Investicijos – saugus skydas

Stambių užsienio bendrovių investicijos Lietuvoje papildoma garantija, kad būsime apginti karinės agresijos atveju. Iš didžiausių pasaulio kompanijų sąrašo Fortune Global 500 šiandien gamybą ar gyvybiškai svarbius verslo procesus mūsų šalyje plėtoja bent 7 bendrovės iš NATO valstybių narių.
Tarp jų EON, Barclays, Coca-Cola, Philip Morris International ir kt. Tai verslo bendruomenei aiškiai parodo, kad Lietuva yra stabili ir saugi vieta, VŽ aiškina Jeffas Nelsonas, Strategic Staff Solutions viceprezidentas (2014 04 01).Pasak jo, tokie įvykiai kaip Rusijos agresija ir Krymo aneksija kompanijas gena į politiškai stabilesnes teritorijas, kokia yra Lietuva. Čia planuojantys ateiti investuotojai ženklas, kad verslininkai tiki, jog po NATO skėčiu esanti šalis yra saugi nuo realios karinės intervencijos.Ar viską padarė Lietuva, kad pritrauktų daugiau pasaulinio garso kompanijų? Deja, šioje srityje dar tvyro neartų dirvonų. Užkariauti juos nėra paprasta, jei investuotojų nevilioja palanki verslo aplinka, jei juos atbaido nestabili ir neprognozuojama mokesčių politika ir kt.Tuomet įspūdingus investicinius projektus iš panosės nugvelbia šalys, kurios suteikia investuotojams kur kas patrauklesnių sąlygų. Todėl Lietuvos vis dar nėra sąraše šalių, kuriose įgyvendinami geriausi pasaulio tiesioginių užsienio investicijų projektai. Užtat tų projektų sąraše yra garsių bendrovių, kurios žvalgėsi Lietuvoje, tačiau iškeliavo kitur.
Vienas iš tokių projektų geriausiu Europoje pripažintas Google duomenų centro Suomijoje 150 mln. USD (plius dar 150 mln. USD) plėtros projektas. Ši IT įmonė Lietuvą buvo įtraukusi į potencialių investavimo vietų sąrašą, tačiau po susitikimų su savivaldybių vadovais jos investuotojų atstovai į Lietuvą negrįžo.Tuometinis ūkio ministras Dainius Kreivys aiškino, kad kompanija atsisakė planų, nes Kauno apskritis pasakė, kad tokios investicijos nereikalingos. Didesnių ar mažesnių, svetur paleistų investicijų sąrašą būtų galima tęsti, įrašant ir visiškai šviežias istorijas skalūnų dujas žvalgyti ir išgauti ketinusį JAV gigantą Chevron, politikų paraginti, Žygaičių gyventojai išvarė kone su šakėmis.
O kaimyninėje Lenkijoje investuojamos įspūdingos sumos. Naujausiais duomenimis, Vokietijos automobilių koncernas Volkswagen paskelbė apie 800 mln. EUR plyno lauko investicijas, sukursiančias 2.300 darbo vietų. Šiuo metu Lenkijos informacijos ir užsienio investicijų agentūra PalilZ įgyvendina 163 investicinius projektus, kurių vertė per 3,153 mlrd. EUR ir 31.309 darbo vietos. Kas traukia investuotojus į šią kaimyninę šalį? Idealus verslo sąlygų, infrastruktūros ir darbo rinkos sąlygų mišinys, nedaugiažodžiauja Volkswagen atstovas.Čia vertėtų pridurti: Lenkija ir pati investuoja į investuotojus. Darbo vietas kuriančius investuotojus valstybė paremia. Remti užsienio investuotojus yra priimta daugelyje šalių. Tiesa, tą darė ir Lietuva, prisiviliojusi Barclays ar Western Union, tačiau už tokią paramą Andriaus Kubiliaus Vyriausybė yra susilaukusi nemažai kritikos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Finansai
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti