Šio šeštadienio renginiai

Publikuota: 2013-03-08
 

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“
Nuo 15.00 val.

Aštuntuosius gyvavimo metus skaičiuojantis „Šeršėliafam“ žiūrovus kviečia į Vilniaus kino teatrus „Pasaka“ ir „Skalvija“ bei kino sales Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Ukmergėje.
Žiūrovus pasitiksiantis šūkiu „Mes jas stebime!“ renginys visą savo dėmesį dedikuos naujausiai moterų režisierių kūrybai. Festivalio programą sudaro moterų režisierių kurti darbai iš daugiau nei 10 šalių. „Šeršėliafam“ taip pat pristatys tris tarptautinį pripažinimą pelniusių, kino avantiūristėmis laikomų moterų kūrėjų darbus, tarp kurių – viena garsiausių ir ekstravagantiškiausių avangardinio kino kūrėjų pasaulyje — čekė Vera Chytilova. „Šeršėliafam“ festivalyje bus galima išvysti ir Eugenijos Pleškytės filmų retrospektyvą bei naktį praleisti kino teatre „Pasaka“, stebint naujausius moterų režisierių kurtus trumpametražius filmus.
Programa šį šeštadienį, paskutinę festivalio dieną:
15.00 — „Herkus Mantas“; kino teatras „Pasaka“
18.00 — „Gulbė“ (Cisne); kino teatras „Romuva“
19.00 — „Savi keliai“; Šiaulių dailės galerija
20.00 — Trumpametražių filmų naktis kino teatre „Romuva“
20.30 — Trumpametražių filmų naktis Šiaulių dailės galerijoje
Bilietai: 12-14 Lt
Vieta: Kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54, Kaunas; kino teatras „Pasaka“, Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius; Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245, Šiauliai.
Daugiau: www.serseliafam.com
Ekskursija
„Žymiausios Vilniaus moterys“
11.00
Ekskursija supažindins su garsiausiomis Lietuvos ir Vilniaus moterimis nuo seniausių laikų. Valdovų, didikų, bajorų žmonos, kultūros ir švietimo veikėjos, menininkės, rašytojos paliko Vilniuje ryškų pėdsaką.
Bilietai: 25 Lt
Vieta: Senamiestis
Daugiau: www.vilnius-tourism.lt
Paroda „Du mados šimtmečiai“
11.00-18.00
Aleksandras Vasiljevas — mados istorikas, teatro dailininkas, kolekcininkas, dvidešimt septynių knygų, parodų, kelių dokumentinių filmų apie mados kryptis ir pokyčius autorius, lektorius, rengiantis seminarus ir skaitantis paskaitas daugelyje pasaulio aukštųjų mokyklų. Jis gimė 1958 m. Maskvoje. Būdamas dvidešimt ketverių, emigravo į Paryžių.
Šį kartą menininkas atveria duris į du šimtmečius apimantį mados istorijos laikotarpį nuo romantizmo iki art deco. Parodoje pristatomi vertingiausi eksponatai iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos: eksponuojama per 60 suknelių, daugiau kaip 600 aksesuarų, fotografijų, grafikos ir tapybos darbų, taikomosios dailės kūrinių. Planuojama, kad parodą plėsis.
Pasak menininko, „ši paroda – dar viena dovana moterims, kuri padės pajusti, kaip puošėsi moterys per du šimtmečius, kokie suvaržymai jas ribojo, kaip jie keitėsi, o kai kurie ir iš viso negrįžtamai išnyko“.
Bilietai: 6 Lt (taikoma nuolaidų)
Vieta: Taikomosios dailės muziejus, Arsenalo g. 3A, Vilnius
Daugiau: www.ldm.lt
Spektaklis vaikams
„Pati labiausia pasaka“
12.00
Iš daugybės pasakų, kurias yra girdėjęs, kiekvienas turi savo pačią gražiausią, baisiausią, liūdniausią, linksmiausią, kvailiausią, trumpiausią, dainingiausią ar kokią kitą „labiausią“ pasaką. Bet ar jums niekada nekilo klausimas, kuri gi lietuvių liaudies pasaka yra pati labiausia iš visų?
O štai „keistuoliams“ Eimantui, Vytautui, Daliui, Benitai ir Juditai netikėtai šis klausimas labai parūpo. Iš pradžių jie visi susimąstė, o paskui pradėjo ginčytis. Žinoma, ne piktai ir ne visai rimtai, o išdykaudami, pokštaudami, kvailiodami ir dainuodami.
Bilietai: 15 Lt, 20 Lt
Vieta: Keistuolių teatras, Laisvės pr. 60, Vilnius
Daugiau: www.keistuoliai.lt
Užsiėmimas
Mano norai
14.00
Užsiėmimo tikslas: padėti žmonėms pažinti save ir savo galimybes, padėti panaudoti savo vidinius resursus bei energiją, siekiant pozityvaus ir laimingo gyvenimo.
Užsiėmimo metu:
* Bandysime atskirti, kurie norai yra mūsų, o kurie — primesti visuomenės.
* Tyrinėsime savo minčių ir norų galią.
* Sužinosime, kodėl vieni norai išsipildo, kiti — ne, o treti išsipildo, bet visai ne taip, kaip mes norėtume.
* Mokysimės norėti taip, kad viskas kuo greičiau ir tiksliau išsipildytų.
Užsiėmimo struktūra:
1. Susipažinimas — 20 min.
2. Praktinis užsiėmimas — 40 min.
3. Praktinės užsiėmimo dalies refleksija — 1 val.
4. Paskaita, pokalbis, diskusija ir apibendrinimas — 1 val.
Dalyvių skaičius ribotas.
Bilietai: 50 Lt
Vieta: Savęs pažinimo ir saviraiškos studija, T. Ševčenkos 16I – 312, Vilnius
Daugiau: registracija el. paštu pazinimas.saviraiska@gmail.com
OKT Spektaklis
„Dėdė Vania“
18.30
Dviejų dalių spektaklis pagal Antono Čechovo pjeses „Dėdė Vania“ ir „Miškinis“. Režisierius Ericas Lacascade.
Pjesę „Dėdė Vania“ (1896 m.) E. Lacascade`as vadina A. Čechovo (1860-1904) šedevru. Daug metų gilindamasis į A. Čechovo kūrybą, režisierius sako girdintis šią pjesę tarsi kvietimą.
„Ar mane traukia tvankaus šeimyninio mikrokosmoso paveikslas? O gal pusiau inteligentiškos pusiau kaimiškos skęstančios buržuazijos portretas? Ar tos raudos ir dejonės dėl prabėgusios jaunystės, ar be vilties užsimezgančios meilės istorijos? Sugniuždytas Vania, sužlugęs gyvenimas – daugybė gyvenimų... Žodžių ir jausmų stiprumas, personažų reiklumas jų pačių atžvilgiu? Jų įžvalgumas? Jų ekshibicionizmas? Jų nesugebėjimas veikti? Mūsų nesugebėjimas? Mūsų smarkumas? Jų pasidavimas? O gal mūsų?“ – klausimais atsako į tą pjesės kvietimą režisierius. „Prieš pasiduodami, dvasiškai ar fiziškai, vyrai ir moterys kovoja. Už save ir prieš kitus, prieš save ir už kitus. Būtent šią kovą ir ketinu parodyti. Subtiliai“, — sako režisierius.
Ericas Lacascade — aktorius ir garsus režisierius, daugiau kaip dešimt metų vadovauja Prancūzijos Normandijos dramos centrui ir išgarsėjo teatro pasaulyje klasikinių ir modernių dramos tekstų ryškiais, išskirtiniais pastatymais, kuriems būdingas didelis emocionalumas ir ekspresija. Itin didelį susidomėjimą teatro pasaulyje sukėlė Lacascade‘o klasikinių pjesių pastatymai – Sofoklio, Marivo, Rasino, o ypač spektakliai pagal Antono Čechovo pjeses (pvz., trilogija „Ivanovas“, „Trys seserys“, „Žuvėdra“). E. Lacascade`as yra žinomas kaip režisierius, skiriantis itin daug dėmesio laboratoriniam, tyrinėjamam darbui, į kurį įtraukia būsimo spektaklio aktorius.
Bilietai: 20 Lt, 30 Lt (taikoma nuolaidų)
Vieta: Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Gedimino pr. 4, Vilnius
Daugiau: www.okt.lt
Opera
„Traviata“
18.30
„La traviata“ (liet. puolusi moteris) yra XVIII-oji Giuseppe Verdi opera ir pirmoji pagal savo laikų gyvenimo siužetą. Jos premjera įvyko 1853 m. kovo 6 d. Venecijos „La Fenice“ teatre. Neseniai sulaukęs sėkmės su Rigoletu ir Trubadūru kompozitorius netikėtai patyrė visišką nesėkmę. Manoma, kad opera buvo netikusiai pastatyta, nevykusiai parinkti solistai. „Kas kaltas — aš ar dainininkai? — klausė G. Verdi. — Laikas parodys.“
Tačiau kompozitorius suprato, kad nesėkmės priežastys, matyt, svaresnės. Publiką papiktino, kad pagrindinė operos veikėja — parsiduodanti moteris, supama tokio pat sugedusių papročių pasaulio.
Pagal Francesco Marios Piave libretą Giuseppe Verdi operą rašė su dideliu įkvėpimu, sukurdamas vieną gražiausių savo veikalų. 1854 m. gegužės 6 d. kitame Venecijos teatre „San Benedetto“ pastatytą Traviatą lydėjo didelė sėkmė, prasidėjo „vargšės nusidėjėlės“ kelionė per pasaulį. A. Duma sakė teisybę: „Po 50 metų mano Damos su kamelijomis niekas neprisimintų, bet Verdi padarė ją nemirtingą“.
Operos ir baleto teatras „Traviatą“ yra pastatęs 1920 m., 1931 m., 1952 m., 1974 m., 1980 m. ir 1992 m., 2005 m. gruodžio 31 d. ir 2006 m. sausį rodėme Anglijos nacionalinės operos pastatymą. Iki pat 2002 m. „Traviata“ buvo rodoma kiekvienų Naujųjų metų išvakarėse, tai dažniausiai teatro scenoje vaidinta opera.
Muzikos vadovas ir dirigentas — Robertas Šervenikas, dirigentas — Martynas Staškus, režisierius, choreografas — Chenas Shi-Zhengas (JAV | Kinija).
Bilietai: 10-180 Lt
Vieta: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, A. Vienuolio g. 1, Vilnius
Daugiau: www.opera.lt
Spektaklis
„Išėjau aš stotin“
19.00
Muzikinis detektyvinis Vytauto V. Landsbergio dviejų dalių žiaurių romansų spektaklis. Režisierius — Vytautas V. Landsbergis.
Apleistas, o kadaise buvęs prašmatnus geležinkelio stoties restoranas ir jame vienam vakarui susirinkę buvę to restorano darbuotojai. Prisiminimai, skauduliai, per vėlai „atpažintos“ meilės ir prisikėlusios senos neapykantos. Visa tai — siekiant išsiaiškinti kažkada prieš trisdešimt keturiasdešimt metų tame restorane įvykusią paslaptingą istoriją. Visiems šio graudaus ir vaiduokliško vakarėlio dalyviams rūpi išsiaiškinti, tai kas iš tikrųjų nužudė Aleksiuką? O gal ten net nebuvo jokios žmogžudystės?
Šioje istorijoje, kurią išradingai žiūrovams pasakoja vaiduoklis Uodas, Jūs išgirsite girdėtų, o gal ir negirdėtų istorijų iš mūsų padavimų ir žiaurių nutikimų lobyno — apie besivaidenančias dūšias, apie naktį vaikštančius numirėlius ir apie ilgesį, kuris nuolat apdainuojamas graudžiuose ir žiauriuose romansuose. O trumpiau tariant, kaip kad taria šio spektaklio kūrėjai, „viskas iš tiesų yra apie Meilę“.
Bilietai: 25 Lt, 35 Lt, 45 Lt (taikoma nuolaidų)
Vieta: Keistuolių teatras, Laisvės pr. 60, Vilnius
Daugiau: www.keistuoliai.lt
Koncertas
Alekseyus Bryancevas
19.00
Auksinis baritonas, 28 metų Aleksejus Briancevas vėl grįžta į Lietuvą. Šį kartą ne vienas — kartu su juo atvyksta kylanti žvaigždė Jelena Kasjanova. Tik gyvas garsas, jokių fonogramų ir geriausi instrumentalistai. Šis koncertas Vilniuje vainikuos 24 koncertų turne.
Alekseyaus Briancevo dainos yra paprastos, gyvenimiškos, visiems suprantamos. Turbūt dėl to jos mėgiamos klausytojų bei sunkiai pamirštamos. Ar prisimenate, kaip buvo sutiktas A. Briancevas praeitais metais? Tai buvo tikras anšlagas. Tiek daug plojimų ir „bis“ prašymų jau turbūt seniai niekas nebuvo negirdėjęs.
Bilietai: 53-103 Lt
Vieta: Kongresų rūmai, Vilniaus g. 6/16, Vilnius
Daugiau: www.lvso.ltKoncertas
Benjamino Britteno šimtmečiui
19.00
Šį simfoninės muzikos vakarą Lietuvos nacionalinė filharmonija skiria anglų kompozitoriaus Benjamino Britteno, vadinamo svarbiausia XX a. britų muzikos figūra, gimimo 100-osioms metinėms. Maestro Roberto Šerveniko vadovaujamas LNSO pristato šio kompozitoriaus Koncertą fortepijonui ir orkestrui, solisto partiją skambina rusų pianistė Natalia Trull. Ji yra Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos absolventė, pripažinimą pelniusi 1983 m., kai nugalėjo tarptautiniame pianistų konkurse Belgrade. Didžiausia atlikėjos sėkmė – 1986 m. tarptautiniame P. Čaikovskio pianistų konkurse laimėtas sidabro medalis. Po pasirodymo konkurse ilgai netilo susižavėjusių klausytojų ir muzikos kritikų kalbos apie N. Trull interpretuotą Stravinskio siuitą „Petruška“. Dar vienas svarbus pianistės įvertinimas – Grand Prix fortepijono meistrų konkurse 1993 m. Monte Karle – varžytuvėse, kuriose dalyvauti gali tik tarptautinių konkursų nugalėtojai.
Atlikėjai: Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, solistė — Natalia Trull (fortepijonas, Rusija), dirigentas — Robertas Šervenikas.
Programa: Benjamino Britteno koncertas fortepijonui ir orkestrui, op. 13 ir PauloHindemitho simfonija „Pasaulio harmonija“.
Bilietai: 20 Lt, 30 Lt, 40 Lt (taikoma nuolaidų)
Vieta: Lietuvos nacionalinė filharmonija, Aušros Vartų g. 5, Vilnius
Daugiau: www.filharmonija.lt

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Kino pavasario“ vadovybėje – pokyčiai

Keičiasi tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ vadovybė. Vykdomojo festivalio direktoriaus...

Vadyba
13:37
Iliustruotoji istorija: vokiečių Liuftvafės pradžia – SSRS bazėse Premium 2

Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, nugalėjusios valstybės susitarė sunaikinti Vokietijos oro pajėgas.

Laisvalaikis
2020.01.19
Vietoj tabako – natūralaus saldiklio plantacijos Premium

Stevija – natūralus ir vis labiau populiarėjantis saldiklis, įvardijamas kaip viena alternatyvų cukrui. Prieš...

Pramonė
2020.01.19
Iliustruotoji istorija: paskutinės Pompėjų dienos Premium

Pompėjai sustingo po pelenų ir pemzos akmenų sluoksniu, kai 79 m. po Kr. išsiveržė Vezuvijaus ugnikalnis,...

Laisvalaikis
2020.01.18
Kolumbijos lietuvis P. Yamin-Slotkus: žmogaus elgesį keičia informacija, ne draudimai Premium

Kolumbijos lietuvis Paulius Yamin-Slotkus, antropologas, elgesio pokyčių tyrinėtojas, įsitikinęs, jog daugybę...

Laisvalaikis
2020.01.18
Vilniaus senamiestyje kuriamas „Senatorių pasažas“ Premium 5

Restoranų verslo padangėje jau senokai sklando kalbos, jog iš viešbučio „Pacai“ restoranų su visa komanda...

Laisvalaikis
2020.01.17
Vilnius planuoja naują skverą Stoties rajone 2

Vilniaus savivaldybė paskelbė besirengianti visiškai atnaujinti iki šiol apleistą ir nenaudojamą, tačiau...

Laisvalaikis
2020.01.15
Kultūros ministerija nori ketvirtos viceministro pareigybės

Kultūros ministerija siūlo Vyriausybei steigti ketvirtojo viceministro pareigybę – jis būtų atsakingas už...

Laisvalaikis
2020.01.14
Filipinuose išsiveržęs ugnikalnis stabdo Manilos oro uosto darbą

Gyvybę sekmadienį pradėjęs rodyti Taalio ugnikalnis Filipinuose įsismarkavo ir ėmė spjaudyti lava. CNN...

Laisvalaikis
2020.01.13
Tarp meilės ir neapykantos: kaip pasaulis vertina D. Trumpą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pačiose Valstijose vertinamas labai prieštaringai. Nauja nepriklausomo...

Laisvalaikis
2020.01.13
Iliustruotoji istorija: Didysis Benas Premium

1834 m. Didžiosios Britanijos parlamente kilęs didelis gaisras atvėrė kelią žymiojo Londono bokšto – Didžiojo...

Laisvalaikis
2020.01.12
Influencerių rinkodara: nuo Makaliaus iki A. Tapino 1

Žiniasklaidos planavimo agentūros „Inspired UM“ nuomonės formuotojų tyrimas rodo, kad populiariausios temos,...

Rinkodara
2020.01.12
Iliustruotoji istorija: karas ir technologijų šuolis Premium

Kai Pirmojo pasaulinio karo šūviai apkasuose galop nutilo, į pasaulį atėjo daugybė svarbių išradimų,...

Laisvalaikis
2020.01.12
Penkios milijardierių sėkmės pamokos Premium

Svetainė CNBC skaičiuoja, jog 2019-aisias pasaulyje buvo apie 2.604 milijardierių, t. y. apie 0.0002%...

Laisvalaikis
2020.01.12
Architektas A. Gučas: kažin, ar Vilnius dabar patektų į UNESCO sąrašą Premium 6

2019 m. gruodį sukako 25-eri metai, kai Vilniaus istorinis centras, pirmasis objektas Baltijos šalyse, buvo...

Laisvalaikis
2020.01.12
Lietuviai jaučiasi laimingiausi nuo 2008 m. krizės laikmečio 2

„Žmogaus studijų centro“ atliekama Lietuvos emocinės būsenos stebėsena rodo, 2019 m. Lietuva jautėsi kaip...

Rinkodara
2020.01.11
Dirbtinio intelekto kūrėjas G. Pekšys: mokslas yra verslo daugiklis Premium

Gediminas Pekšys, matematikas, dirbtinio intelekto sprendimus medicinai kuriančio startuolio „Oxipit“ vadovas...

Laisvalaikis
2020.01.11
„Toyota“ statys ateities miestą 1

Išgirdę pavadinimą „Toyota“, daugybė žmonių įsivaizduoja ne ką kitą, kaip automobilį, kartais – LEAN sistemą.

Laisvalaikis
2020.01.10
Vilniuje nuspręsta statyti paminklą Antanui Smetonai

Premjeras Saulius Skvernelis sudarė darbo grupę paminklo Vasario 16-osios Akto signatarui, Lietuvos Tarybos...

Laisvalaikis
2020.01.09
ES: 2019-ieji buvo antri karščiausi metai istorijoje

2019-ieji buvo antri karščiausi metai istorijoje, trečiadienį pranešė Europos Sąjungos klimato stebėjimo...

Laisvalaikis
2020.01.08

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau