Pirmą kartą visose rajono mokyklose įdiegta elektroninė mokinių registravimo sistema

Publikuota: 2014-01-29
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
 

Lietuvoje pradėta centralizuotai įgyvendinti „ateities“ mokyklos vizija – pirmuoju šalyje rajonu, kuriame pradėjo veikti naujomis funkcijomis papildyta „TAMO“ sistema, tapo Anykščiai. Visose 11 rajono mokymo įstaigų įdiegta elektroninė mokinių registravimosi
įranga, kuri veikia naudojantis elektroniniu mokinio pažymėjimu. Prie šios galimybės artimiausiu metu bus įtrauktos ir papildomos paslaugos – atsiskaitymas valgyklose, elektroninis bibliotekos skaitytojo pažymėjimas bei mokinių pavėžėjimo į mokyklą paslauga.

„Tai svarbus momentas plečiant „ateities“ mokyklų tinklą Lietuvoje ir kuriant saugesnę, patogesnę bei išmanesnę aplinką vaikams, jų tėvams ir mokyklų darbuotojams. Tikime, kad naujos galimybės, kurias suteikia pažangi elektroninė įranga, atneš pozityvių permainų mokymo įstaigų gyvenime. Neabejojame, kad netolimoje ateityje prie Anykščių rajono mokyklų prisijungs ir kitų šalies regionų mokymo įstaigos“, – sakė a. mokyklų projektą plėtojančios UAB „Tavo mokykla“ direktorė Viktorija Burlinskaitė.


Pirmasis žingsnis a. mokyklų link Anykščių rajone buvo žengtas prieš keletą metų, kai popieriniai dienynai buvo pakeisti elektroniniais. „Elektroninis dienynas mokyklų lūkesčius pateisino su kaupu, tad tolimesniam sistemos tobulinimui ir kitoms naujovėms jos yra daug atviresnės. Džiugu, kad Anykščių mokyklos, palaikomos vietos savivaldybės, parodė iniciatyvą ir pirmosios šalyje rajono mastu ėmėsi diegti pažangias technologijas“, – teigė V. Burlinskaitė.

Anot jos, elektroninio pažymėjimo ir dabartinių įrenginių suteikiamos galimybės mokyklų administracijoms leis stebėti ir analizuoti pamokų lankomumo ir kitus duomenis, ugdyti mokinių punktualumo įgūdžius, atsakingumą, gerinti drausmę. Tuo tarpu, mokiniai daugelį mokyklose vykstančių procesų – nuo apsipirkimo valgykloje ir knygų užsakymo bibliotekoje, iki kasdienės kelionės į mokymo įstaigą – galės atlikti greičiau, patogiau ir „išmaniau“, naudodamiesi tik vienu pažymėjimu.

Tokius „TAMO“ pažymėjimus jau turi beveik visi Anykščių rajono mokyklų mokiniai. Pridėjus pažymėjimą prie specialaus skaitytuvo, sistemoje, susietoje su „TAMO“ el. dienyno duomenų baze, fiksuojami visi moksleivių atėjimai ir išėjimai. Kai kurios mokyklos inicijuoja šio projekto plėtrą – greitu metu bus diegiamas įėjimo kontrolės sprendimas, leidžiantis dar geriau pasirūpinti mokinių ir mokyklos saugumu.

„Visų pirma, elektroninis raktas mums svarbus dėl saugumo – į mokyklą negalės patekti pašaliniai. Be to, taip patogu kontroliuoti pamokų lankomumą. Labai naudinga ir tėvams, kurie gali matyti, kada atėjo ir kada iš mokyklos išėjo jų atžala. Tiesa, tam reikia, jog žymėtųsi absoliučiai visi vaikai. Tad dabar vyksta mokinių pratinimo prie naujovių procesas. Kita vertus, vaikai labai smalsūs ir tos naujovės jiems patinka, laukiame ir kitų funkcijų“, – sakė Jono Biliūno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rimutė Stanislavovienė.

Šiuo metu Anykščiuose intensyviai ruošiamasi elektroninio pažymėjimo pritaikymui mokyklų bibliotekose, taip pat rengiamasi atsikratyti popierinių bilietėlių mokinių važiavimui į mokyklą ir iš jos.

„Šioms naujovėms ruošiamės ne tam, kad būtume pažangūs ir madingi. Tiesiog siekiame, kad mokykloje visiems būtų paprasčiau. Pavyzdžiui, bibliotekos formalumai ganėtinai vargina vaikus, o turėdami elektroninį skaitytojo bilietą, jie galės ne tik greitai išsirinkti ir užsisakyti knygą, bet ir matyti visą jos naudojimo istoriją. Tą patį galima pasakyti ir apie transportą – iki šiol naudojamės popieriniai bilietėliais, kurie išduodami mokiniams, tačiau tai nėra patogu. Tikimės greitu metu „TAMO“ sistemą įdiegti ir valgykloje, taip pagreitės aptarnavimas, tėvai matys, ką ir kada valgė jų vaikai“, – teigė R. Stanislavovienė.

„Ateities“ mokykla – tai projektas, kurio metu šalies mokymo įstaigose diegiami pažangūs technologiniai sprendimai, palengvinantys ir tobulinantys šiuolaikinių mokyklų gyvenimą. Šios technologijos pagrindas yra „TAMO“ sistema, susieta su „MOKIPAY“ mobiliąja pinigine bei daugiafunkcinis elektroninis mokinio pažymėjimas. Ši sistema leidžia apjungti ir įgyvendinti daug mokykloms svarbių funkcijų – elektroninį raktą, viešojo transporto bilietą, bibliotekos skaitytojo pažymėjimą, elektroninę piniginę.

Praėjusių metų rudenį „ateities“ mokyklų projektas buvo įgyvendintas pirmosiose penkiose šalies mokyklose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Planuojama, kad iki 2016 m. visos Lietuvos mokyklos naudosis tokių elektroninių sistemų privalumais.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku