„Fortum“ – kasmetinis asociacijos „COGEN Europe“ apdovanojimas už investicijas į ypač efektyvių kogeneracinių elektrinių plėtrą

Publikuota: 2014-04-07
Atnaujinta 2015-06-01 13:15
 

„Fortum“ nuopelnus už veiksmingą ypač efektyvių kogeneracinių elektrinių plėtojimo strategijos įgyvendinimą šįmet pripažino ir asociacija „COGEN Europe“. Nepaisant sudėtingos verslo aplinkos ir skirtingų vietinių teisės aktų reikalavimų, per metus keturiose
Baltijos jūros regiono šalyse „Fortum“ atidavė eksploatuoti keturias naujas kogeneracines elektrines. Paleidus jas veikti, šilumos ir elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos šaltinių regione pasiekė 86 MW ir 243 MWh. , t. y. šiluma aprūpinama
maždaug 50 tūkst., o elektros energija – apie 80 tūkst. namų ūkių.  

Pasak „Fortum Heat“ padalinio vyresniojo patarėjo Håkano Grefbergo, „COGEN Europe“ apdovanojimas – tai patvirtinimas, kad einama teisinga linkme, t. y. ir toliau skatinsime efektyvių ir aplinkai palankių elektrinių, kuriose naudojamas vietinis kuras, plėtojimą. „Didžiuojamės, kad būtent mes pastatėme pirmąją atliekomis kūrenamą termofikacinę elektrinę Baltijos šalyse, kurios naudą jau pajuto Klaipėdos regiono gyventojai. Didžiuojamės ir tuo, kad esame didžiausios biokuru kūrenamos kogeneracinės elektrinės Latvijoje savininkai,“ – pažymėjo Håkanas Grefbergas.

Kaip teigia „Fortum Heat“ padalinio pramoninės verslo informacijos vadovas Markku Nordströmas „kelių elektrinių statyba vienu metu ir skirtingose šalyse „Fortum“ buvo nemažas iššūkis, tačiau ėmęsi lygiagrečiai statyti dvi praktiškai identiškas Järvenpää ir Jelgavos elektrines, sutaupėme ne tik lėšų, bet ir projektui įgyvendinti skirto laiko.“
Vietinį kurą naudojanti Klaipėdos termofikacinė elektrinė Lietuvoje, dvi – Järvenpää Suomijoje ir Jelgavos Latvijoje – biokuru kūrenamos kogeneracinės elektrinės ir atliekomis kūrenama „Brista“ jėgainė Švedijoje jau akivaizdžiai demonstruoja didžiulę ekonominę ir socialinę naudą tų regionų bendruomenėms bei aplinkai. Klaipėdoje dėl sumažėjusios priklausomybės nuo importuojamo kuro sumažėjo gyventojams tiekiamos šilumos energijos kaina, be to, išsisprendė ir regiono atliekų tvarkymo problemos: dabar vietinės komunalinės atliekos paverčiamos šilumos ir elektros energija, o Klaipėdos regionas atitinka ES Atliekų tvarkymo direktyvos reikalavimus. Mažesnių šilumos energijos gamybos išlaidų naudą jaučia ne tik rajoniniai Stokholmo ir Jelgavos šilumos tinklai, bet ir šių rajonų šilumos vartotojai. Be to, dujomis ir mazutu kūrenamas katilines pakeitus efektyviomis kogeneracinėmis elektrinėmis, sumažėjo ir aplinkos tarša anglies dioksidu.
Kogeneracinės elektrinės – tai tvarus ir efektyvus energijos gamybos būdas. Šiose elektrinėse galima panaudoti beveik 90% pirminės kuro išskiriamos energijos. Nustatyta, kad gaminant energiją kogeneracinėse elektrinėse, aplinkos tarša sumažėja 25-40%.

* * *
„Fortum“
„Fortum“ tikslas yra gaminti energiją, gerinančią gyvenimo kokybę šiandienos ir ateities kartoms. Atsižvelgdami į klientų poreikius „Fortum“ gamina, tiekia, parduoda elektrą ir šilumą, teikia ekspertines paslaugas. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje ir Lenkijoje. 2013 metais „Fortum“ pardavimai sudarė 6,2 mlrd. EUR, pelnas – 1,6 mlrd. EUR „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9500 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinki vertybinių popierių biržoje.
Daugiau informacijos – www.fortum.lt
Kontaktams: - Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius@koko.lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku