Prezidentė – apie laisvę, pilietiškumą ir iššūkius

Publikuota: 2014-03-28
Atnaujinta 2015-06-01 12:54
„Verslo žinios“. Redakcijos nuomonė
„Verslo žinios“. Redakcijos nuomonė

Nenuostabu, kad metinį pranešimą prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar pradėjo nuo užsienio politikos aktualijų. Ir bene pirmą kartą skyrė joms tiek daug vietos. „Daugiau nei pusę amžiaus taikiai sugyvenusi Europa – ir už tai gavusi Nobelio premiją – vėl susidūrė su agresija. Karas ir okupacija tapo nebe istoriniais terminais vadovėliuose, o realia grėsme Europos žemyne“, – pabrėžė šalies vadovė. Įžūli Kremliaus agresija Ukrainoje, okupuojant ir aneksuojant dalį šios šalies teritorijos, tolesnis ginklų žvanginimas ne tik Ukrainos pasienyje, bet ir Kaliningrado krašte – visa tai signalas ir Europai, ir visam pasauliui apie realų pavojų, kurį kelia imperialistinių kėslų neatsisakanti Rusija. Ne naujiena, kad iš grobuoniško Maskvos akiračio vis dar nepaleidžiamos ir Baltijos šalys, kartkartėmis mėginant sužaisti juose „skriaudžiamų“ rusakalbių korta. Naujausiais JAV žvalgybos duomenimis, neatmetama galimybė, kad rusai mėgins veržtis ne tik į rytines ir pietines Ukrainos žemes, bet ir į Baltijos teritoriją.

Prezidentė vakar dar kartą patikino – bijoti neturime, nes esame ne vieni su nenuspėjama kaimyne, šiuo metu turime visas reikiamas saugumo garantijas. Tačiau, esant reikalui gintis, turime spėti tai padaryti, kol ateis pagalba. Todėl turime skirti daugiau lėšų krašto gynybai finansuoti, nes dabar pagal šį rodiklį velkamės NATO šalių rikiuotės uodegoje.Bet šiuolaikiniame pasaulyje kariaujama ne tik raketomis, tankais ar pabūklais. Vienas stipriausių ginklų formuojant žmogaus sąmonę yra informacija. O Lietuva ir kitos demokratinės šalys, pasak p. Grybauskaitės, dabar patiria atvirą informacinį karą. „NATO gynybos planai neapgins mūsų nuo dezinformatorių, melo ir provokacijų“, – teigia ji. Prezidentė vakar kreipėsi į visus žiniasklaidos savininkus ir vadovus, į kiekvieną šalies žurnalistą – kad kartu ir kiekvienas asmeniškai padėtume žmonėms atskirti melą nuo tiesos, informuotume visuomenę apie kėslus prieš mūsų valstybę.Rusiškoje informacinėje terpėje dabar suformuotos ištisos Augijo arklidės, jų skleidžiamas dvokas plačiai plinta ir Lietuvoje. Kuopdami tą purvą turime ir pirmąją pergalę: Vilniaus apygardos administracinis teismas pritarė LRT komisijos sprendimui dėl „NTV Mir Lithuania“ rusiškų programų transliavimo. Tačiau kabelinių televizijų abonentai ir toliau maitinami Pirmojo Baltijos kanalo (PBK), „Rossija“ kanalų programomis, kupinomis neapykantos iš sovietinių gniaužtų išsiveržusioms šalims, ES ir JAV. Toliau aktyviai kvestionuojamas Lietuvos laisvės kelias.Viena vertus, keista, kad tuo nesusirūpino atitinkamos tarnybos, kita vertus, metas ir verslui rimtai pagalvoti apie socialinę atsakomybę ir pareikšti savo pilietinę poziciją – nepagarba valstybei turėtų būti priimta kaip asmeninis iššūkis. To paties laukiame iš viso verslo, finansiškai remiančio prastos reputacijos kanalą.„Atsakingas ir skaidrus verslas neleis žeminti ir šantažuoti Lietuvos“, – priminė vakar prezidentė. Tai taikyta ir tik pelno marža besirūpinantiems kaikariams, kuriems „pats laikas ieškoti tokios vietos verslui, kad nereikėtų gyventi baimėje ir už sviestą pardavinėti Lietuvos“.Todėl prezidentė pasidžiaugė, kad daugėja aktyvių ir išradingų verslo gazelių, sumaniai prisitaikančių prie tarptautinės rinkos pokyčių ir konkuruojančių produkcijos kokybe. VŽ mano, kad sąžiningi ir pilietiški verslininkai – Lietuvos ekonomikos stiprybė ir jos ateitis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku