Kovojant su jaunimo nedarbu siūlo atleisti jaunimą nuo mokesčių

Publikuota: 2013-07-03
Atnaujinta 2015-06-01 14:46
Litai.
Litai. Nuotrauka: Ingos Juodytės
 

Kovojant su jaunimo nedarbu reikia peržiūrėti darbo apmokestinimą ir jaunimui iki 29 metų jį mažinti. Toks žingsnis skatintų darbdavius įdarbinti jaunimą neatsižvelgiant į jo kvalifikacijos trūkumą, „Laisvai bangai“ sakė Artūras Černiauskas, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas.

Jam antrino ir Viktoras Majauskas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktorius, kuris teigė, kad šiuo metu baigiamoje kurti jaunimo užimtumo strategijoje numatyta peržiūrėti darbo apmokestinimą.„Baigiamoje kurti užimtumo strategijoje, prie kurios dirba Švietimo ir mokslo ministerija, Ūkio ministerija bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, daug dėmesio skiriama jaunimui. Strategijoje numatyta peržiūrėti mokesčius ir kaip įtraukti jaunimą į darbo rinkos adaptavimosi procesą“, – teigia p. Majauskas.Anot jo, jaunimas adaptuotis darbo rinkoje turi pradėti dar studijų laikotarpiu atlikdamas praktiką. Tačiau p. Černiauskas įspėja, kad aukštųjų mokyklų ir valstybės politika yra nesuderinta ir į darbo rinką žengia jaunimas, kurio specialybės nėra paklausios.„Valstybė nenagrinėja, ko reikia darbo rinkai ir universitetai ruošia tuos specialistus, kuriuos paruošti yra pigiausia. Nenagrinėjama paklausa“, – sako Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas.

Jaunimas – maksimalistai

Loreta Senkutė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentė, „Laisvai bangai“ sakė, kad viena iš priežasčių, kodėl jaunimas neranda darbo – dideli lūkesčiai.„Jaunimas nori daug uždirbti, nori įsigyti automobilį, butą. Tačiau jie neturi įgūdžių, kaip reikia save pristatyti darbdaviui“, – teigia ji.Poniai Senkutei pritaria ir p. Černiauskas, kuris teigia, kad jaunimas yra maksimalistai, o negavę ko nori, jie emigruoja iš Lietuvos.„Valstybė, atleidusi jaunimą nuo socialinio darbo įmokų, skatintų juos tapti paklausiais darbo rinkoje, o darbdavys galėtų jam mokėti didesnį darbo užmokestį. Tuomet jaunimas pagalvos, ar verta emigruoti, ar likti dirbti Lietuvoje“, – tikina p. Černiauskas.Anot jo, šiuo metu taikoma pirmo darbo kompensacijos darbdaviui sistema, kurios metu keturis mėnesius darbdaviui kompensuojama iki 50% jaunimui sumokamo darbo užmokesčio, nėra veiksminga.„Jaunimas šią kompensaciją išnaudoja dirbdamas darbą ne pagal specialybę“, –  tikina Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau