Keliaujantis džentelmenas

Publikuota: 2013-05-24
Nuotrauka: "Matton" nuotr.
 

Bent jau Los Andželo priemiesčio Beverli Hilso gyventojai tikrai yra suvokę vieną tiesą: „Netikėkite tuo, kas rašoma reklaminiuose kelionių lankstinukuose“. O gal jau ir patys tai žinome: kad ir ką teigtų spalvingos brošiūros, kiekviena kelionė – nuolatinis stresas.

Kad ir kur keliautumėme: į Turkiją, Palangą ar Tokiją – maršruto ar pramogų planavimas, reikalingiausių daiktų grūdimas į lagaminą, kažin kur nukišti dokumentai, eilės oro ar jūrų uostuose, pamestas bagažas, zirziantys vaikai, atsibodęs asortimentas neapmuitintose parduotuvėse, galvos laužymas, ką apsivilkti einant ant tilto „saulės palydėti“, atostogų metu priaugti kilogramai – ne apie tai svajojame poliarinėmis naktimis savo tvankiuose biuruose...
O jei esate jaunas ir nevedęs, atostogos ir kelionė su mylimu žmogumi – dar didesnis išbandymas. Atminkite, draugės ir žmonos visada mėgsta paliežuvauti su savo draugėmis apie „pirmus kartus“, patirtus su jumis: kaip pirmą kartą susitikote, kaip pirmą kartą ėjote į restoraną, pirmą kartą pasibučiavote, pirmą kartą kartu praleidote naktį. Tačiau pats reikšmingiausias tokių pokalbių objektas – tai pirmas kartas, kai kartu vykstate atostogauti, nes tai – ateities gyvenimo pranašystė. Kaip tik tada ir yra patikrinami jausmai, kaip tik tada paaiškėja, ar su tuo žmogumi galėsite praleisti kartu likusį gyvenimą. Patys žinote – jeigu su moterimi galite išbūti penkias dienas nuošalioje saloje be televizoriaus – turite realią galimybę tikėtis, kad ir jūsų bendras gyvenimas klostysis puikiai.Taigi, kaip palengvinti tą procesą – atostogas, skirtas mūsų nuolatinei būsenai praskaidrinti? Kaip iškylančius iššūkius pasitikti ir įveikti su šypsena ir elegantiškai?
Iš esmės atostogos yra kultūrinio tobulėjimo, hedonizmo, apsipirkimo ir romantikos mišinys. Jos nėra amžinos, todėl didžiausio malonumo būtina siekti mažiausiomis laiko sąnaudomis. Kiekvienas žino – atostogos turi būti planuojamos, tačiau toli gražu ne kiekvienas tam pasilieka daug laiko. O taisyklė paprasta – kuo daugiau minučių skirsite kelionei planuoti, tuo daugiau turėsite galimybių tikėtis, kad viskas praeis sklandžiai ir be trikdžių.Planavimas
Pasirinkite tinkamą šalį ar miestą – žinia, Turkijoje saulėta ir pigu, o Paryžius – vis dar romantiškiausias pasaulio miestas. Bet juk ten jau buvote. Argi bendradarbiams bus išties įdomu, kaip jodinėjote kupranugariu Tunise ar su tūkstantine turistų minia grūdotės prie piramidžių Egipte, juk bene kiekvienas periodinis Lietuvos leidinys šias šalis aprašo vos ne kiekviename numeryje. Juoba kad sunku rasti ir asmenį, ten nesilankiusį. Jei jus taip jau traukia į musulmoniškas šalis ir siekiate kuo daugiau pinigų atiduoti tiems žmonėms, kurie vėliau už juos galbūt pirks parako bomboms, kodėl gi neaplankius Alžyro ar Libijos? Originalu ir įdomu. Ir išvis, kuo toliau, tuo geriau. Pažvelkite į atlasą. Štai ji, Afrika. Štai ji, Pietų Amerika. Kas čia, apačioje? Australija. 
Pažinkite šalį iš anksto – ir nebūtina kliautis tokiais kelionių gidais kaip „Lonely Planet“, nebent jums iš tikrųjų rūpi, iš ko pastatyta viena ar kita mečetė. Per pastaruosius dešimt metų tokių žmonių, kuriems tai rūpėtų, aš  išvis nebesutinku. Tačiau pastebiu vis daugiau tokių, kuriuos masina egzotiški restoranai, klubai ir parduotuvės... Kur juos rasti? Internete, o e. Lietuva! Kelionių forumai – patikimiausias informacijos šaltinis.Kur gyvensite? Pinigų suma, kurią rengiatės išleisti kelionei, lemia ir jos kokybę. Jei esate pasiryžęs gundyti bendrakeleivę, rinkitės prašmatnų kambarį (aš išvis kelionėse linkęs leisti sau šiek tiek daugiau prabangos nei paprastai). Jei rūpi tik trintis vakarėliuose ar pan.  ir kambario beveik neprireiks meilės nuotykiams, pataupykite pinigus restoranams. Ir niekada nepamirškite auksinės amerikiečių nekilnojamojo turto magnatų taisyklės: „Vieta, vieta, vieta.“ Kitais žodžiais, trys žvaigždutės miesto centre visada bus patogiau nei penkios užmiestyje. Juoba kad miestuose visada yra daugiau ką veikti, o užmiestis... Atmetus visas pagundas, užmiestis bent jau Europoje yra beveik visur vienodas.Bagažas
Ar žinote, kas labiausiai erzindavo XIX amžiaus aukso ieškotojus, grįžtančius iš Laukinių Vakarų ar Australijos atgal į civilizaciją? Plyštantys krepšiai ir lagaminai, paleidžiantys vėjais kruvinu prakaitu surastą laimikį – aukso dulkes. Kaip ir to meto avantiūristai, taip ir šiandien mes, „mėgstantieji iššūkius“ ir „keliauti“, žinome, ko mums labiausiai reikia – patvarių lagaminų (skirtingai nuo moterų, teikiančių pirmenybę trapiems spalvingiems galanterijos dirbiniams, tinkamiems nebent pudrinėms susidėti). Beje, kad ir ką sakytų moterys, tikrąjį keliautoją išduos nenuplėšti lipdukai ir aptrintas lagaminas, net ir be savininko pasakojimo aiškiai parodantis, kad yra apkeliavęs Žemės rutulį kelis kartus – o tai suteikia pačiam savininkui nenusakomai malonios ir reikšmingos auros...
Galbūt todėl ir neverta naudotis mįslinga paslauga, teikiama oro uostuose – apvynioti lagaminus plastikine plėvele. Tokios paslaugos teikėjai aiškina, kad šitaip jūsų lagaminai neliks subraižyti, kita vertus, danga apsaugos ir nuo nešvarių krovikų, saugumo agentų ir šiaip ilgapirščių ekskursijos po jūsų daiktus.. Tačiau tikro keleivio lagaminas visada turi aplinkiniams siųsti žinią, kad po jūsų kojomis – visas pasaulis.Daiktų dėjimo į lagaminą nereikia vertinti kaip ristynių su jo forma, galų gale lagaminas ne guminis, o ir oro bendrovės skersai žiūri į perviršį. Bagažo pakavimą derėtų vertinti kompleksiškai – viskas, ką imate su savimi, turi derėti tarpusavyje. Kostiuminis švarkas – su džinsais, šviesios kelnės – su polo marškinėliais ar lengvu megztiniu. Dendžiai teigia, kad aprangos kiekis apskaičiuojamas pagal formulę: kelionei iki dviejų savaičių reikia ne daugiau kaip šešių aprangos komplektų – trijų dieninių ir tiek pat vakarinių. Ir tai nereiškia, kad skaičių lemia pats kelionės pobūdis. Ar laukia įmonės renginys egzotiškoje šalyje, ar banalus poilsis Turkijoje – tinkamai dėliojant kiekvieną dieną galite atrodyti ir kaskart kitaip, ir elegantiškai.
Seniai žinoma, kad marškiniai ir kaklaraiščiai užima mažiausiai vietos lagamine, bet suteikia daugiausia įvairovės. Vieneri marškiniai ir trys kaklaraiščiai – ir jūsų išvaizda kasdien bus vis kitokia. Arba atvirkščiai – treji marškiniai ir vienas kaklaraištis. Bet kuris ryškus aksesuaras neabejotinai pagyvins jūsų paimtą aprangą. Nosinaitė krūtininėje švarko kišenėje akivaizdžiai pakeis to paties švarko vaizdą vakare, diržas su įmantria sagtimi ir tie patys jūsų džinsai jau yra tinkami vakare einant į klubą. Lengvoje kelionėje nekyla pavojus maišyti formalaus stiliaus su laisvu. Tačiau visada reikia marškinėlių – miegui arba, hm, šokiams. Higienos sumetimais imkite jų daugiau kaip vienus, net kai vykstate vos dienai.Išimti iš lagamino daiktai po ilgos kelionės niekada neturi išduoti, kad jie yra ką tik ištraukti. Kojines ir apatinį trikotažą susukite į kuo standesnius ritinėlius – taip jie užims mažiau vietos ir nesiglamžys. Jei vežatės ir vakarinius batus, susuktas kojines kiškite į batų vidų – taip batai geriau išlaikys savo formą ir nepaliksite juose tuščių neišnaudotų ertmių. Taip pat pritaikykite ir savo asmeninių higienos priemonių rankinę: išnaudokite jos tuščias ertmes kitiems daiktams, tokiems kaip kabeliai, laidai ar kištukai. Beje, nerekomenduojama į lagaminą krauti susuktų į ritinėlį diržų, kur kas geriau leisti jiems laisvai apjuosti lagamino perimetrą. O su kaklaraiščiais – atvirkščiai – vežkitės juos suvyniotus į ritinėlį.
Švarką, kurį nusprendėte pasiimti, išverskite į kitą pusę ir dėkite sulenktą per pusę arba du kartus.  Nesukite ir nelankstykite megztinių bei palaidinių – guldykite per visą lagamino dugną, taip kiti daiktai viduje turės tarpinį stabilizatorių. Vykdami nesiaukite ir  nesivilkite lengvų drabužių ir batų, jų vieta – lagamine, taip pat kaip kitų daiktų amortizatorius, saugantis trapiuosius. Norėdami sumažinti bagažo svorį, pačius sunkiausius drabužius – striukę, švarką ar megztinį – apsivilkite, jeigu prireiks, lėktuve galėsite juos pasikabinti ant pakabo.
Nebijokite palikti namie kai kurių daiktų, ypač jei apsipirkimas vis dar viena iš jūsų slaptų manijų, jei ko pritrūksite, galėsite įsigyti vietoje. Tokiu atveju belieka pasiimti antrą rankinę ar kuprinę, tuščios jos neužims daug vietos. Tačiau, jei nenorite aukoti savo asmeninio patogumo dėl bagažo optimalumo, neaukokite – savos šlepetės visada bus širdžiai mielesnės nei randamos viešbučio kambariuose.Jei keliaujate kur nors trumpam, tik savaitgaliui (o tokios kelionės yra pačios sudėtingiausios, nes niekada nežinote, ko gali prisireikti, ko – ne) – prisiminkite, kodėl išeiginės dienos yra vadinamos išeiginėmis. Juk jų paskirtis yra išėjimas – į kitą emocinį lygmenį, į gamtą, į žmones: gauti tai, ko jums labiausiai trūko per darbo savaitę. Todėl argi nelogiška imti daiktų, kurie padės gerai atsipalaiduoti ir pailsėti? Futbolo kamuolys vietoje eilinės poros batų. Knyga vietoje barzdaskutės. Stalo žaidimas laikui su vaikais praleisti vietoje nešiojamojo kompiuterio.
Nuodėmė būtų nepaminėti ir dar vieno daikto – rankinės. Bet kurio tipo, nešiojamos aplink juosmenį (savo laiku buvusios nepakeičiamos priemonės doleriams laikyti) ar rankoje.
Mano nuomone, rankinės nėra labai praktiškas aksesuaras turėti su savimi visą laiką, nes visada esate priverstas atsiminti, kur ją padėjote, o tai trukdo atsipalaiduoti. Rankinė, nešiojama su plačiu diržu, apjuostu apie juosmenį, atrodo pernelyg techniškai ir man primena juodadarbius, išlindusius iš statybų aikštelės sumuštinio nusipirkti. Nešiojama ant peties rankinė siunčia aplinkiniams signalą, kad gyvenate prastame viešbutyje, kur jus gali apvogti, ir šiuo metu galvojate apie tokius pašalinius dalykus, kaip išsaugoti savo dokumentus, pluoštelį eurų ir raktus... Kur juos dėti? Laikas pagalvoti apie geresnį ir padoresnį viešbutį.Tačiau rankinės su asmens higienos priemonėmis – jau kita istorija. Tikro džentelmeno rankinė visada turi būti paruošta, jei tektų  skubiai išvykti – o joje turėtų būti: skustuvas, skutimosi reikmenys, šukos, dezodorantas, dantų pasta, dantų šepetėlis, dantų siūlas, odos drėkinamasis kremas, ibuprofeno ir prezervatyvų... Tokia rankinė turi būti odinė, nes jos patvaresnės, o žinovų teigimu, dar ir siunčia signalą apie tam tikro lygio eleganciją. Jei dama apsilankys jūsų numerio vonioje, pamatys ten tą lygį, o ne „Gillette“ reklaminį guminuką, įsigytą degalinėje.
Jūsų apranga ir avalynė turi pradėti kelionę kaip pridera – atiduokite kostiumus į valyklą, išsiblizginkite batus. Apsirenkite patogiai – polo marškinėliai,  megztinis, patogūs įsispiriamieji batai. Neužmirškite – keliaujantys žmogus turi daug įvairių smulkmenų, pradedant dokumentais, baigiant nagų dilde. Turėkite kuo daugiau kišenių šioms smulkmenoms susikrauti.Įdomu
Senolis lagaminas
Oficialiai laikoma, kad pirmąjį kelionėms skirtą odinį lagaminą su metaliniu rėmu ir viršuje pritvirtinta rankena 1826 metais sukūrė Prancūzijos bendrovė „Godillot“ (tas gaminys taip pat laikomas portfelio prototipu). Lig tol keliauninkai naudojosi metalinėmis arba medinėmis skryniomis ir dėžėmis, tačiau prancūzų sukurti lagaminai buvo nepalyginti elegantiškesni ir lengvesni. Kaip neatsiejama bagažo detalė lagaminai įsitvirtino penktajame XIX amžiaus dešimtmetyje, kai kitas prancūzas – Louis Vuittonas sukūrė klasika tapusį kelioninių sakvojažų ir lagaminų rinkinį ir jų pradėta gamyba sutapo su brito Thomaso Cooko tuo pat metu pradėtais pardavinėti „viskas įskaičiuota“ kelionių paslaugų paketais – taip visa civilizuota Europa įgijo ne tik galimybių, bet ir priemonių  keliauti patogiai ir užtikrintai... Vėliau lagaminų formoms įtaką darė daug veiksnių – viešbučių plėtra, kelionių oru ir automobiliais atsiradimas, galų gale kelionių „liberalizacija“, kai pasidarė nebemadinga ir nepadoru važinėti su tarnais, o kas iš mūsų norėtų tampyti daug dėžių pats (vis dėlto tokios įmonės kaip „Louis Vuitton“ tebegamina senovinio pavyzdžio lagaminų komplektus)? Tačiau, nors būta ir užraktų, vidinės įrangos ar korpuso medžiagos evoliucijos, tikrojo lagamino patobulinimo reikėjo laukti dar beveik 150 metų – kai 1994 metais buvo užpatentuota idėja prie lagamino tvirtinti ratukus. Taip gabenti bagažą tapo lengvai įveikiamas uždavinys bet kuriam vaikui ar moteriai. „Biudžetas“ kilęs iš kapšo
Vyresnio amžiaus žmonėms įprasti rankinės pavadinimai – „portmonė“ arba „makintošas“ – yra kilę nuo prancūziško žodžio „portemonnaie“ (nešioti pinigus) ir škoto, išradusio tekstilės impregnavimo metodą, pavardės. Rankinės naudojamos jau nuo XIV amžiaus – tuometės minkštos odinės mašnos, tvirtinamos prie juosmens, buvo skirtos pinigams nešioti (beje, finansinis terminas „biudžetas“ yra kilęs būtent nuo šios mašnos pavadinimo – kadaise ji buvo vadinama lotynišku žodžiu „bulga“, reiškiančiu „odinis maišas“).Daugiau apie keliaujantį džentelmeną skaitykite kitą savaitgalį.

O daugiau panašių straipsnių rasite „Verslo klasėje“ —  žurnale mąstantiems ir smalsiems žmonėms, kurie brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi. Prenumeruoti žurnalą galite čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vilniaus garbės piliečiu paskelbtas kunigas Julius Sasnauskas

Vilniaus Tarybos nariai išrinko miesto garbės pilietį – šiemet juo tapo vilnietis kunigas Julius Sasnauskas:...

Laisvalaikis
2020.01.22
Didžioji Britanija ir JAV saugos „Titaniko“ nuolaužas

Didžioji Britanija ir Jungtinės Valstijos pasirašė sutartį, kuria siekiama nuo gelmių turistų daromos žalos...

Laisvalaikis
2020.01.21
Daugiausia naujų dangoraižių pernai pasistatė kinai

Per 2019-uosius pasaulyje iškilo 129 įspūdingi dangoraižiai, suskaičiavo JAV ne pelno organizacija „The...

Laisvalaikis
2020.01.21
Autorių teisių gynėjai reikalauja stabdyti „Payseros“ paslaugų teikimą „Filmai.in“ 4

Autorių teisių gynimo asociacijos kreipėsi į Lietuvos banko priežiūros tarnybą, LRTK ir Kultūros ministeriją...

Rinkodara
2020.01.21
Įvardijo pasaulio miestus, kuriuose gyventi prašmatniai brangiausia

Anot šveicarų privačios bankininkystė kompanijos „Julius Baer Group“ pasaulinės gerovės apžvalgos „Global...

Laisvalaikis
2020.01.20
„Kino pavasario“ vadovybėje – pokyčiai

Keičiasi tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ vadovybė. Vykdomojo festivalio direktoriaus...

Vadyba
2020.01.20
Iliustruotoji istorija: vokiečių Liuftvafės pradžia – SSRS bazėse Premium 2

Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, nugalėjusios valstybės susitarė sunaikinti Vokietijos oro pajėgas.

Laisvalaikis
2020.01.19
Vietoj tabako – natūralaus saldiklio plantacijos Premium

Stevija – natūralus ir vis labiau populiarėjantis saldiklis, įvardijamas kaip viena alternatyvų cukrui. Prieš...

Pramonė
2020.01.19
Iliustruotoji istorija: paskutinės Pompėjų dienos Premium

Pompėjai sustingo po pelenų ir pemzos akmenų sluoksniu, kai 79 m. po Kr. išsiveržė Vezuvijaus ugnikalnis,...

Laisvalaikis
2020.01.18
Kolumbijos lietuvis P. Yamin-Slotkus: žmogaus elgesį keičia informacija, ne draudimai Premium

Kolumbijos lietuvis Paulius Yamin-Slotkus, antropologas, elgesio pokyčių tyrinėtojas, įsitikinęs, jog daugybę...

Laisvalaikis
2020.01.18
Vilniaus senamiestyje kuriamas „Senatorių pasažas“ Premium 5

Restoranų verslo padangėje jau senokai sklando kalbos, jog iš viešbučio „Pacai“ restoranų su visa komanda...

Laisvalaikis
2020.01.17
Vilnius planuoja naują skverą Stoties rajone 2

Vilniaus savivaldybė paskelbė besirengianti visiškai atnaujinti iki šiol apleistą ir nenaudojamą, tačiau...

Laisvalaikis
2020.01.15
Kultūros ministerija nori ketvirtos viceministro pareigybės

Kultūros ministerija siūlo Vyriausybei steigti ketvirtojo viceministro pareigybę – jis būtų atsakingas už...

Laisvalaikis
2020.01.14
Filipinuose išsiveržęs ugnikalnis stabdo Manilos oro uosto darbą

Gyvybę sekmadienį pradėjęs rodyti Taalio ugnikalnis Filipinuose įsismarkavo ir ėmė spjaudyti lava. CNN...

Laisvalaikis
2020.01.13
Tarp meilės ir neapykantos: kaip pasaulis vertina D. Trumpą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pačiose Valstijose vertinamas labai prieštaringai. Nauja nepriklausomo...

Laisvalaikis
2020.01.13
Iliustruotoji istorija: Didysis Benas Premium

1834 m. Didžiosios Britanijos parlamente kilęs didelis gaisras atvėrė kelią žymiojo Londono bokšto – Didžiojo...

Laisvalaikis
2020.01.12
Influencerių rinkodara: nuo Makaliaus iki A. Tapino 1

Žiniasklaidos planavimo agentūros „Inspired UM“ nuomonės formuotojų tyrimas rodo, kad populiariausios temos,...

Rinkodara
2020.01.12
Iliustruotoji istorija: karas ir technologijų šuolis Premium

Kai Pirmojo pasaulinio karo šūviai apkasuose galop nutilo, į pasaulį atėjo daugybė svarbių išradimų,...

Laisvalaikis
2020.01.12
Penkios milijardierių sėkmės pamokos Premium

Svetainė CNBC skaičiuoja, jog 2019-aisias pasaulyje buvo apie 2.604 milijardierių, t. y. apie 0.0002%...

Laisvalaikis
2020.01.12
Architektas A. Gučas: kažin, ar Vilnius dabar patektų į UNESCO sąrašą Premium 6

2019 m. gruodį sukako 25-eri metai, kai Vilniaus istorinis centras, pirmasis objektas Baltijos šalyse, buvo...

Laisvalaikis
2020.01.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau