Konkurencijos taryba MAXIMA LT, UAB skyrė 40 000 litų baudą

Publikuota: 2014-01-23
Atnaujinta 2015-06-01 13:01
 

Konkurencijos taryba sausio 22 d. pripažino, kad MAXIMA LT, UAB (toliau – MAXIMA) sutarčių su maisto prekių ir gėrimų tiekėjais nuostatos, nustatančios teisę MAXIMA be apribojimų grąžinti maisto prekes ir gėrimus tiekėjams, o tiekėjus įpareigojančios grąžinamas
prekes priimti, pažeidė Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo (toliau – MPĮNVDĮ) reikalavimus. Už šį įstatymo pažeidimą Konkurencijos taryba įmonei skyrė 40 000 Lt baudą.

Įvertinusi atlikto tyrimo išvadas Konkurencijos taryba nustatė, kad MAXIMA, kaip didelę rinkos galią turinti mažmeninės prekybos įmonė, sutartyse su maisto prekių ir gėrimų tiekėjais nustatė MPĮNVDĮ nuostatas pažeidžiančias prekių grąžinimo sąlygas.Konkurencijos taryba atkreipia dėmesį, kad būtent mažmeninės prekybos įmonė gali geriausiai įvertinti prekių pardavimo riziką ir, atitinkamai, planuoti užsakomų maisto prekių ir gėrimų kiekius. MPĮNVDĮ yra numatyta, kokia apimtimi įstatyme nurodytais atvejais gali būti paskirstyta rizika tarp tiekėjo ir mažmeninės prekybos įmonės. Konkurencijos taryba konstatavo, kad MAXIMA pažeidė MPĮNVDĮ 3 straipsnio 1 dalies 7 punkto nuostatas neproporcingai perkeldama tiekėjui riziką, susijusią su įmonės jau įsigytų prekių perpardavimu.Konkurencijos taryba taip pat atkreipia dėmesį, kad MAXIMA veiksmai, susiję su maisto prekių ir gėrimų tiekimo sutartimis, galėjo neigiamai paveikti tiekėjų galimybes planuoti investicijas ir taikyti naujoves dėl sumažėjusių pajamų ir padidėjusio neapibrėžtumo.Skiriant baudą buvo atsižvelgta į tai, kad tyrimo metu MAXIMA informavo tiekėjus apie MPĮNVDĮ pažeidžiančių nuostatų netaikymą grąžintinoms prekėms ir viešai apie tai paskelbė MAXIMA interneto svetainėje bei ėmėsi kitų veiksmų. Konkurencijos taryba pripažino, kad taip įmonė nutraukė pažeidimą ir užkirto kelią žalingoms jo pasekmėms. Priimant nutarimą buvo atsižvelgta ir į kitas baudos skyrimui reikšmingas aplinkybes.Konkurencijos tarybos nutarimas skelbiamas KT tinklalapyje http://kt.gov.lt/index.php?show=nut_view&nut_id=1510.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku