boen Group“ priklausančios gamyklos „BOEN Lietuva“ darbuotojų skaičius pernai išaugo 28,6 procento – nuo 756 iki 972 darbuotojų 2013 metų pabaigoje. Kietaviškių kaime,
Elektrėnų savivaldybėje, įsikūrusi įmonė planuoja ir toliau plėstis. Šiemet žadama sukurti dar maždaug 200 naujų darbo vietų. Darbuotojų skaičius padidės dar 21 procentu, o metų pabaigoje įmonėje dirbs apie 1180 darbuotojų.

„Grupė koncentruoja savo gamybą Lietuvoje. Dėl perkeltų gamybos linijų iš Austrijos ir Vokietijos vien per pirmąjį šių metų ketvirtį mūsų darbuotojų skaičius išaugo nuo 972 iki 1108. Taigi, augimas siekė beveik 14 procentų. Augame ne tik dėl perkeltos gamybos, auga ir mūsų pardavimai. Nuo balandžio mėnesio visos gaminių užbaigimo linijos pradėjo dirbti keturių pamainų darbo grafiku“, – sakė „BOEN Lietuva“ personalo vadovė Edita Morkūnienė.Didžioji dalis įmonės darbuotojų yra iš Elektrėnų ir aplinkinių miestelių bei kaimų.„Ne visuomet pavyksta rasti aplinkinėje rinkoje personalo su reikalinga kvalifikacija, todėl turime 18 darbuotojų iš Vilniaus, po vieną darbuotoją turime iš Kauno ir Ukmergės, du dirba pagal nuotolinio darbo sutartį Lenkijoje, turime ir vieną darbuotoją nuotoliniu būdu dirbantį Danijoje. Tapome svarbia regiono dalimi, juk kaimiškoje vietovėje sukurti per tūkstantį darbo vietų šiandieninėje Lietuvoje nėra paprasta“, – sakė „BOEN Lietuva“ personalo vadovė Edita Morkūnienė.Anot E. Morkūnienės, vien iš Austrijos perkeltoje linijoje jau dirba 75 darbuotojai. Šiuo metu dar vyksta gamybos linijos perkėlimo darbai iš Vokietijos – darbus ketinama užbaigti gegužę.„BOEN Lietuva” dabar yra didžiausia gamybinė įmonė grupėje. „Bauwerk Boen Group“ priklauso gamyklos Šveicarijoje, Lietuvoje ir Kaliningrade.„Bene svarbiausias praėjusių metų įvykis buvo dviejų stambiausių Europoje parketo gamintojų grupių BOEN ir „Bauwerk“ susijungimas, naujoji grupė vadinasi „Bauwerk Boen Group“. Siekiant optimizuoti gamybos kaštus buvo nuspręsta gamybines linijas iš Austrijos ir Vokietijos perkelti į Lietuvą. Ruošiantis jų perkėlimui iš Austrijos ir Vokietijos pernai rugsėjo-gruodžio mėnesiais priėmėme net 54 proc. visų per 2013 metus priimtų darbuotojų. Perkėlimas iš Austrijos įvyko planuotu laiku ir gamyba pradėta balandį, kaip ir buvo numatyta“, – sakė įmonės „BOEN Lietuva“ personalo vadovė.Didžiulis iššūkis gamyklai buvo ne tik lauku pastatyti cechą bei perkelti įrengimius, bet ir apmokyti naujus darbuotojus.„Patirties, kaip dirbti tokioje gamybos linijoje, atkeliavusioje iš Austrijos, mes visiškai neturėjome – nebuvo ir savų mokytojų. Kol veikė linija Austrijoje, skubėjome pasisemti patirties iš jų, siųsdami darbuotojus mokytis į Austriją. Vėliau – jau perkėlus liniją į Lietuvą, kurį laiką kolegos iš Austrijos mus mokė Lietuvoje. Šios tarptautinės patirties pasidalijimo vaisius akivaizdus – ir iki šiol neturime nė vieno skundo dėl produktų, gaminamų šioje linijoje, kokybės“, – teigė E. Morkūnienė.

Apie BOEN

Pagrindiniai „BOEN Lietuva“ gaminiai yra trisluoksnis ir dvisluoksnis ąžuolo ir kitų kietmedžių parketas bei masyvo grindys. Pirkėjai gali pasirinkti net iš keturių tūstančių skirtingų gaminių. Produkcija iš Lietuvos yra eksportuojama į 86 pasaulio šalis. Pagrindinės BOEN grupės rinkos yra Skandinavija, Vokietija, Austrija, Šveicarija ir Didžioji Britanija. BOEN grupė turi savo pardavimo padalinius Vokietijoje, Norvegijoje, JAV, Honkonge ir Šveicarijoje.BOEN grupė veiklą Lietuvoje pradėjo 1998 metais iš „Libros“ grupės įsigijusi bendrovę „Dominga Mill“. BOEN grupei Lietuvoje taip pat priklauso bendrovė „Bono Components“, gaminanti medinius aksesuarus, komponentus grindims ir durims bei „Dominga NIK“ – gamykla esanti Kaliningrade. BOEN taip pat turi akcijų bendrovėje „Dailinta“, gaminančioje medinius stalviršius.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku