„Saerimner” pardavė daugiau nei 420 tūkst. kiaulių

Publikuota: 2013-01-16
 

Per 2012 metus didžiausia Lietuvoje kiaulininkystės įmonių grupė „Saerimner“, pardavė daugiau nei 420 tūkst. kiaulių - tai yra 8 procentais daugiau, nei ankstesniais metais. Kompanija realizavo ir 85 tūkstančius paršelių.

„Saerimner” fermose užauginamos kiaulės sudaro apie pusę visoje Lietuvoje užauginamų kiaulių ir apie 20 proc. Lietuvoje suvartojamos kiaulienos.„Gamybos efektyvumo rodiklių gerėjimui daug įtakos turėjo ruošimasis šiemet Europos Sąjungos mastu įvestiems kiaulių gerovės reikalavimams - geriau gyvenančios kiaulės auga geriau“, – rezultatus komentavo „Saerimner“ generalinis direktorius Saulius Leonavičius.Augantis realizuojamų kiaulių bei paršelių skaičius bei 10 procentų - nuo 4,00 iki 4,39 litų už kilogramą gyvo svorio - padidėjusi vidutinė kiaulių pardavimo kaina lėmė „Saerimner“ grupės, jungiančios „Saerimner“, „Pasodėlės“ ir „Kepalių bekono“ kiaulių kompleksus, pardavimo pajamų augimą. Lyginant su 2011 metais, jos išaugo beveik penktadaliu ir pasiekė 224,63 mln. litų.Vienuolikoje „Saerimner” kompleksų augančios kiaulės 2012 metais suvartojo beveik 127 tūkst. tonų grūdų. Pagrindinė pašaro dalis - Lietuvoje superkami grūdai - brango dešimčia procentinių punktų - nuo 636 iki 700 litų už toną. Šiuo metu už grūdus jau mokama virš 800 litų.„Saerimner” jau skelbė apie planus šiais metais didžiausią dėmesį skirti investicijoms į aplinkosaugą. Devyniose iš vienuolikos valdomų fermų kompanija statys biodujų jėgaines, neutralizuojančias lagūnose laikomų srutų kvapus bei gerinančias trąšų kokybę. Į aplinkosaugą Kalvarijos rajone, gavus naują taršos leidimą, bus papildomai investuojama apie 2,5 mln. litų - už juos bus įrengti tvartų biofiltrai, modernizuoti pastatai ir atlikti kiti darbai, sumažinsiantys iš fermos sklindančius kvapus.Įmonėje dirba apie 450 darbuotojų.

Apie UAB „Saerimner”

13 metų Lietuvoje veikiančiai „Saerimner” priklauso 11 kiaulininkystės kompleksų, kuriuos kompanija modernizavo įsigijusi senas apleistas tarybines fermas arba jau veikiančius kompleksus. Įmonėje dirba apie 450 darbuotojų, daugiausia - kaimo vietovėse. Nuo įsikūrimo Lietuvoje „Saerimner” yra investavusi apie 190 mln. litų.2011 m. į „Saerimner” valdančią „Idavang A/S” investavo Tarptautinė finansų korporacija (TFK), priklausanti Pasaulio banko grupei. 20 proc. akcijų įsigijusi TFK investuoja tik į jo griežtus aplinkosauginius, socialinės atsakomybės, gyvūnų gerovės ir finansinio stabilumo reikalavimus atitinkančius verslus.Daugiau informacijos:
Lina Mockutė, 8 616 84910, l.mockute@publicum.lt

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau