Parodoje „Namų pasaulis“ – statybų ateitis, kuri jau atėjo

Publikuota: 2014-03-09
Atnaujinta 2015-06-01 13:06
 

Keletą pastarųjų metų iš eilės specializuotoje statybų, interjero, apdailos medžiagų bei baldų parodoje „Namų pasaulis“ kokybės, o ne kiekybės ieškoję lankytojai statybų rinkos dalyviams užkėlė aukštą kartelę, kurią jie mėgins peršokti šiemet jau 21-ą
kartą vyksiančioje parodoje.

Kovo 20–23 dienomis Kaune, Lietuvos sporto universiteto (Aušros g. 42) ir futbolo (Aukštaičių g. 51) maniežuose, vyks 21-oji tradicinė specializuota statybos, interjero, apdailos medžiagų bei baldų paroda „Namų pasaulis 2014“. Šio sektoriaus naujienas lankytojams pristatys 209 įmonės, kurių ekspozicijos šiemet užims rekordinį parodos plotą.


Daugiau nei 20 metų Lietuvoje organizuojama paroda „Namų pasaulis“ tapo savotišku statybų, interjero ir baldų pramonės situacijos atspindžiu. Pernai parodoje pasiektas parodos dalyvių ir lankytojų rekordas, kai susipažinti su 220 įmonių naujienomis atvyko per 32.000 lankytojų, parodė, kad statybų sektoriuje pasiūla ir paklausa pasiekė normalų lygį. Tai šiemet, kuomet 209 įmonės savo prekes ir paslaugas pristatys didžiausiame kada nors iki šiol buvusiame plote, galima sakyti, kad parodos dalyviai lankytojams paruošė dar daugiau naujienų ir rinka įgauna vystymosi pagreitį.

Rūpi energetinis efektyvumas

Parodų rinkoje šiemet pirmojoje organizuojamoje statybų ir interjero parodoje „Namų pasaulis“ dalyvaujančios įmonės pristatys statybines medžiagas, interjero elementus, durų, langų, vartų, stogų sistemas, šiltinimo medžiagas, šildymo įrenginius, apšiltinimo sistemas, betono, gelžbetonio gaminius, baldus, laiptus, energijos taupymo technologijas ir kt.

„Parodos dalyvių naujienos ir seminarų pranešėjų temos jau kelis metus iš eilės diktuoja energetinio efektyvumo tendenciją. Kasmet parodos lankytojai nori vis daugiau sužinoti apie šilumos energijos taupymo galimybes, todėl šiemet dar labiau išplėtėme parodos seminarų programą“, – sako Erikas Piskunovas, parodą organizuojančios bendrovės „Ekspozicijų centras“ generalinis direktorius.

Pirmiausia ateina žinių

Parodų organizatoriai pastebi, kad į parodas žmonės ateina ne pirkti, o gauti pačią naujausią ir patikimiausią informaciją, todėl parodose vis daugiau lankytojų dėmesio sulaukia specialūs seminarai.

Šiemet parodoje „Namų pasaulis“ iš viso vyks 26 seminarai skirtingomis temomis ir jų klausytojai turės galimybę susipažinti su Lietuvos statybų sektoriaus iššūkiais ir galimybėmis, nekilnojamojo turto verslo valdymo ypatumais, gaus išsamią informaciją apie pastatų energetinio sertifikavimo naudą, atsinaujinančios energetikos įrangos pritaikymą individualiuose namuose, „žaliuosius“ stogus ir jų įrengimo patarimus, inovatyvias statybines medžiagas, išmaniųjų technologijų taikymą namuose, patalpų valymą ne cheminėmis priemonėmis, o gerosiomis bakterijomis ir kt.

Kokybė – pagrindinis pageidavimas

Pasak E. Piskunovo, šių metų parodos akcentas – kokybiška statyba, todėl parodos programoje daug dėmesio skiriama pasyvių namų statymo ypatybėms. Kovo 21 d. nuo 12 iki 18 val. parodos lankytojai galės dalyvauti specialioje konferencijoje „Kaip statyti šiuolaikišką namą“, kurią pristato ir ves Nacionalinė pasyvaus namo asociacija.

„Parodos lankytojai turės unikalią galimybę pirmieji susipažinti su Lietuvoje pristatomu pirmuoju kartotiniu pasyviu namu „Greensbon“, kurį suprojektavo lietuvių architektų komanda, turinti sėkmingą pasyvių namų projektavimo ir statybos priežiūros patirtį. Architektai skaičiuoja, kad tokio namo šildymas per metus kainuos tik 500 Lt. Dar daugiau savo sprendimo ypatumų kūrėjai žada atskleisti parodos metu“, – sako UAB „Ekspozicijų centras“ vadovas.

Tapo aktuali pasyvi statyba

Dar prieš ekonominę krizę, o ir jos metu, pasyvi statyba buvo pristatoma kaip tolima ateitis ir pagrindiniu tokios koncepcijos statybų stabdžiu Lietuvoje buvo įvardijama prasta statybų darbų kokybė. Tačiau pirmaisiais atsigaunančios statybų rinkos vartotojais tapo tie žmonės, kurie iš statytojų gavo jiems priimtiną, t.y. aukštesnę, kokybę. Pasyvių namų statymo koncepcija vėl tapo aktuali ir įgyvendintina.

Lietuvos architektų ir projektuotojų, turinčių sėkmingos pasyvių namų projektavimo ir statybos priežiūros patirties, komanda maždaug metus dirbo ties pirmuoju kartotinio pasyvaus namo Lietuvoje projektu. Namo „Greensbon“ projektą jį projektavusi komanda pirmą kartą pristatys parodoje „Namų pasaulis 2014“.

Konferencijos „Kaip statyti šiuolaikišką namą“ metu „Greensbon“ kūrėjai taip pat bandys sugriauti visuomenėje egzistuojančius mitus apie pasyvių namų statybą. Parodos lankytojams bus įrodyta, kad pasyvaus namo statyba už šiandien vyraujančią Lietuvoje statybą brangesnė tik apie 10%. O į klausimą, kodėl Lietuvoje dar nėra statoma daug pasyvių namų, taip pat bus pateiktas atsakymas. Mat pasyvaus namo projektavimas iššūkis bet kuriam architektui: keičiasi projektavimo principai, projektas turi būti kur kas labiau išbaigtas, svarbu tokios smulkmenos, į kurias senesnės kartos projektuose architektai nekreipdavo dėmesio. Reikia iš naujo mokytis, keistis, o tai sudėtinga.

Naujienos, kurios negąsdina

Šiemet išsiplėtęs parodos „Namų pasaulis 2014“ plotas rodo, kad parodos dalyviai lankytojams sieks pristatyti kuo daugiau savo prekių ir paslaugų bei savo srities naujienų.

Bendrovė „Termofasadai“ Lietuvos rinkai pristatys analogų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje neturinčius čekų kompanijos „Heluz“ gaminamus keramikinius blokelius, kurių šiluminės varžos rodikliai muša bet kokius rekordus. Atstovai Lietuvoje sako, kad blokelių sistema skina daugybę laimėjimų Europos miestų parodose. Ir ne veltui, nes 50 cm storio blokelio HELUZ FAMILY 2 IN 1 (su polistireno ar perlito užpildu) šiluminė varža siekia R=9.01. Blokeliai HELUZ FAMILY 2 IN 1 50 cm, tinkuoti perlito termoizoliaciniu tinku, nesunkiai pasiekia pasyvaus namo standartus be jokio šiltinimo.

Tuo tarpu bendrovė „Eko2šiluma“ pristatys naujausius kompanijos „Mitsubichi Electric“ produktus: hibridinę šildymo, vėsinimo ir buitinio karšto vandens ruošimo sistemą oras-vanduo-oras, sieninį mini rekuperatorių ir grindinį šilumos siurblį su „Hyper Heating“ technologija.

Energijos taupymo technologijų bendrovė „Klaira“ lankytojams siūlys susipažinti su XXI amžiaus šildymo sistema – infraraudonųjų spindulių šildymo plėvele „Plen“, kuri tampa alternatyva egzistuojančioms šildymo sistemoms. Bendrovės atstovai žada, kad parodoje įsigyjant daugiau nei 15 kv. m šios šildymo sistemos, kas 14 kv. m pirkėjai gaus dovanų.

Bendrovės „Sabonio klubas ir partneriai“ stende vartotojai, vertinantys Vokietijos kompanijos „Rehau“ produktą „Geneo“, turės galimybę išvysti naujieną – stumdomas „Geneo“ duris, kurias galima pagaminti net iki 10 metrų pločio ir 2,70 m aukščio.
O vertinantys lietuvišką produkciją galės užeiti į bendrovės „Pietų Megrame“ stendą, kur bus pristatoma langų ir durų „Gealan S 9000“ profilių sistema.

Kaip ir kasmet, parodos metu dalyviai taikys ypatingas nuolaidas, todėl kai kurias prekes ir paslaugas bus galima įsigyti ypač patraukliomis kainomis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“
Klaipėda pritarė 72 mln. Eur vertės sporto komplekso koncesijai su „Eikos“ įmone 1

Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį pritarė 72 mln. Eur vertės koncesijos sutarčiai dėl naujo...

Finansų ministerija siūlo visus NT objektus apmokestinti atskirai 8

Finansų ministerija siūlo naują gyventojų nekilnojamojo turto (NT) mokestį – būtų atskirai apmokestinami visi...

„Merko“ renkasi idėją daugiabučiams sostinės Šnipiškėse

Estijos kapitalo nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Merko būstas“ skelbtame kviestiniame...

„Notus Developers“ baigė statyti milžinišką gamyklą prie Klaipėdos

SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei valdymo UAB „Notus Developers“ baigė statyti 50.000 kv. m...

Vilniaus Didžiąją sinagogą įamžins iki 2026-ųjų 2

Iki 2026 m. vidurio sostinėje bus sutvarkyta unikali žydų (litvakų) sakralinė vieta – Vilniaus Didžioji...

Laisvalaikis
11:43
„Itella Logistics“ sutarė dėl logistikos terminalo nuomos Kauno Petrašiūnuose

Logistikos bendrovė „Itella Logistics“ su nekilnojamojo turto (NT) plėtros UAB „Eveko investicija“ sutarė dėl...

Nauji fabrikai: tarp žaliavų stygiaus ir pašokusios paklausos Premium

Jeigu visi šiemet planuojami investiciniai projektai bus įgyvendinti, Lietuvoje atsiras ir daugiau tradicinės...

Pramonė
11:04
„Swedbank“ skolina 30 mln. Eur „Teltonikos“ biurų pastato statyboms Žvėryne 2

Komercinis bankas „Swedbank“ suteikė 30 mln. Eur paskolą Lietuvos daiktų interneto prietaisų projektuotojos...

„Eurovia Lietuva“ pernai fiksavo 3 mln. Eur pelną, šiemet kalba apie išgyvenimą Premium

Vilniuje registruota Prancūzijos kapitalo kelių ir geležinkelių tiesimo AB „Eurovia Lietuva“ praėjusius metus...

Visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, po šio šildymo sezono norinčių renovuotis bus daugiau Verslo tribūna 2

Kartu su augančiomis šildymo kainomis, didėja ir gyventojų susidomėjimas daugiabučių modernizacija. Norintys...

Infliacija perskirsto turtą: kas vakar buvo vargšas, šiandien – turtuolis ir atvirkščiai Premium 11

Daug kalbama apie žalingą infliacijos poveikį, jos padarinius, it pelių graužiamas santaupas, tačiau kainų...

Finansai
05:45
Sutelktą paskolą pardavė, kad išgelbėtų projektą – atrankoje matė ir nedraugiškų veidų Premium

Sutelktinio finansavimo platforma „Rontgen“ pranešė perleidusi teismuose įstrigusio daugiabučio „Gelvonų...

D. Mockus: šiemet planuojame A, B ir C scenarijus Premium 5

„MG grupės“, valdančios 84 mažmeninės prekybos drabužiais, žiniasklaidos, telekomunikacijų ir statybos...

Prekyba
05:45
Senų padangų guma virto inovatyviais produktais – tapo išskirtiniais rinkoje Verslo tribūna

Atliekų tvarkymas – tai ne tik kokybiškai perdirbta atlieka, bet ir inovatyvūs, pažangūs, aplinkai draugiški...

„BaltCap Infrastructure Fund“ į vėjo jėgainių parką investuoja 42 mln. Eur 1

Baltijos šalių privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ už 42 mln.

Pramonė
2022.05.25
Trečias bandymas: skelbs naują Vilniaus oro uosto terminalo statybos konkursą

Statybos bendrovei „Eikos statyba“ dėl pabrangusių žaliavų atsisakius pasirašyti sutartį su valstybės valdoma...

Statyba ir NT
2022.05.25
Pelną išlaikiusios „Narestos“ vadovas: kad ir ką užsibrėžtume šiemet, geriau nebus Premium

Vilniaus statybų bendrovė „Naresta“ pernai fiksavo panašią apyvartą, kaip ir 2020 m., tačiau Arūnas Šlenys,...

Statyba ir NT
2022.05.25
„Darnu Group“ pernai uždirbo 13,7 mln. Eur grynojo pelno 14

„MG grupei“ priklausančios nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Darnu Group“ konsoliduota apyvarta...

Statyba ir NT
2022.05.25
Statybos inspekcijos užduotį pavedė verslui, bet apgalvojo ne viską Premium 1

Nuo gegužės Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija verslui perleido pareigą tvirtinti...

Statyba ir NT
2022.05.25
Ginčas dėl sėkmės mokesčio: 100.000 Eur laiko „neprotingai daug“ Premium 9

Sėkmės mokesčio nereguliuoja teisės aktai, todėl šalys yra laisvos susitarti tiek dėl jo dydžio, tiek dėl...

Pramonė
2022.05.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku