Tendencija: kuo didesnės vartojimo paskolos prašo, tuo mažesnė suteikiama
Vidinė Provident Finansai duomenų analizė atskleidė, kad kreipdamiesi dėl asmeninės vartojimo paskolos lietuviai dažnai neįvertina savo finansinių galimybių. Didesnę nei 5000 litų paskolą norintys gauti klientai, galutiniame paskolos vertinimo etape
pasitenkindavo 70 proc. mažesne suma.
Siekiant įvertinti klientų elgesį imant skirtingų dydžių paskolas, pastarosios buvo suskirstytos į tris grupes mažos (300-1500 Lt), vidutinės (1501-3500) ir didelės (3501-7000) vertės. Tyrimas atskleidė, kad geriausiai savo finansines galimybes grąžinti paskolą įvertina žmonės prašantys mažesnės ir vidutinės vertės paskolos vidutinė išduota suma beveik nesiskiria nuo prašomos ir atitinkamai yra 1000 Lt ir 1700 Lt. Tokio elgesio galima priežastis būtinybė gauti paskolą, tyrimo duomenis vertina Dovilė Krinickienė, Provident Finansai marketingo vadovė.
Išanalizavus rezultatus paaiškėjo, kad mažiausias paskolos įsisavinimas (išduotos paskolos dydis ženkliai skiriasi nuo prašomos) stebimas didelės vertės paskolų grupėje. Pasak D. Krinickienės, šioje grupėje vidutinė prašomos paskolos suma siekia daugiau nei 5500 Lt., o vidutinė išduodamos paskolos suma siekia tik 1700 Lt. Tai reiškia, kad išduodama tik 30 proc. prašomos sumos.
Pagrindinė priežastis, lemianti tokį didelį atotrūkį tarp prašomos ir išduodamos sumos, yra ta, kad klientai paprasčiausiai neįvertina savo galimybių. Didesnę paskolą galima gauti, tačiau labai svarbu, kad klientas dar prieš nurodydamas sumą gerai apsvarstytų, ar bus finansiškai pajėgus ją grąžinti, įsitikinusi Provident Finansai marketingo vadovė.
Anot jos, nepaisant to, kad pirminius paskolos dydžio duomenis sugeneruoja sistema, sprendimą dėl paskolos dydžio priima kredito tarpininkas. Jo užduotis apsilankius kliento namuose ir įvertinus jo aplinką nuspręsti, ar klientas bus finansiškai pajėgus grąžinti paskolą, dėl kurios kreipiasi. Analizė parodė, kad žmonės ne visuomet sugeba objektyviai įvertinti savo finansines galimybes, akcentuoja Dovilė Krinickienė.
Provident Finansai priklauso tarptautinei finansų grupei International Personal Finance (IPF), turinčiai 130 metų veiklos patirtį bei 2,5 mln. klientų visame pasaulyje. Provident vardu grupė veiklą vykdo aštuoniose rinkose: Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Meksikoje, Rumunijoje, o nuo 2013 metų ir Lietuvoje bei Bulgarijoje. IPF akcijos kotiruojamos Londono bei Varšuvos biržose.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti