Swedbank AB: Kovo 21 d. rytinė finansų rinkų apžvalga

Publikuota: 2013-03-21
 

Europoje svarstomi nauji planai kaip gelbėti Kiprą;FED dar neplanuoja baigti pinigų tiekimo rinkai;Talino biržoje įvykęs stambus tiesioginis sandoris prikaustys investuotojų dėmesį į Tallink Grupp akcijas.

Pasaulyje

Sąmyšis finansų rinkose dėl Kipro po truputį rimsta. Pagrindiniai Vakarų Europos indeksai trečiadienį jau sugebėjo kilti po keletą dienų trukusio akcijų išsipardavimo. Visas rinkas apibendrinantis Stoxx Europe 600 ūgtelėjo 0,32 proc. Kiprui atmetus pasiūlytą vienkartinį indėlių apmokestinimą, Liuksemburgo finansų ministras L. Frieden vėl šaukia visus savo kolegas iš kitų euro zonos šalių susitikti ir sugalvoti naują priemonių paketą, kuris padėtų spręsti Kiprą kamuojančias problemas. Panašu, kad 10 mlrd. eurų numatytas pagalbos paketas skirtas padengti šalies įsipareigojimus bent jau kurį laiką dar nebus suteiktas, kol nepaaiškės planas, pagal kokį scenarijų bus norima gelbėti šią nedidelę euro zonos valstybę. Rinkose vyrauja spėliojimai, kad galbūt vienas stambus salos bankas bus perduotas Rusijos investuotojams, kas padėtų sutaupyti apie 4 mlrd. eurų, kitas variantas yra gauti paskolą iš Rusijos mainais į privilegijas konkrečioms Rusijos kompanijoms išgauti dujas iš valstybinių telkinių. Visgi kuria linkme bus judama, kol kas pasakyti dar negali niekas.JAV investuotojai taip pat aprimo ir nebebuvo linkę pardavinėti savo turimų aktyvų. Greičiausiai susiprasta, kad tokio menko mąsto problemos kaip Kipras (šaliai reikia tik apie 17 mlrd. eurų) negali sukelti jokių didesnių rinkos kataklizmų. S&P indeksas kilo 0,67 proc., o DOW ir NASDAQ vertė padidėjo atitinkamai 0,39 ir 0,78 proc. Šis jau kelis metus trunkantis „bulių“ rinkos augimas savotiškai yra labai unikalus, nes jame nesimato konkretaus sektoriaus burbulo. Pavyzdžiui, 2000 metais technologijų kompanijos gerokai lenkė kitų įmonių augimo tempus, o 2006 metais tokia pati situacija buvo su šalies finansų institucijomis. Kad ir kaip optimistiškai viskas atrodytų, kai kurie ekspertai kalba, kad ralis yra paremtas vien tik pigiais pinigais, kuriuos FED pumpuoja į rinką. Vakar kaip tik pasibaigė dvi dienas trukęs posėdis per kurį dar kartą buvo patvirtinta, kad pinigų čiaupas ir toliau nebus užsuktas, kol JAV nedarbas nenukris iki 6,5 proc. arba infliacija išaugs virš 2,5 proc.Teigiamos nuotaikos ketvirtadienį persimetė ir į Azijos biržas. Po vakar Japonijoje nevykusios prekybos, šalies indeksai bando atsigriebti šiandien kildami virš 1 proc. Manoma, kad naujieji centrinio banko vadovai įvykdys užsibrėžtus tikslus į rinką metant didžiulius likvidumą skatinančius pinigų paketus, kurie turėtų išgelbėti valstybę nuo defliacijos pinklių. Geriausias žodžių pagrindimas darbais gali įvykti šiandien, kuomet H. Kuroda, naujai išrinktas Japonijos centrinio banko vadovas, dalyvaus savo pirmojoje spaudos konferencijoje, kur įmanoma, kad išgirsime patvirtinimą apie dar didesnio masto turto supirkinėjimą. Taip pat džiugina ir Kinija. Pranešta, jog antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje gamyba kovo mėn. augo ypatingai sparčiai. Indekso vertė vedina optimistiškų skaičių augo apie 0,3 proc.

Baltijos regione

Baltijos biržose bendrai apyvarta sudarė net 6,8 mln. eurų. Rygos ir Talino biržų indeksai atitinkamai išaugo 0,58 ir 0,7 proc., o Vilniaus indekso vertė pabaigė beveik tame pačiame lygyje, nors beveik visos prekybos metu buvo nežymiai smukusi. Apyvartą į neįprastai aukštą lygį išpūtė vienas milžiniškas tiesioginis sandoris Tallink Grupp vertybiniais popieriais. Jo metu buvo perleista beveik 5 mln. vnt. akcijų. Galima ir vėl spėti, kad savo akcijų paketą didina ‚Baltic Cruises Holding“ įmonė dar visai neseniai valdžiusi apie 16,5 proc. Tallink akcijų. Vilniaus biržoje toliau dominavo prekyba akcijomis, kurios rodo puikius rezultatus ir augimo galimybes. Aprangos vertybinių popierių kaina pakilo 0,75 proc., o Linas Agro brango 1,45 proc. Rygoje kaip visuomet didžiausias susidomėjimas buvo taip pat jau kuris laikas puikius rezultatus rodančioje farmacininkės Olainfarm (+1,62%) pozicijoje.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau