Ratus tepk žiemą

Publikuota: 2014-02-01
Atnaujinta 2015-06-01 12:52
svg svg
Nuotrauka: "Matton" nuotr.
 

Nors metas tinkamesnis slidėms, neretas planuoja vasaros atostogas. Kaipgi kitaip – kelionių organizatoriai ne vienus ir ne penkerius metus skatina kuo anksčiau pasidomėti jų pasiūlymais, apsispręsti dėl atostogų datos ir skubiai pasirinkti krantą po žiemos išblyškusiam kūnui palepinti. Domimės, ką naujo siūlo mūsų kelionių organizatoriai ir oro uostai, kokios kainų prognozės, pagaliau –  ar tikrai reikia skubėti.

Nauji skrydžiai

Pažvelgus į kelionių organizatorių ir agentūrų pasiūlymus, akivaizdu, jog didžiulę įtaką joms turėjo pigių skrydžių bendrovių naujienos. Nuo kovo 31 d. kompanija „Wizz Air“ iš Vilniaus skraidins į Gruzijos miestą Kutaisį, nuo birželio – į Graikijos Korfu salą. Kauno oro uoste dvi šalis priartins „Ryanair“: skraidins į Komiso oro uostą Pietų Sicilijoje ir Noką Vakarų Airijoje.
Be to, „Turkish Airlines“ vykdys daugiau skrydžių į Stambulą, „Ukrainian International Airlines“ – į Kijevą, primena Gediminas Almantas, VĮ Tarptautinio Vilniaus oro uosto generalinis direktorius.
„Nuolat staigmenų pateikia ir nacionalinis vežėjas „Air Lituanica“, jų laukiame ir su nekantrumu, ir su nerimu“, – atvirauja jis.
Jūratė Bubulienė, VĮ Kauno aerouosto komercijos vadovė, tikisi, kad ateinantis vasaros sezonas bus ne mažiau intensyvus nei pernykštis.
„Skrydžių iš Kauno žemėlapį plečiame ir siūlome išbandyti dvi naujas kryptis. Komisas bus devinta saulėta kryptis, kuria skrisime tiesiai  iš Kauno. Antra airiška kryptis – Nokas – taps patogia pradine stotele planuojantiems keliauti po kraštovaizdžiais garsėjančią vakarinę Airijos pakrantę.“Pasiteisino ne visi
Anot p. Almanto, keli šį žiemos sezoną pradėti maršrutai vis dar kovoja dėl išlikimo. Tiesioginis skrydis Vilnius–Sankt Peterburgas (rusų skrydžių kompanija „Polet Airlines“) dar nepasiteisino, jo užimtumas toli gražu neatitinka oro linijų lūkesčių.
Praėjusių metų gruodį atidarytam trumpiausiam transeuropiniam skrydžiui Vilnius–Minskas (baltarusių bendrovė „Belavia“) taip pat trūksta nuolatinių keleivių, ypač iš Vilniaus.
Kai kurios praėjusių metų naujienos laikosi puikiai – pvz., skrydžiai į Tel Avivą („Wizz Air“) ar Stambulą („Turkish Airlines“).
„Kalbant apie Minską ir Sankt Peterburgą – jeigu keleivių susidomėjimas šiais skrydžiais nekils, maršrutų laukia liūdnas likimas“, – aiškina Vilniaus oro uosto vadovas.
Anot jo, intensyviai sisteminei Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų plėtrai trukdo ribotos oro uostų galimybės skatinti skrydžių bendroves.Pastaruosius tris mėnesius buvo pristatoma Maršrutų plėtros fondo koncepcija, tačiau Lietuvos verslo ir politinėje erdvėje ji nepelnė didesnio susidomėjimo, apgailestauja p. Almantas. Idėja nesulaukė verslo investicijų, jų nenumatyta ir valstybės bei regioninių valdžios vienetų biudžetuose.
„Tokio projekto sėkmė tiesiogiai priklauso nuo verslo ir viešojo sektoriaus partnerystės, dalijimosi investicine rizika, – dėsto jis. – Kol kalbamės, Škotijos Edinburgo oro uostas skelbia naują maršrutų plėtros programą su 15 mln. GBP biudžetu, jos tikslas – vasaros sezonui sukurti 130 krypčių.“ Vien šio oro uosto susitarimas su pigių skrydžių kompanijomis „Easyjet“ ir „Ryanair“ užtikrins apie 16 mln. papildomą keleivių srautą per ateinančius 5 metus (tai – tik projekto dalis).
„Edinburge gyvena 500.000 žmonių, jo oro uostas tikrai negarsėja kaip tranzitinių skrydžių bazė. Kuo jo charakteristika skiriasi nuo Vilniaus? – klausia p. Almantas ir atsako: – Niekuo, nebent tuo, kad Vilniaus geografinė padėti nepalyginti geresnė, labiau pritaikoma oro tranzitui.“Renkasi pietus
Kelionių organizatoriaus „Teztour“ naujienos – kelionės į Kiprą, Sardiniją (Italija) ir minėtą Korfu salą.
Inga Aukštuolytė, bendrovės Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė, pasakoja, jog pastaruoju metu vis daugiau poilsiautojų renkasi Bulgariją. Jos duomenimis, pernai į šią šalį vyko 30% daugiau tautiečių nei ankstesniais metais, o skrydžiams į Bulgarijos Burgaso oro uostą vasarą papildomai skirta apie 3.000 vietų. Šiemet bendrovė siūlo dar šešis Bulgarijos kurortus: Krenevą, Radvą, Sozopolį, Primorską, Balčiką ir Ahelojų.
Anot p. Aukštuolytės, Bulgarijos kurortai plečiasi: prie Juodosios jūros statoma naujų viešbučių, gyvenamųjų namų, plečiasi nekilnojamojo turto rinka. Į šią šalį tautiečiai vyksta ir dalyvauti verslo renginiuose, konferencijose, bet apie 30% lietuvių turistų sudaro šeimos su vaikais.Kaip kitą svarbią ir per daugel metų sustyguotą kryptį p. Aukštuolytė mini Turkiją. 
„Nemažai vilčių dedama ir į vis populiarėjančias Graikijos salas“, – priduria ji.
„Teztour“ vasaros sezonas oficialiai prasideda balandžio 13 d., bet išankstiniai šio laikotarpio kelionių pardavimai paskelbti rudenį.
Pasak kelionių organizatoriaus atstovės, vasaros sezono akcentu tapo poilsinės kelionės į Kiprą, Sardiniją bei Korfu salas. Jos duomenimis, atostogomis Italijoje bei Graikijoje domisi apie 6–7% poilsiautojų.
Tautiečiai pamėgo vykti atostogų dukart per metus, tikina ji. „Vasarą renkasi tingų poilsį paplūdimiuose, o žiemą vyksta į kalnus išbandyti jėgų su slidėmis ar snieglentėmis, – aiškina p. Aukštuolytė. – Žiemos periodu mėgstamas Tailandas, yra poilsiautojų, ištikimų Egiptui arba Tenerifei.“Populiariausia – Graikija
Su naujaisiais skrydžiais į Korfu ir Siciliją atostogų paketus „klijuos“ ir UAB „Travelonline Baltics“ bei „Kelionių akademija“ (agentūros, turinčios ir organizatoriaus statusą).
Padažnėjus skrydžiams į Alikantę, Kosta Blankos regioną, „Travelonline“ šiose vietose rengs pažintinių kelionių, pasakoja Arūnas Navickas, UAB „Travelonline Baltics“ direktorius. Štai „Kelionių akademija“ šiltąjį sezoną stiprins keliones į Gruziją, Armėniją ir Uzbekistaną. Tiesioginiai skrydžiai į Gruziją Lietuvoje pradėti nuo rudens, tad ši šalis tarp tautiečių ypač populiarėja.Tarp šio organizatoriaus kelionių vasarą daugiausia rinkosi Rodą ir Maltą, buvo populiarūs kruizai („Kelionių akademija“ atstovauja italų kruizų kompanijai MSC). Anot Donato Kireilio, „Kelionių akademijos“ vadovo, kelionių laivu prieinamesnėmis kainomis bus siūloma ir šiemet. Kai kurios iš jų bus labiau orientuotos į jaunimą.
„Travelonline“ daugiausia pardavė kelionių į Graikijos salas – Kosą, Rodą ir Kretą (Chaniją).
„Matome, kad šiemet pasiūlyta Korfu sala sudomino poilsiautojus, – sako p. Navickas. – Žvelgiant iš turisto perspektyvos, Graikija asocijuojasi su mėlyna jūra, puikiu oru ir Viduržemio jūros virtuve. Sakyčiau, daugelis tautiečių panašiai įsivaizduoja šią šalį, gal todėl ji tokia populiari. Pagaliau – žmonės mėgsta keliauti po salas, retai kada visas atostogas prasėdi 5 žvaigždučių viešbutyje. Jie iš anksto užsisako arba vietoje nusiperka ekskursiją, išsinuomoja automobilį, o šios salos idealios, jei nori ir poilsio, ir veiklos.“
VŽ  „Savaitgalis“ domėjosi, kokias naujienas parengė antras iš didžiausių rinkos dalyvių – „Novaturas“, tačiau per savaitę nei žodžiu, nei raštu komentaro gauti nepavyko.Ar keisis kainos
Paklausta, ar šiemet planuojami kainų pokyčiai, p. Aukštuolytė pažymi, kad kurortinių šalių viešbučių kainodara ne pirmus metus skatina atostogas planuoti ir keliones įsigyti iš anksto.
„Savo klientams sudarome kuo palankesnes sąlygas kurortus bei viešbučius vasaros sezonui rinktis dabar“, – sako ji ir priduria, kad anksčiausiai užsakomi prabangūs viešbučiai „viskas įskaičiuota“, pasižymintys aukšta aptarnavimo kultūra ir kokybiška infrastruktūra.
Anot „Travelonline“ vadovo, kelionių kainos šį sezoną turėtų būti ne didesnės nei pernai.
„Didėja pasiūla – krypčių ir vietų skaičius, auga ir konkurencija“, – sako jis ir primena, kad neseniai rinkoje atsirado trečias stambesnis kelionių organizatorius „Go Planet Travel“, o „Ryanair“ pasiūlė daugiau skrydžių į šiltuosius kraštus. Anot jo, vis daugiau žmonių atsižvelgia į pigių oro linijų pasiūlymus. Organizatoriai savo ruožtu laimi tose šalyse, į kurias neužsuka pigių skrydžių organizatoriai, – Turkijoje, Egipte. Iš dalies – ir Kanarų salose, priduria p. Navickas, tačiau į jas tautiečiai sutinka skirsti ir su persėdimais.Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad viešbučių kainos šį sausį nėra aukštesnės nei pernai tuo pat metu, o kai kuriais atvejais – ir mažesnės.
„Kelionių akademijos“ vadovas, vertindamas pernykštes kelionių kainas, pažymi, kad palankiausios keliautojams jos buvo išankstinių pardavimų metu, o vėliau augo.
„Iki rugsėjo – o tada padėtis truputį pasikeitė, nes į rinką atėjo dar vienas operatorius, – aiškina p. Kireilis. – Kaip bus šiemet? „Teztour“ ir „Novaturas“ padidino apimtį, nors rinkos augimas, planuojama, bus ne didesnis nei 15%. Taigi – vietų gerokai daugiau, o kainos, natūralu, turėtų būti mažesnės.“
Tiesa, jeigu dabar operatoriai parduos daug kelionių, kainos vėliau pakils, o jei pardavimai eisis prasčiau, jos vėliau gali būti mažesnės nei pernai tuo pat metu, pažymi jis.Kada planuoti
Dažnai tenka girdėti organizatorių raginimų pirkti keliones iš anksto.
„Taip, nes tada organizatoriams lengviau planuoti, viešbučiai duoda nuolaidų, – dėsto p. Kireilis. – Perkant paskutinę minutę, keliautojui tenka rinktis iš tų viešbučių, kuriems nepavyko „išsiparduoti“ iš anksto. Jų kokybė nežiba, o data irgi gali pasitaikyti neideali.“
Beje, liepą ir rugpjūtį viešbučiai brangsta, todėl poilsiautojai iš anksto išgraibsto birželio variantus. Norintiesiems atostogauti birželį kelione pasirūpinti p. Kireilis patartų jau dabar. Atostogas liepą ir rugpjūtį, „jei turi pinigų ir sutinki gyventi bet kokiame viešbutyje“, gali planuoti bet kada.
Pašnekovo skaičiavimais, tautiečiai planuoja keliones prieš 3 mėnesius, skrupulingesni – prieš 5, o „paskutinės minutės“ pirkiniai sudaro 5–10%.Su lėktuvais nekonkuruoja
Tautiečiai dažnai naudojasi pigių skrydžių bendrovių paslaugomis, tačiau kartkartėmis svetur vyksta ir autobusais, tikina tarptautinės turizmo, laisvalaikio ir sporto parodos „Adventur 2014“ atstovai. Nors kelionė autobusu užtrunka ilgiau, negalima nepaminėti ir jos pliusų. Vieni jų – keliaujant autobusu galima pamatyti daugiau, nes kraštovaizdis kinta po truputį, o gidas su vieta pažindina ne tik galutiniame kelionės taške, bet ir per visą kelionę. Važiavimą autobusais vis dažniau renkasi kolektyvai, bendrovės.
„Šios kelionės išlieka populiarios, todėl tiesioginės konkurencijos iš pigių skrydžių bendrovių pusės nejaučiame“, – teigia Tautvydas Žilinskas, keleivinio transporto įmonės „Vilneda“ rinkodaros direktorius.
Anot jo, optimaliausias kelionės ilgis autobusu – apie 500–600 km. Tokio ilgio kelias autobusu neprailgsta, ypač jei važiuoja pažįstami žmonės.
Gintautas Pakusas, keleivinio transporto bendrovės „Kautra“ rinkodaros direktorius, pažymi, kad autobusai ypač tinka kelionėms Lietuvoje ir po Baltijos šalis. Jis primena, kad šių laikų autobusai daug patogesni, nei mėgstama pašiepti. Be įprastų patogumų, juose yra ir belaidis internetas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

IT specialistė kaime rado laimę: sukūrė tradicinį verslą, bet kitaip Premium

Sostinė siūlo apsčiai galimybių, tačiau vis daugiau šeimų ją palieka ir keliasi gyventi į kaimą. Nors...

Gazelė
05:45
Patriotų gastrolės Rusijoje – už 100 milijonų Premium 1

Dar iki įsiverždama į Ukrainą Rusija negailėjo lėšų vadinamajai minkštajai galiai, t. y. savo kultūros...

Laisvalaikis
2022.05.24
Valdovų rūmų vadovui prof. V. Dolinskui – prestižinė Lenkijos kultūros premija

Prestižinė kultūros premija, prof. Aleksanderio Gieysztoro vardo apdovanojimas, įteiktas Nacionalinio...

Laisvalaikis
2022.05.24
Iš Kanų festivalio: „Mariupolis 2“, rusiškas skandalas, geriausia sezono komedija Premium

Kanuose vyksta 75-asis kino festivalis, paženklintas skaudžiausia mūsų dienų tema. Rusijos karas Ukrainoje...

Laisvalaikis
2022.05.24
Baltarusijos opozicijos lyderė: Lietuvos pagalba neapsiriboja žodžiais ar išsakytu susirūpinimu

Lietuvos pagalba baltarusiams neapsiriboja žodžiais ar išsakytu susirūpinimu, sako Sviatlana Cichanouskaja,...

Verslo aplinka
2022.05.24
„Time“ įtakingiausių menininkų viršūnėje – „Marvel“ žvaigždė Simu Liu

Naujausią „Time“ žurnalo, paskelbusio 2022-ųjų šimto įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą, viršelį puošia...

Laisvalaikis
2022.05.23
Ką A. Navalnas „Time“ parašė apie Putiną, o J. Bidenas – apie Zelenskį

Žurnalas „Time“ į įtakingiausių 2022 m. žmonių sąrašą įtraukė Volodymyrą Zelenskį, Ukrainos prezidentą, ir...

Laisvalaikis
2022.05.23
Skaičiai: užteršti ir švariausi Europos miestai Premium

Smulkiųjų kietųjų dalelių kiekis Europoje per pastarąjį dešimtmetį mažėjo, tačiau vis dar viršija...

Verslo klasė
2022.05.22
Eutanazijos vartai. Kaip suplanuoti mirties datą Premium

Kelionių maršrutuose netikėta kryptis – paskutinė gyvenimo stotelė. Žmonės, įpratę viską planuoti ir iki...

Laisvalaikis
2022.05.22
Už 135 mln. Eur parduotas 1955-ųjų „Mercedes“

1955-ųjų laidos „Mercedes-Benz“, viena iš vos dviejų egzistuojančių tokio modelio mašinų, šį mėnesį aukcione...

Automobiliai
2022.05.22
Nacionalinėje dailės galerijoje – fotografijų paroda „Karas Ukrainoje. 2022 metai“

Meno lauke randasi vis daugiau liudijimų, pasiekiančių mus iš Rusijos užpultos Ukrainos. Vienas tokių –...

Laisvalaikis
2022.05.21
Ateitis su 5G pagal „Ericsson“: kas laukia žmonių ir verslo Premium

5G ryšys dažnai yra pristatomas kaip technologija, kuri daugiausia naudos atneš verslui. Tai bent iš dalies...

Inovacijos
2022.05.20
Virtualus nekilnojamasis turtas? Kodėl gi ne Premium 1

„Virtualus nekilnojamasis turtas (NT) yra dar viena skaitmeninio investavimo alternatyva. Iki šiol buvo...

Laisvalaikis
2022.05.20
Trakuose – ukrainos menininko J. Grigorovičiaus paroda „Karo spalvos“

Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“ (Vytauto g. 69) atidaryta kino dailininko Jurijaus Grigorovičiaus...

Laisvalaikis
2022.05.20
Kanuose T. Cruise‘ui įteikta „Garbės auksinė palmės šakelė“

Holivudo aktorius Tomas Cruise'as, trečiadienį pirmą kartą po 30 metų pertraukos apsilankęs Kanų kino...

Laisvalaikis
2022.05.19
Pokalbis apie psichinę darbuotojo sveikatą: pasitikėjimo vadovu ženklas Premium

Pokalbiai apie psichikos sveikatą tarp vadovo ir kitų komandos narių turėtų būti normalizuoti – teiginiui...

Vadyba
2022.05.19
Juvelyras T. Blaževičius: deimantai brangsta, lietuviškos juvelyrikos rinka bręsta Premium

„Deimantų kainų rodiklis yra ne aukcionai, bet dešimtys tūkstančių mažų gamintojų, kurie parduoda tuos...

Laisvalaikis
2022.05.18
Ukrainiečiai atsisveikino su pirmuoju nepriklausomos šalies prezidentu L. Kravčuku

Rusijos invazijos krečiama Ukraina antradienį atsisveikino su Leonidu Kravčuku, pirmuoju nepriklausomos...

Laisvalaikis
2022.05.17
Prasideda Kanų kino festivalis

Šiandien Kanuose, Prancūzijoje, prasideda 75-asis tarptautinis Kanų kino festivalis ir kino industrijai...

Laisvalaikis
2022.05.17
Kuo virto „Vytauto“ avantiūra su krepšininkais Ballais Premium 6

Lietuvoje su savo šeima ir kūrybine komanda viešėjęs JAV krepšinio veikėjas LaVaras Ballas paskelbė į Ameriką...

Pramonė
2022.05.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku