„Universe group“ atsigręžė į vietos rinką

Publikuota: 2013-03-24
Atnaujinta 2015-06-01 17:47
"Universe group" nuomojamos puspriekabės. Nuotrauka: Įmonės
„Verslo žinios“

Mažeikiuose žemės ūkio ir statybinės technikos gamyba bei prekyba užsiimanti UAB „Universe group“ savo veiklą prieš trejus metus pradėjo nuo eksporto į Skandinaviją, o šiandien atsigręžia į Lietuvos ir šalių kaimynių rinkas.

Vos pradėjusi veiklą įmonė susirado partnerius Švedijoje ir Norvegijoje, jau pirmaisiais metais pasiekė daugiau kaip 1 mln. Lt apyvartą, o šiemet planuoja rekordinį augimą.„Viskas prasidėjo 2010 m. Su dar dviem kolegomis sunkmečiu buvome atleisti iš vienos įmonės, dėtis nebuvo kur, tad nusprendėme patys kurti verslą. Visų patirtis buvo skirtinga  – vieni konstruktoriai, kiti prekybos ir eksporto specialistai. Dabar visi trys esame įmonės akcininkai, tik pareigos skirtingos“, – kalba Mantas Visminas, UAB „Universe group“ direktorius.Mažeikių įmonė šiandien gamina ir parduoda statyboms, kelių remonto darbams ir žemės ūkiui skirtas traktorines puspriekabes, konteinerius, prikabinamus traktorių priedus, taip pat priedus prie teleskopinių krautuvų. Lietuviškus gaminius įmonė ir vadina lietuviškai. Pavyzdžiui, birių krovinių puspriekabės pavadinimas – „Žemaitukas“.Pernai bendrovė pasiekė 5 mln. Lt apyvartą, o šiais metais planuoja dar didesnį augimą – tikisi viršyti 10 mln. Lt apyvartą.

Patikėjo lietuviais

Įmonę įkūrę mažeikiškiai sulaužė įprastus standartus ir verslą pradėjo ne nuo prekybos vietos rinkoje, o nuo eksporto.„Taip nutiko, kad nuo pirmų verslo dienų pradėjome bendradarbiauti su švedais ir norvegais. Vienas iš mūsų bendrovės steigėjų ankstesniame darbe buvo atsakingas už ryšių su skandinavais palaikymą, tad viskas įvyko natūraliai“, – pasakoja p. Visminas.Pasak jo, skandinavams jauna lietuvių įmonė turėjo įrodyti, kad ja pasitikėti verta.„Partneriai Švedijoje ir Norvegijoje iš pradžių užsakė nedidelius technikos kiekius, ne itin pasitikėjo. Turėjome įrodyti, kad esame pajėgūs gaminti kokybiškai, esame patikimi tiekėjai. Įrodėme greitai ir mūsų klientai atsisakė kitų gamintojų paslaugų bei sudarė sutartis vien su mumis“, – sako verslininkas.

Apsidairė aplink

Sėkmingai eksportuoti pradėjusi įmonė pernai nusprendė įsitvirtinti ir vietos rinkoje: Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.„Praėjusiais metais nusprendėme didesnį dėmesį skirti vietinei ir Latvijos bei Estijos rinkoms. Kai pradėjome verslą nuo skandinavų, savaime atrodė, kad Lietuvoje veikti nėra ką, šią rinką apleidome. Dabar aiškėja, kad klydome. Pasirodo, ir čia yra puiki niša plėstis“, – kalba pašnekovas.Verslininkas sako šiuo metu besilankantis artimesnėse rinkose veikiančiose įmonėse, stengiasi sudominti lietuviškais gaminiais.„Pažindintis su vietos rinka pradėjome dalyvaudami parodose Rygoje, Kaune. Dabar patys einame į įmones, prisistatome, siūlome savo paslaugas. Panašu, kad susidomėjimas yra. Tiesa, kol kas didžiąją dalį savo gaminių vis dėlto parduodame Skandinavijoje“, – sako p. Visminas.Planuodama apyvartos augimą netrukus bendrovė plės kolektyvą. Jau šiais metais mažeikiškiai ketina įdarbinti dar 5 specialistus, o su „Universe group“ susijusi ir jai įrangą gaminanti UAB „Metmega“ ieško dešimties papildomų darbuotojų.„Kai pradėjome veiklą, tris mėnesius ieškojome pirmų penkių darbuotojų. Iš pradžių juos rasti nebuvo visai paprasta. Dabar darbo jėgos nėra daug, bet išsiverčiame“, – atskleidžia p. Visminas. Įmonėje šiuo metu dirba 18 žmonių.

Konkurentai snaudžia

Įmonė apyvartą kasmet sėkmingai didina, nors vien gimtuosiuose Mažeikiuose ją supa kelios konkuruojančios bendrovės.„Konkurencija šioje sferoje milžiniška. Pavyzdžiui, vien Mažeikiuose veikia dar keturios panašią techniką gaminančios bendrovės. Šis miestas tuo išskirtinis. Be jų, Lietuvoje žinau dar bent penkias įmones, kurios mums gali būtų rimtos konkurentės. Aišku, pasaulyje gamintojų dar daugiau“, – varžovus skaičiuoja įmonės direktorius.Tiesa, didelės baimės tokia ankšta rinka jam nekelia. Esą daugelis konkurentų seniai veikia ir baigia pamiršti modernius vadybos metodus.„Didelė dalis konkurentų yra seniai sukurtos bendrovės, veikia dešimt ar dar daugiau metų. Tam tikra prasme jos gerokai apkiautėjusios, gana pasyvios, neieško naujų rinkų. Dėl to mes esame pranašesni. Esame jauna įmonė, pakankamai ambicinga, aktyviai ieškome partnerių ir bandome įsitvirtinti“, – prisistato verslininkas.***

UAB „Universe group“ apyvarta mln. Lt

2010 m. 1,3 mln. Lt
2011 m. 3,3 mln. Lt
2012 m. 5 mln. Lt
*2013 m. 10 mln. Lt* Įmonė šiais metais tikisi viršyti 10 mln. Lt apyvartą.Straipsnis publikuotas dienraštyje "Verslo žinios".

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau