UAB „Fortum Klaipėda“ termofikacinės jėgainės kovo mėnesio emisijų ataskaita

Publikuota: 2014-04-04
Atnaujinta 2015-06-01 12:56
 

Kovo mėnesio UAB „Fortum Klaipėda“ termofikacinės jėgainės teršalų emisija į aplinką buvo žemesnė už leistinas normas. Vidutinė mėnesio ribinė anglies monoksido (CO) vertė buvo 7mg/Nm3 (leistina vidutinė paros ribinė vertė – 30mg/Nm3), azoto oksidų (NOx)
– 134mg/Nm3 (180mg/Nm3), sieros dioksidų (SO2) – 1,6mg/Nm3 (40mg/Nm3), amoniako (NH3) – 0,5mg/Nm3 (10mg/Nm3), bendrosios organinės anglies – 0,6mg/Nm3 (10mg/Nm3), kietųjų dalelių – 0,3mg/Nm3 (5mg/Nm3).  

Jėgainėje degimo proceso temperatūra siekia nuo 1000°C iki 1100°C. Vasario mėnesį vidutinė degimo temperatūra katilo kūrykloje buvo 1076°C. Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusioje termofikacinėje UAB „Fortum Klaipėda“ jėgainėje pastoviai vykdoma į aplinkos orą išmetamų teršalų kontrolė. Jėgainė kiekvieną dieną skelbia taršos emisijųir deginimo temperatūros rezultatus, kuriuos galima rasti adresu: http://www.fortum.com/countries/lt/apie-fortum/c-f-gam-tiekimas/c-f-gam-tiekimas-f-klp/emisijos-ataskaita/pages/default.aspx

Termofikacinė jėgainė šilumą parduoda AB „Klaipėdos energija“ ir tiekia į Klaipėdos miesto centralizuotą šilumos tiekimo sistemą. Elektros energija tiekiama į Lietuvos elektros energijos tinklus. Jėgainės elektrinė galia - 20 MW, šiluminė - 50 MW ir papildomi 13 MW yra gaunami iš išeinančių dūmų žiemos laikotarpiu panaudojant kondensatorių. Jėgainė per metus pagamina apie 140 GWh elektros energijos ir apie 400 GWh šilumos energijos, t.y. maždaug 40% Klaipėdos šilumos vartotojams reikalingo šilumos kiekio.
Klaipėdos jėgainė, kurioje kurui naudojamos atliekos, pirmasis toks objektas Baltijos šalyse. Atliekų panaudojimas energijos gamybai – šiuolaikiškas ir ekologiškas atliekų problemos sprendimo būdas, išsprendžiantis sąvartynų, energetinės priklausomybės, energijos išteklių kainų ir kitas problemas. Europoje yra daugiau nei 400, Prancūzijoje apie 130, Skandinavijoje – daugiau nei 50 tokio tipo jėgainių.
* * *
„Fortum“
„Fortum“ tikslas yra gaminti energiją, gerinančią gyvenimo kokybę šiandienos ir ateities kartoms. Atsižvelgdami į klientų poreikius „Fortum“ gamina, tiekia, parduoda elektrą ir šilumą, teikia ekspertines paslaugas. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje ir Lenkijoje. 2013 metais „Fortum“ pardavimai sudarė 6,1 mlrd. EUR, pelnas – 1,6 mlrd. EUR „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9500 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Helsinki vertybinių popierių biržoje.
Daugiau informacijos – www.fortum.ltKontaktams: - Andrius Kasparavičius, atstovas spaudai, tel. +37069817740, andrius@koko.lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku