A. Pitrėnienė: ar Lietuva pribrendo suaugusiųjų švietimui

Publikuota: 2013-03-14
 

Ketvirtadienį, kovo 14 d., Seimo Spaudos konferencijų salėje įvyko Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės spaudos konferencija „Ar Lietuva pribrendo suaugusiųjų švietimui?“.

Konferencijoje dalyvavo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė, Ugdymo plėtotės centro direktoriaus pavaduotojas Tadas Tamošiūnas, Lietuvos suaugusiųjų mokymo centro vadovų asociacijos pirmininkė Natalija Kimso, Kėdainių suaugusiųjų mokymo centro direktorius Dangiras Kačinskas.

Audronė Pitrėnienė pabrėžė, kad žmogus turi įgimtą teisę ugdyti savo asmenybę visą gyvenimą ir tai yra labai svarbu jam pačiam, visuomenei ir valstybei, skelbiama Seimo tinklalapyje.

„Be abejo, valstybė turi padėti suaugusiam žmogui įgyvendinti jo prigimtinę teisę į ugdymąsi, todėl reikia skirti tinkamą dėmesį suaugusiųjų švietimui ir mokymosi visą gyvenimą užtikrinimo strategijos įgyvendinimui. Valstybė turi padėti įgyvendinti žmogui jo teises“, – akcentavo komiteto pirmininkė.

Pasak A. Pitrėnienės, neformaliojo suaugusiųjų švietimo plėtra turėtų vykti ne tik valstybės, bet ir savivaldybių lygmenyje, todėl būtina sukurti aiškią suaugusiųjų švietimo koordinavimo sistemą, į ją įtraukiant vietos ir nacionalines institucijas.

Ugdymo plėtotės centro direktoriaus pavaduotojas Tadas Tamošiūnas suaugusiųjų švietimo situaciją vertina kaip labai problemišką. T. Tamošiūnas pritarė, kad svarbu tinkamai koordinuoti neformaliojo švietimo veiklas, nes dažnai lėšos paskirstomos netolygiai, nepasiekia vienos iš svarbiausių tikslinių grupių – neturinčių išsilavinimo kaimo gyventojų.

Lietuvos suaugusiųjų mokymo centro vadovų asociacijos pirmininkė Natalija Kimso taip pat akcentavo koordinavimo klausimą ir pabrėžė, kad jis turėtų prasidėti nuo nacionalinio lygmens – atitinkamo skyriaus, įgyvendinančio tęstinio mokymosi politiką, atsiradimo Švietimo ir mokslo ministerijoje. Asociacijos pirmininkė taip pat kėlė moksleivio krepšelio metodikos problemas.

Kėdainių suaugusiųjų mokymo centro direktorius Dangiras Kačinskas vylėsi, kad bus sugretintas formalus ir neformalus suaugusiųjų ugdymas.

Konferencijos dalyviai vienbalsiai pritarė, kad, paradoksalu, bet didžiausia problema yra ne finansavimas, o koordinavimas. Pasak Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės, į švietimo sistemą turi būti aktyviau įtraukiami regionai, kaimo vietovės ir jose gyvenantys suaugę asmenys, norintys mokytis, turi turėti tokią galimybę.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau