Kada yra vartojami steroidai?

Publikuota: 2014-01-10
Atnaujinta 2015-06-01 13:17
 

Daugeliui iš mūsų tik išgirdus žodį steroidai prieš akis išnyra sportininkai užsiiminėjantys sunkiąją atletiką. Tikrovėje dažniausiai steroidai yra vartojami tam, kad greičiau pasveikti po sunkių traumų ar sudėtingų operacijų. Tai dažnausiai būna traumų
ar avarijų pasėkmės, kuomet reikia greičiau sugyti kaulams, bei atsistatyti organizmo pusiausvyrai.

Steroidų galima nusipirkti ir internetu, kai kuriose Europos Sąjungos šalyse jų prekyba yra nevaržoma, todėl tokios elektroninės parduotuvės kaip cheapsteroidsuk.com anaboliniais steroidais prekiaujama beveik laisvai. Svarbu, kad perkantys asmenys būtų Jungtinės Karalystės gyventojai ir pardavinėjami steroidai nebūtų įtraukti į draudžiamų laisvai prekiauti medžiagų sąrašą. Analogišką praktiką taiko ir dar kelios ES šalys - Lietuva nėra viena iš jų.Kiekvieno iš mūsų organizmas yra tarytum nedidelis steroidų fabrikas. Dažniausiai minimi yra entrogenai ir estrogenai yra molekulinės medžiagos kurios reguliuoja vyrų ir moterų organizmo pusiausvyrą. Tačiau mūsų organizmui ne visada pakanka to ką jis gali pats pasigaminti. Kartais dėl įvairių medicininių priežasčių vyrams tenka vartoti moteriškus steroidus, o moterims vyriškus. Ir tai taikoma ne tik lyties keitimo operacijoms, kurios yra taip nevienareiškmiškai vertinamos mūsų visuomėnėje.Pirmą kartą anabobiliniai steroidai kaip medicininės paskirties preparatai buvo pradėti taikyti prieš daugiau kaip penkiasdešimt metų. Tuomet Jungtinių Valstyjų medikai jais gydė tuos pacientus kurie dėl ligos ar operacijos ilgą laiko tarpą išgulėdavo lovoje. Tokiems pacientams atrofuodavosi ar tiesiog nusilpdavo raumenys ir jiems buvo be galo sunku vėl pradėti vaikščioti ir įsilieti į pilnavertį gyvenimą. Steroidiniai preparatai tokiems pacientams padėdavo greičiau atsistoti ant kojų. Tiesa verta paminėti ir tą faktą, kad būtent aštuntame bei devintame praeito amžiaus dešimtmečiuose steroidus vartoti pradėjo ir raumenis auginantys sportininkai.Vartojant pagal paskirtį šie mediciniai preparatai gali gelbėti gyvybes ir padėti žmonėms džiaugtis gyvenimo pilnatve. Tačiau kaip ir daugumoje dalykų yra tamsioji medalio pusė. Sportininkai naudojantys steroidus raumenų masei auginti rizikuoja įvairiomis ligomis bei sveikatos sutrikimais. Steroidai kaip ir bet kurie kiti vaistai turėtų būti vartojami tik gavus daktaro rekomendacijas bei konkrečių vaistų paskyras.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

G. Nausėda pakvietė UNESCO vadovę į „Kauno – Europos kultūros sostinės“ atidarymą

Paryžiuje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pakvietė UNESCO generalinę direktorę Audrey...

Laisvalaikis
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku