MAXIMA Lietuvoje šiais metais planuoja didinti darbo užmokesčio fondą

Publikuota: 2014-02-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:26
 

Šiais metais MAXIMA LT didins darbo užmokesčio fondą. Planuojama peržiūrėti daugumos – per 100 skirtingų  įmonės pareigybių – prekybos, saugos, logistikos, gamybos ir dalies administracijos padalinių darbuotojų darbo krūvius bei jų gaunamą darbo užmokestį.
Siekdama būti konkurencinga šalies darbo rinkoje, taip pat įvertinusi 2014 m. suplanuotos plėtros apimtis ir naujų darbuotojų poreikį, šiemet MAXIMA papildomai darbo užmokesčio fondui ketina skirti beveik 28 milijonus litų.

„Mūsų parduotuvėse kasdien apsilanko apie pusę milijono klientų. Suprantame, kad savo darbą išmanantys ir juo patenkinti darbuotojai, kurių turime beveik 16 tūkstančių, yra vienas iš svarbiausių veiksnių sėkmingai įmonės veiklai. Todėl šiais metais planuojame peržiūrėti didžiosios dalies darbuotojų darbo krūvį ir gaunamą darbo užmokestį“, - sako MAXIMA LT, UAB, Generalinis direktorius Arūnas Zimnickas.


Pasak įmonės vadovo, viena iš dažniausių priežasčių, lemiančių prekybos, saugos, logistikos, gamybos padaliniuose dirbančių darbuotojų prisirišimą prie įmonės – adekvatus darbo krūvis ir aiški darbo organizavimo tvarka. Tad darbo užmokesčio fondą didinti ketinama tolygiai imantis ir kitų veiksmų: peržiūrint šių pareigybių darbuotojų darbo krūvius, jų pasiskirstymą, įvertinant konkrečius reikalavimus, keliamus skirtingų pareigybių darbuotojams, numatant aiškesnę ir paprastesnę kasdienio darbo organizavimo tvarką.

Darbo užmokesčio fondą padidinus beveik 28 milijonais litų, dalis šių lėšų – 8,5 milijono litų – bus skirta naujų darbo vietų kūrimui. Kita – per 100-o įmonės pareigybių darbuotojų atlygio peržiūrai, prioritetus teikiant operatyvinius darbus atliekančių darbuotojų, dirbančių MAXIMA parduotuvėse, sandėliuose, saugoje, gamybos cechuose, taip pat administracijos padaliniuose, atlygiui. Atlygį taip pat planuojama peržiūrėti ir tų pareigybių darbuotojams, kuriuos šalies darbo rinkoje surasti ar išlaikyti įmonei yra sunkiausia.

Minėtų pareigybių darbuotojai atlygio pasikeitimus pastebės jau nuo šių metų balandžio. Individualus atlygio pokytis priklausys nuo konkretaus darbuotojo užimamų pareigų, darbo pobūdžio, išdirbtų valandų kiekio ir kitų svarbių faktorių, sąlygojančių darbuotojo atliekamo darbo kokybę ar jo rezultatą. Galutinį vienos ar kitos pareigybės darbuotojų atlygį, kaip ir iki šiol, įtakos ir šalies darbo rinka: tendencijos bei pokyčiai joje.

„Iki šiol stebėjome ir toliau stebėsime tendencijas Lietuvos darbo rinkoje ir stengsimės darbuotojams mokėti situaciją rinkoje atitinkantį atlygį“, - sako A. Zimnickas.

Siekiant įmonėje išlaikyti esamus darbuotojus bei pritraukti naujų, ketinama ir toliau nuosekliai gerinti MAXIMA darbuotojų Lietuvoje darbo sąlygas: dalį šiais metais įmonės suplanuotų investicijų skirti patogių darbo vietų įrengimui, darbo vietose esantiems baldams, įrangai, darbuotojų uniformoms atnaujinti. Įmonė darbuotojams ir toliau teiks nemokamą maitinimą bei kitas papildomas naudas.Papildoma informacija:
MAXIMA – didžiausias darbdavys Lietuvoje. 2014 m. pradžioje MAXIMA LT įmonėje dirbo daugiau nei 15 700 darbuotojų. MAXIMA darbuotojų vidutinė darbo trukmė 4,6 metų ir šis rodiklis per pastaruosius penkerius metus nuosekliai gerėja. Ilgiau nei 10 metų bendrovėje dirba beveik 1000 darbuotojų, o ilgiau nei penkerius metus – daugiau kaip 30 proc. visų įmonės darbuotojų.Įmonė siekia būti patraukliu ir atsakingu darbdaviu, kuris kuria stabilias ir patogias darbo vietas, siekia užtikrinti palankias darbo sąlygas. Be darbo užmokesčio, kuris darbuotojams visada mokamas laiku, visų socialinių garantijų suteikimo, MAXIMA LT savo iniciatyva teikia ir įvairių papildomų naudų darbuotojams – nemokamą maitinimą, privalumus apsiperkant tinklo parduotuvėse, stipendijas gerai besimokantiems darbuotojų vaikams, pagalbą nelaimės darbuotojų šeimoje atveju ir kt. Visa tai leidžia darbo vietoje MAXIMA darbuotojams jaustis komfortabiliai, patogiai, lemia jų apsisprendimą pasilikti įmonėje ne vienerius metus.

Daugiau informacijos:
Renata Saulytė
MAXIMA LT, UAB, Komunikacijos vadovė
Tel.: 8 5 274 43 91,
Mob. tel.: 8 659 90 342
E. paštas: renata.saulyte@maxima.lt
www.maxima.lt

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku