Lietuvoje moterys vadovės uždirba daugiau nei vyrai

Publikuota: 2014-03-07
Atnaujinta 2015-06-01 13:04
 

Aukščiausio lygio vadovės uždirba vidutiniškai 5 proc. daugiau nei tas pačias pareigas užimantys vyrai, atskleidė tarptautinės žmogiškųjų išteklių konsultacijų bendrovės „Hay Group“ tyrimas. 25 proc. aukščiausio lygio vadovų yra moterys.  

„Nors per pastaruosius dvejus metus aukščiausio lygio vadovų pareigas užimančių moterų atlyginimų pranašumas sumažėjo nuo 10 proc. iki 5 proc., tačiau atsakingiausias pareigas Lietuvoje užimančios moterys vis dar uždirba daugiau nei vyrai“, – komentuoja Eligijus Kajieta, „Hay Group“ produktų ir paslaugų vadovas Baltijos šalims.Žmogiškųjų išteklių konsultacijų bendrovės „Hay Group“duomenimis, daugiausia aukščiausiojo lygio vadovių moterų yra Lietuvos greitojo vartojimo prekių sektoriaus įmonėse (35 proc. visų aukščiausio lygio vadovų), draudimo kompanijose (38 proc.), komunalinių paslaugų bendrovėse (29 proc.) ir bankuose (23 proc.). Tyrimo metu „Hay Group“ išnagrinėjo daugiau kaip 83 tūkstančių darbuotojų duomenis iš 280 Lietuvos įmonių.Mažiausiai aukščiausio lygio vadovių – statybų pramonėje, pramonės mašinų gamyboje.„Nors moterų vadovių yra mažiau nei vyrų, tačiau tokią karjerą padariusios moterys yra sėkmingos savo darbe. Lyderystės tyrimai rodo, kad moterims dažniau pavyksta suderinti tiek vyrišką, tiek moterišką vadovavimo stilių“, – teigia E. Kajieta, remdamasis anksčiau atliktos „Hay Group“ lyderystės studijos duomenimis.Moteriškam vadovavimo stiliui būdingas didelis dėmesys darbuotojams, empatija, darbuotojų augimo skatinimas. Vyriškam – griežtumas, įsakmumas, noras vadovauti asmeniniu pavyzdžiu. Sėkmingi vadovai yra tie, kurie savo veikloje panaudoja įvairius skirtingus vadovavimo stilius ir pasirenka juos pagal situaciją.

Kitose pareigose – uždirba mažiau

Visose kitose pareigybėse, išskyrus aukščiausio lygio vadovus, vidutiniai moterų atlyginimai yra mažesni nei vyrų.Vyresnieji specialistai ir vidurinės grandies vadovai vyrai uždirba 6 proc. daugiau nei moterys; specialistai – 9 proc.; jaunesnieji specialistai ir darbininkiškos profesijos – 15 proc.„Jaunesniųjų specialistų ir darbininkiškų profesijų kategorijoje moterų algų atskirtį didele dalimi lemia didelis mažmeninės prekybos sektoriuje dirbančių moterų skaičius. Šiame sektoriuje bendrai atlyginimai yra 15 proc. žemesni, nei kitose Lietuvos įmonėse“, – teigia E. Kajieta.Vertinant darbuotojų pasiskirstymą pagal lytis, daugiausia moterų yra tarp žemiausios grandies darbuotojų ir santykinai jų mažėja pareigybėms kylant. Pavyzdžiui, tarp aukščiausio lygio vadovų moterų yra 25 proc., o tarp jaunesniųjų specialistų ir darbininkiškų profesijų net 67 proc.„Dažnai įvardijama, kad moterims sunkiau daryti karjerą dėl skiriamo prioriteto šeimai. Iš dalies, tai gali paaiškinti, kodėl moterų yra mažiau tarp aukštesnes pareigas užimančių darbuotojų. Tačiau vis dažniau matome, kad vyrai taip pat imasi šeimyniškų pareigų ir daro pertrauką karjeroje – išeina tėvystės atostogų. Tai anksčiau buvo reta. Norėtųsi tikėti, kad tokia tendencija augs ir lyčių balansas tarp specialistų ir vadovų susilygins“, – teigia E. Kajieta,Daugiausiai moterų dirba žmogiškųjų išteklių srityje (94 proc. visų darbuotojų), klientų aptarnavimo srityje, mažmeninės prekybos įmonėse (91 proc.) ir bankuose (86 proc.), finansų apskaitoje (86 proc.) biuro administravime (71 proc.) bei kontaktų ir skambučių centruose (69 proc.). Rečiau moterų sutinkama gamyboje, kur nemažai techninių pareigybių (30 proc.), IT specialistų tarpe (25 proc.), bei inžinerinėse pareigybėse (13 proc.).Apie „Hay Group“„Hay Group“ – tai pasaulinė žmogiškųjų išteklių konsultacijų bendrovė, dirbanti su aukščiausio lygio vadovais ir turinti 87 biurus 47 pasaulio valstybėse. Mes padedame įmonėms bet kuriame darbuotojo gyvavimo ciklo etape: nuo paslėpto talento atskleidimo iki konkurencingo užmokesčio, nuo efektyvių darbuotojų ugdymo iki pagalbos Jūsų lyderiams, sukuriant efektyvų organizacinį klimatą, kuriame kiekvienas gali atsiskleisti.

Daugiau informacijos:

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Eligijus Kajieta, „Hay Group“ produktų ir paslaugų vadovas Baltijos šalimsTel.: +370 655 80070El. paštas: eligijus.kajieta@haygroup.comEligijaus Kajietos nuotraukų galima parsiųsti čia. Fotografė Šarūnė Zurba.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku