ES parama farmacijos produktams kurti

Publikuota: 2014-01-17
Atnaujinta 2015-06-01 13:17
 

Su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra ir Ūkio ministerija pasirašyta trišalė projekto administravimo ir finansavimo sutartis UAB „Escolit“ sudarys galimybes kurti inovatyvius farmacijos produktus. Projektui pagal priemonę „Intelektas LT+“ įgyvendinti
skirta per 14 mln. Lt ES struktūrinė parama iš Europos regioninės plėtros fondo. 

Projekto „UAB „Escolit“ farmacijos produktų kūrimo ir vystymo laboratorijos įkūrimas“ bendra vertė siekia 20,5 mln. Lt. Jo tikslas – įrengti modernią farmacijos produktų kūrimo ir vystymo laboratoriją, kurioje būtų kuriami inovatyvūs vaistai, pirmiausia nuo tuberkuliozės, vėliau širdies ligų, leisiantys spręsti šių ligų gydymo problemas. Artimiausiuose įmonės planuose numatyta įrengti ne tik modernią laboratoriją, bet ir gamybinį padalinį.Projektas bus įgyvendintas regioniniame ekonomikos augimo centre – Telšiuose, nes čia sukurta puiki verslo aplinka. Projektas prisidės prie socialinės aplinkos gerinimo: planuojama sukurti iki 30 naujų darbo vietų tyrėjams, kuriantiems naujos kartos vaistus.Įmonė planuoja 30 proc. inovatyvių farmacijos produktų skirti Lietuvos rinkai, kitą dalį eksportuoti į Ukrainą, nes joje tuberkuliozė – aktuali problema, ir kitas NVS šalis, Afriką ir net Vakarų Europos šalis.Dalis UAB „Escolit“ akcininkų yra Ukrainos verslininkai. Kaip teigia bendrovės direktorė Virginija Jasevičienė, verslo sąlygos šiuo metu Lietuvoje palankesnės nei Ukrainoje. Ukrainiečių ir lietuvių santykiai remiasi abipuse simpatija ir pagarba. Tai galima vertinti kaip vieną iš veiksnių renkantis šalį investicijoms. Įmonė tikisi sėkmingos plėtros Ukrainos, vėliau ir kitų NVS šalių rinkose. Įgyvendinus projektą, UAB „Escolit“ jau artimiausiu periodu planuoja iki 20 mln. Lt per metus eksportą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku