Z. Balčytis: Lietuvai trūksta ilgalaikės vizijos

Publikuota: 2014-03-27
Atnaujinta 2015-06-01 12:57
 

Po metinio prezidentės pranešimo Lietuvos socialdemokratų partijos remiamas kandidatas į prezidento postą Zigmantas Balčytis sveikina tai, kad Lietuvoje atvirai įvardytos grėsmės bei teigiami poslinkiai, tačiau teigia pasigendantis ilgalaikės šalies vizijos. 

„Metinė kalba buvo gera proga išgirsti, kaip aukščiausias valstybės pareigūnas vertina padėtį šalyje. Gerai tai, kad prezidentė įvardijo grėsmes šaliai, teigiamus poslinkius Lietuvoje, pavyzdžiui, kovoje su korupcija, tarptautinio bendradarbiavimo svarbą. Tačiau kyla klausimas, ką Lietuva turi daryti jau šiandien ir ką Lietuvai reikia pasiekti per penkerius metus: kaip keisti santykius su Lenkija, ko imtis kitose srityse? Ir tai ne tik saugumas bei energetika, bet ir švietimas, sportas, kultūra, socialiniai klausimai. Kur link juda Lietuva? Manau, mes to Lietuvoje šiandien negirdime“, – sakė Z. Balčytis.Z. Balčytis teigė turintis savo Lietuvos viziją.„Ne kartą sakiau, kad Lietuva pavargo nuo vidinio susipriešinimo ir rietenų, nes Lietuvai reikia susitarti dėl nacionalinių projektų. Tai giliavandenis Klaipėdos jūrų uostas, „Rail Baltica“ projektas, būtina inicijuoti sprendimus dėl atominės energetikos plėtros regione. Nacionaliniai projektai ne tik mažins elektros ir dujų kainas, bet ir augins Lietuvos verslo konkurencingumą. Tai - mano Lietuvos ateities vizija. Tuomet turėsime sąlygas didinti atlyginimus ir pensijas, investuoti ne tik į saugumą, bet ir į kultūrą, švietimą ir sveikatą. Nes tai taip pat yra mūsų saugumo svertai“, – teigė Z. Balčytis.Anot jo, keistai atrodo ir prezidentės pastebėjimas, kad nėra kompensuotos pensijos, nes prezidentė pati dalyvavo konservatorių valdžiai jas mažinant.„Prezidentė pritarė tuometinės konservatorių valdžios sprendimams, todėl šiandien keista girdėti tokią kritiką. Visi gyventojai iki šiol jaučia buvusiųjų valdžioje klaidas tvarkantis su finansų krize – nenuostabu, kad visi laukia pensijų grąžinimo“, – sakė Z. Balčytis.Z. Balčytis teigė, kad įvykiai Ukrainoje verčia Lietuvą elgtis atsakingai ir gerinti santykius su artimiausiais kaimynais.„Įvykių Ukrainoje kontekste mūsų strateginė partnerystė su Lenkija turi atgimti ir mano pirmasis vizitas į užsienio valstybę būtų būtent į Lenkiją“, – sakė Z. Balčytis.Z. Balčytis pridūrė, kad investuojant į nacionalinės svarbos projektus didės ir Lietuvos konkurencingumas – tik tuomet mažės socialinė atskirtis.„Kartais atrodo, kad bijoma minėti problemas, kurios neišnyksta – bijoma minėti skurdą, socialinę atskirtį, nes socialinė atskirtis Lietuvoje didelė, regionams trūksta ne tik darbo vietų, bet ir perspektyvų – daugelis gyventojų išvažiuoja“, – kalbėjo Z. Balčytis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku