Interviu su Dainiumi Dunduliu

Publikuota: 2009-08-26
Atnaujinta 2015-06-08 17:42

VZ.LT redakcijoje lankėsi ir į portalo lankytojų klausimus atsakė Dainius Dundulis, "Norfos" prekybos tinklą valdančios UAB "Norfos mažmena" valdybos pirmininkas. Interviu baigtas.

Sveiki, kaip manote, koks mažmeninei rinkai, Norfai bus antras pusmetis, palyginti su pirmuoju? (andrius) Visais laikais sausis, vasaris, rugpjūtis, rugsėjis, spalis, lapkritis būdavo blogi mėnesiai. Geri mėnesiai: gegužė, birželis, liepa ir gruodis. Vidutiniai mėnesiai - kovas ir balandis, priklausomai, kada Velykos. Tendencijos šiemet yra analogiškos. Tad manau, kad antras pusmetis bus panašus į pirmąjį.

gerb p. Dunduli, kokie jūsų planai dėl tinklo plėtros? kokiuose šalies regionuose planuojate intensyviausią plėtrą? iš kur galbūt ketinat trauktis? (Jolanta) Trauktis ketiname iš ten, kur patys pridarėme per daug parduotuvių: tai yra, konkuruojame patys su savimi. O plėstis ten, kur mūsų trūksta. Galiu konstatuoti, kad Anykščiuose turėjome 3 parduotuves, vieną uždarėme, šiuo metu ketiname kitur planuojame uždaryti parduotuvių. Tarkime, vakar nutarėme Vilnaius Savanorių prospekte parduotuvę, kuri yra per 1 km. nuo mūsų bazės. Plėstis iš didžiųjų miestų mums reikia Kaune ir Klaipėdoje, kituose miestuose mūsų parduotuvių tikrai pakanka.

Ka manote apie Prisma atejima i lietuva ? Ar vertinante kaip busima rimta zaideja ? (Travikas) Bet kokiu atveju, tai yra tarptautinis tinklas, turintis ne vieno dešimtmečio patirtį. Manyčiau, tai rimtas žaidėjas, bet Lietuvos rinka perpildyta, tai nelengva bus, kaip ir visiems kitiems žaidėjams.

Sveiki, kaip vertinate LR Vyriausybės antimonopolinius planus riboti didžiųjų prekybos tinklų užimamas pozicijas Lietuvos rinkoje ir bausti už prekybos tinklų imamus papildomus mokesčius iš tiekėjų? (Kasparas) "Norfa" visą laiką gyveno nesikišdama į Vyriausybės idėjas. Pats pagrindinis įstatymas yra pirkėjas ir pardavėjas. Nuo to, kokie bus priimti kiti įstatymai, vis tiek iš esmės niekas nepasikeis. Pirkėjui turi apsimokėti pirkti, o pardavėjui apsimokėti parduoti. Kol ši sąlyga nebus išlaikyta, sandoris neivyks.

Kokiuose segmentuose labiausiai jauciasi apyvartu sumazejimas (tiek pagal produktu kaina, tiek pagal ju rusi) (Tomas) Labiausiai jaučiamas ne pirmo būtinumo prekėse - šokoladas, alkoholis, alus (alkoholis pagal partuotus litrus), konservuotų daržovių. Šviežiuose produktuose ir pirmo būtinumo prekėse nesijaučia nieko.

I Jusu naujai pastatyta Norfos baze patekti pakankamai sudetinga vaziuojant is miesto puses. Reikia padaryti apsisukima, o esant intensyviam eismui (piko metu) tai ganetinai sudetinga. Ar negalvojate pastatyti normalaus sviesoforo, kad isvengti bereikalingu zmoniu auku? (Pirkejas) Man kartais nesuprantami valdžios atstovų veiksmai, nes dėl šios sankryžos keletą kartų raštiškai kreipemės į savivaldybės atsakingus asmenis, kad sankryžą galime įrengti savo lėšomis. Jau dvejus metus darome žygius, kad tai įvykdytume, bet kol kas neturime galimybių. Su jūsų pastaba sutinku.

Žymiai dažniau nei anksčiau pastebiu Norfos reklamas. Negi taip prastai? :) Kokios dar permainos laukia Norfos? (Alfonsas) Kiekvienas gyvename ir mokomės. Jeigu anksčiau nemokėjome labai gerai daryti - daryti reklamas - tai dabar mokame žymiai geriau. Bet pinigų, išleidžiamų reklamai, biudžetas, analogiškas kaip anksčiau. Ačiū už klausimą, jūs pagyrėte.

Esu tiesiog lojalus jusu parduotuviu tinklo klientas. Turiu pastebeti, kad asortimentas net elemntariu produktu (duonos, pieno)Norfos parduotuvese zymiai sumazejo, ypac vakarais (ypatingai sestadieniais). Kaip pilietis suprantu jus ir TAI STIPRINA MANO LOJALUMA, nes jus taip pat, kaip ir eilinis lietuvis patiriate sunkumus. Siuo metu -- tai labai skiriasi nuo nuo musu ponu valdzioje elgesio ir baigiant kai kuriais verslo atstovais. Linkiu sekmes. Jei eisite su eiliniais pilieciais, o ju kaip ne kaip dauguma -- islosite. (Lojalus) Dėl asortimento vakarais - turi būti lazda neperlenkta. Reikalaujame, kad šviežių produktų vėlai vakare būtų ne mažiau kaip 50% asortimento. |es kiekvieną rytą išskyrus sekmadienį atvežame juos šviežius. Kitu atveju, jei pasiliks per didelis kiekis, produktai mūsų parduotuvėse bus nešvieži.

Laba diena, kas yra Norfos savininkai? Kaip suprantu Jus vienas is ju? ar tik vienintelis? Kodel si informacija neviesa? Negalvojate, kad si informacija turetu buti prieinama paprastiems zmonems, kurie yra Jusu imones klientai ir ju deka uzdirbate (jei neuzdirbate - issilaikote). Kokia Jusu asmenine nuomone apie socialine atsakomybe bendrai pries Lietuvos zmones? Aisku galite reklamuotis ir sakyti, kad mazos kainos, taciau manau jau gana solidi ir brandi Jusu imone. Beje saunuoliai, kad pradedate suprasti, kad pirkejams labai svarbu ir kokybe (aptarnavimo, aplinkos, produktu) ne tik buti jiems patiems "praktiskiems". (Darius) Esu vienas iš savininkų, bet paprastai mes šito dalyko neskelbiame, valžios organams ši informacija prieinama, ji yra Registrų centre. Iš šito nenorime daryti jokios reklamos.

Sveiki, kaip manote kokios didziausios Jusu asmenines klaidos vystant versla? Ka darytumete kitaip? (Darius) Stambių klaidų nėra. O smulkių kiekvieną dieną pasitaiko. Tikrai dirbame priartėjimo metodu (jei nepataikai, dar sykį bandai) - bandome, nes patirties prekyboje neturėjome, o patirtis dabar yra sukaupta mūsų pačių. Mūsų komandoje, galima sakyti, profesionalių prekybininkų nėra. Tačiau taip besimokydamas nedarai senų klaidų. Galbūt pradedami verslą neperemėme patirties, bet neperemėme ir ligų. Su dabartine patirtimi gal daugelį dalykų būtume darę ir pradžioje kitaip: anksčiau reikėjo pradėti kurti šiuolaikiškas parduotuves, anksčiau būtume padarę šviežių produktų logistiką. Bet kol nepadarai savo klaidų, nežinai, kaip turi būti.

Mūsų šeimai patinka apsipirkti Norfoje,ypač šiuo sunkiu laikotarpiu.Dzžniausia apsiperkame Joniškio "Norfoje"Kainos, kai kurioms pirmojo būtinumo prekėms,daugmaž realiai atitinkancios sios dienos žmonių pajamas ir galimybes.Sutaupyti tikrai galima!!! Tačiau,apatrnavimo kokybė,nedžiugina.Praktiškai,kiekvienu apsipirkimu,peržiūrėjus kasos čekį,randame papildomai priskaičiuotų prekių,kurių net nepirkome.Laimei,mes jau įpratome visada pasitikrinti kasos čekį.Bet kiek žmonių nepasižiūri?!!! Joniškio "Norfoje",pareiškus pretenzijas,kartą buvo pasiūlyta apsipirkinėti kitoje parduotuvėje.Pats esu prekybininkas,puikiai žinau,kaip sunku susigražinti prarastą lojalų klientą.Nenorėdami,susigadinti nuotaikos,dažnai esame priversti dairytis į kitus prekybos centrus. Todėl,norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į tai.Juolab,tai ne vienetiniai atvėjai,o beveik kasdienybė !!! (Aldas) Man tai nemalonu girdėti. Bet yra tekę ir pačiam išgirsti panašiai, kur manęs neatpažino. Kai išgirsti ir tai būna ne žmogaus iš pašalies pasakymas, to darbuotojo stengiamės atsisakyti. Tačiau tai ne tik mūsų, bet iir visos visuomenės problema. Manęs tai, ką pasakjote, visiškai netenkina, stengiamės kovoti su tuo. Tačiau negalime kaip Hitleris, be bilieto važiuojantį žmogų sušaudyti.

Ar "NORFA" nebankrutuos? (Simas) Skaitytojui reikėtų užduoti klausimą - kokiais požymiais vadovautis ir nuspėti bankrotą? Tačiau šiuo metu "Norfa" neturi nei vieno lito paskolų iš bankų, o tai, kad bankai kredituoti siūlosi patys, yra šioks toks rodiklis. Jei bankai mano, kad nebankrutuosime artimiausiu metu, tai galime ir mes to tikėtis. Taičau nėra garantijų jokių, kas bus pasaulyje po 10, 20 ar 50 metų.

Kodel nevykdome aktyvios pletros? Juk vartotojai sujautreje kainai, o pas jus jos maziausios. (Karolis) Planuojame kaip tik rudenį šnekėtis tarpusavyje apie galimą plėtrą ir mano nuomone ją po truputį pradėsime vykdyti, bet galbūt nelabai intensyviai.

Ar siuo metu ieskote galimybiu plestis kitose valstybese? Latvija? (Tomas) Šiuo metu turime įsigiję vieną sklypą Daugpilyje, net statybų leidimą turime. Bet tai yra didelis projektas (apie 30,000 m2) ir šiuo metu dėl suprantamų priežasčių mes jo nevystome.

Ar neketinate keisti vienasaliskos ir subjektyvios baudu sistemos tiekejams ? O gal taip stengiates sumazinti savo nuostolius ? (Tas pats) Negalvojame keisti, nes visas neteisingas baudas mes anuliuojame. O manyčiau, kad tiekėjams taip pat reikia labai susirūpinti prekių pristatymų punktualumu, kokybe ir prekių užsakymų įvykdymo tikslumu. Jei nebelieka baudų, tiekėjai važiuoja kada nori, veža ką nori, veža netgi susmirdusius produktus.

Sveiki, sveikinimai vystant prekybos tinklus, norejau palausti, isreiksti pastebejima jog pradejote investuoti daugiau i geresne iranga parduotuvese, ar tai nebus pagrindas pakelti savo pigiems produktams kainos? (nors ir jie bus pigesni negu maxima), o gal jus bandote persiorentuoti i maximos, lygio parduotuves?? dabar pigesni cento uz jus, naujas tinklas mikro.. Kas toliau? kokie planai? ar plesites kaune? as vaziuoju 10km iki jusu parduotuves nors gyvenu eiguliuose, kauno centras praktiskai :) (Andrius kaunas) Buvo klausimų apie patirtį. Tai, ką pastebėjote, ir yra patirtis. Finansine išraiška investuojame tą pačią sumą, bet atsirado darbo patirties. Manau, kad jeigu parduotuvė gražesnė, visiems maloniau užeiti. O kadangi investuojame tą pačią sumą, tai produktų kainų tikrai neplanuojame pakelti.

Ar vis dar pats tvarkote lentynas ? (genute) Neseniai tvarkiau Kupiškyje daržovių ir vaisių skyrių.

Kaip vertinate naują alkoholio kontrolės įstatymo projektą? Ar dėsite pastangas, kad jis būtų palankesnis prekiautojams? (Raimondas) Vykdome visus priimtus įstatymus. Jei būna labai kvailas, stengiamės dėti pastangas.

Ar kompensuosite savo sąskaita padidėsiantį PVM ir dėl PVM padidėjimo nepakelsite prekių kainų? (Sigita) Tikrai taip. Iš pradžių savo sąskaita, o po to derėsimės su tiekėjais.

Kas per tvarka, kad prekybos tinklas negali mažinti kainų savo sąskaita, nes iš jo pabėgs dalis tiekėjų dėl neva kitų tinklų grasinimų, kad jei pas juos ir kitur parduodama prekė kitam prekybos tinkle atsiras pigiau, jie atsikratys tokio tiekėjo. Išvis taip galima elgtis? Ar Lietuvoj tiek mažai tiekėjų, kad nebūtų galima pasirinkti kažkokių alternatyvų? (Marius) Lieutvoje išties yra nedaug tiekėjų. Jei nors vienas nepatenka į kažkurį tinklą, jis per spaudą aiškina, kad Lietuvoje tinklai labai blogi. Man kaip Lietuvos piliečiui nepatinka, kad tenka prekiauti importuota produkcija, jei taip darysime masiškai,mūsų pačių pirkėjai nebegaus pajamų ir nebeateis pirkti. Tačiau tai priversti esame daryti dėl tokių priežasčių, kad Lietuvos gamintojas nori analogišką produkciją pardavinėti labai stipriai brangiau. Turiu savo nuomonę apie jūsų užduotą klausimą, bet negaliu jos viešai skelbti - tai tik mano nuomonė.

Gerb> Dainiau, Norfos lojalumo programa itin agresyvi, procentines nuolaidos suteikiamos pirkejams yra didesnes nei nusistovejusi prekybos tinklu marza? is kokiu rezervu suteikiamos sios nuolaidos? (Benas) Kadangi mūsų suteikiama nuolaida priklauso nuo perkamo kiekio, o tą pačią maksimaliausią nuolaidą gauna labai nedidelis skaičius pirkėjų, vidutinė mūsų suteikiama nuolaida yra apie 4%. Tai mums per mėnesį kainuoja apie 4 mln. Lt. Aišku, vertiname šią nuolaidą ir išlaidas ir pajamas turime susibalansuoti.

ar nepastebit , kad kai kuriu parduotuviu direktoriai del kompetencijos stokos tokiam darbui zlugdo apyvarta .cia gi daug priklauso kaip jie gaudosi ekonomikoje,darbe su zmonemis(darbuotojais)ir kt.as kaip pirkeja net pastebejau ,kad tokiose Telsiuose ten kitas direktorius pasiektu geresniu rezultatu . (Jolanta2) Apie Telšius konkrečiai - nuo tada, kai ten lankiausi paskutinį sykį, ten padėtis tikrai pagerėjo ir rezultatai. O jūs labai teisingai pastebėjote, mes lygiai tą patį manome.

Gerb. p. D.Dunduli, Norfa iš kitų parduotuvių išsiskyria savitu prekių asorimentu, kurio matyt dėl politinių (?) priežasčių vengia kiti tinklai. Kokią dalį Jūsų parduotuvių tinklo asortimente sudaro prekės iš Rusijos ir Ukrainos, ir kokios tai prekių grupės? (Zaiga) Dalies neskaičiavome, bet tikrai palyginti su kitais tinklais  yra daugiau, tas matosi. Tai - konditerija, saldainiai, aliejus, druska, ir kiti produktai. Esame nepolitinė organizacija ir visą laiką žiūrime prekės kokybės ir kainą, renkamės visų šalių atžvilgiu vienodai. Jei Rusija ar Ukraina turi geresnių produktų nei gamintojas kitoje šalyje, pirksime iš ten.

Gerb. p. D.Dunduli, ar Norfa yra patvirtinusi pardavėjų išvaizdos standartus? Klausiu todėl, kad būtent Norfos parduotuvėse sutiksi kaip niekad daug itin ryškiai (vakarinis makiažas) pasidažiusių ir nušiurusiais (beformiais, seniai mačiusiais kirpėjų rankas) plaukais pardavėjų. Ačiū. (Aira) Su jūsų pastabomis sutinku, bet nemanau, kad nors vienas suaugęs žmogus norėtų, kad jį auklėtų, kaip jis turi rengtis, šukuotis. Stengiamės neperžengti privatumo ribų.

Gerbiamas Pone, elememtarus klausimas - ar nemanote, kad per mažai dėmesio (ar lėšų?) skiriate parduotuvių higienai? Dažnas jausmas užėjus į Norfos parduotuves - senų pašvinkusių skudurų kvapas. Neslėpsiu, kai atrodau itin nekaip (po sunkių darbų sode), važiuoju į Norfą - ten mažiausia tikimybė sutikti bendradarbius :) (Vace) Tai viena iš mūsų galbūt ankstesnių klaidų, kai mus apgaudinėjo ventiliacijos firmos. Sukabindavo palubėse vamzdžius, o tie vamzdžiai oro nekeisdavo. Dabar turime žmogų, kuris kiekvieną mazgą labai skrupulingai patikrina, parduotuvėse, kurios atidarytos per pastaruosius 3 metus, šių problemų nėra.

Gerb. D.Dunduli, Ne paslaptis, kad jusu konkurentams (Maxima, Iki, Rimi) nepalanki dabartine Norfos politika mazinti antkainius savo saskaita ir del to jie spaudzia tiekejus privalomu budu nustatineti vienodas prekiu kainas visuose tinkluose. Ar manote, kad Norfa pajegi atsilaikyti tokiam spaudimui? Ir ar jusu pirkeju pozicija gali tureti kokios nors itakos tokiam santazui is tiekeju (konkurentu per tiekejus) puses? (Jonas) Jei tą darome, tai manome, kad pajėgi.

Ką norėjote parodyti akcija, kad atsisakote iki 20 proc. savo antkainio? Kurių prekių ir kiek sumažėjo dėl to kaina man, kaip pirkėjui? Kurioms būtent prekėms atsisakėte 20 proc. antkainio? Prašau išvardinkite tas prekes, nes esminių pokyčių dėl kainų nepastebėjau jūsų parduotuvėse??? (lidija) Beveik visi mėsos gaminiai su produktais, daugelis duonos gaminių, alus, limonodai, alkoholis, žuvis (silkės), pienas. Manau, apie 70 procentų maisto prekių. Šita akcija norėjome pasakyti, kad, kai sumažinome kainas, prasidėjo iš tiekejų spaudimas, kad šito nedarytume, nors mažinome savo sąskaitose (savo maržą).

Sklinda kalbos, kad kariaujate su tiekėjais dėl kainų, taip pat laiku neatsiskaitote, todėl jūsų parduotuvėse nebėra kai kurių prekių ženklų ar prekių. Pakomentuokite tai. (Tatjana) Kad nelaiku atsiskaitome, neturiu tokios informacijos, O kartais būnda, kad tiekėjai ko nors neįykdo, nepaima taros, tai neturime kitų priemonių juos priversti, kaip sustabdyti atsiskaitymą, o pasiėmus atnaujiname. Iš žinomų prekių ženklų dabar neturime tik "Coca-Cola", neturime todėl, kad negalime pardavinėti bet kokios prekės, neturint jokio atkainio - negalime parduoti už tiek pat, kiek perkame. Kitu atveju neturėsime kuo sumokėti darbuotojams, už komunalines išlaidas ir t.t. Visi kiti Lietuvoje žinomi ženklai daugmaž yra pas mus, bet ateityje gali ir nebūti.

Kada benueičiau į Norfą, ar ryte, ar vakare, kasinininkės visada atrodo nelaimingos. Kokį atlyginimą uždirba Norfos kasininkės ir kiti salės ar sandėlio darbuotojai? (Rasa) Uždirba labai skirtingai. Kiekvienam darbuotojui yra mokama nuo jo asmeninių rezultatų. Praeitą mėnesį buvo sandėlio darbuotojų (krovėjų), kurie į rankas gavo 2.700 Lt. Aišku, yra tų, kurie gauna ir minimalų atlyginimą. Šiuo metu esame sandėlį tiek kompiuterizavę, kad matome, kiek laiko išdirba žmogus per dieną. Praėjusio mėnesio ataskaitoje buvo darbuotojų, kurie iš 170 sandėlyje praleistų valandų dirbo 90 val. Ir pardavėjų, ir salės darbuotojų darbo rezultatai yra kompiuteryje, maksimalus atlyginimas netoli 2.000 Lt į rankas.

Neitiketina, bet daugybe maisto prekiu pigesnes Vokietijoje ar net Didziojoje Britanijoje. Kaip manot kodel? Ar nebijot, kad anksciau ar veliau bus iskelti karteliniu susitarimu tarp LT tinklu irodymai? (Kombainininkas) Žiūrint, kokie produktai. Yra produktų pigesnių Vokietijoje. Mes produktus stengiamės importuoti iš ten, kur jie pigesni, ir pardavinėti Lietuvoje. Be to, tarptautinės didelės kompanijos, kurios vykdo veiklą beveik visoje Europoje, laiko skirtingą kainų politiką skirtingose šalyse. Labai daug produktų, nors ir turime tiesioginį tiekimą iš tarptautinių tiekėjų, perkame iš kitų šalių didmenininkų, kaip ir Vokietijos, todėl, kad ten galime juos pirkti pigiau, nei tieisai iš gamintojo, būtent dėl skirtingos politikos. Tada, aišku, pigiau pardavinėjame Lietuvoje. O tose šalyse jie pardavinėjami produktai pigiau, nes konkurencija tarp gamintojų yra žymiai didesnė nei Lietuvoje. Šiuo metu, nors man ir labai liūdna pripažinti, bet prekiaujame jau 2 lenkiškų mėsos gaminių gamintojų produkcija, nes ji stipriai pigesnė nei Lietuva. Nėra dėl ko bijoti, nes kartelinių susitarimų neturime ir daugelis priopažįsta, kad "Norfa" yra vienas pigiausių tinklų.

Dar: greit įsigalios atsiskaitymo už žemės ūkio produkciją įstatymo papildymas. Ką darysite? Ar su visais atsiskaitysit laiku? Ar ieškosit kitų sprendimų? kokių? (Marius) Neieškosime kitų kelių. Su mėsos ir duonos gamintojais turėsime atsiskaityti anksčiau. Bet pastebėjau keistą dalyką: pagal šį įstatymą daugelis terminų netgi pailgės, palyginti kaip dabar atsiskaitome. Tad įstatymas priimtas mūsų naudai.

Pakalbekim apie ekologija. Dauguma Norfos maiseliu yra neekologiski ir nesuyrantys. Kodel taip yra iki siol? (Daiva) Šiuo metu naudojami maišeliai jau pakeisti, jie, jei neklystu, suyra per vienerius metus.

Kodėl jūsų parduotuvėse neįmanoma rasti kai kurių pamėgtų maisto produktų? O sekmadienio vakarą dažnai Norfos XL parduotuvėje prie Spaudos rūmų beveik nebūna duonos ir pieno. Tai šiek tiek primena tarybinius laikus, kai vėliau nuėjęs žiūri į tuščias lentynas. Kaip paaiškintumėte prekių stoką? (Dainius) Į šį klausimą atsakiau. Kai kurie ir ne visai gerai parduotuvės administracija atlieka pareigas. Imamės visų priemonių, kad šito nebūtų.

Gerb. p. Dunduli, kiek Jums moka Rusijos specialiosios tarnybos už Lietuvos mažmeninės rinkos destabilizavimą ir Lietuvos gamintojų bei perdirbėjų žlugdymą? (Tautvydas) Į kvailus klausimus neatsakinėju.

Viename straipsnyje teigėte , kad neskelbsite finansinių rezultatų. Taip blogai? (sveiki) Turime kitų tikslų.

Gal Norfa tinkla planuojama parduoti, dali ar visa? (GIEDRIUS) Šiuo metu ne.

Laba diena, daugiau ne klausimas, o pastebėjimas: "Norfoje" neapsiperku, nes joje kažkada dirbau ir to pakako, kad prarasčiau norą lankytis tose parduotuvėse. Tiesiog noriu pasakyti, kad kol UAB "Norfos mažmena" nepakeis savo požiūrio į darbuotojus ir estetinį vaizdą (pvz. Laisvės g. 125 puikiai suremontuota parduotuvė pavirto tokia kaip ir visos), tol pirkėjus joje trauks tik agresyvi nuolaidų programa, duodanti apyvartas bet ne pelną. Jei atsakysite į tai, dėkui (Andrius) Kiekvienas žmogus gyvenime turi savo vietą. Galbūt, kai dirbote pas mus, tai nebuvo jūsų vieta. Mes turime per 4.000 darbuotojų, puikiai žinau, kad dalis jų yra patenkintų, dalis nepatenkintų ir dalis abejoja. Tai dar labai priklauso nuo konkrečios parduotuvės vadovo.

Jūs minėjote, kad Lietuvos rinka yra perpildyta. Ką Jūs turite mintyje? Ar tai, kad yra per daug prekybos tinklų ar per daug prekybos taškų? Nes tarkime kalbant apie konkurenciją, tai Lietuvoje jos praktiškai nėra, nes įspūdis toks, kad yra vienas valdantis klanas, kuris sureguliuoja rinką. O gal Lietuvoje mažmeninės prekybos tinklai nemoka valdyti savo kaštų ir visą savo nekometenciją užveria ant pirkėjų pečių? (Donatas) Iš turimos informacijos žinau, kad Vakarų Europoje tinklai dirba su 25% marža. Kadangi pas mus galima pasiimti pažiūrėti Registrų centre visų tinklų balansus, galiu drąsiai atasakyti, kad šiuo metu nėra nei vieno tiklo, kuris dirbtu su šia marža. Tinklų Lietuvoje tikrai ne per daug, o taškų per daug. Man nežinoma, kad vienas klanas sureguliuotų visas kainas. Atsakant į paskutinį klausimą, gal ir būtų galima taip teigti, bet vis tiek konkurencija priverčia visus tinklus kainas leisti krentant kainoms bendrai. O, kai jos kyla, tinklui nelieka nieko kito, kaip kelti. Tad, sekdami jūsų mintimi, galėtume teigti, kad visi ligi vieno tinklai Lietuvoje blogai dirba. Tačiau du yra lietuviški tinklai, bet dviejų tinklų savinininkai yra ir didelių europietiškų tinklų savininkai - labai kompetentingi ir dideli. Tai pagal jūsų klausimą teigtume ir kad jie nemoka dirbti.

Jūs skelbiate, kad už pirmą pusmetį Norfos mažmena patyrė 5 mln. nuostolį. tačiau 100 proc. jūsų kontroliuojama įmonė Rivona už pirmą pusmetį uždirbo apie 17 mln. pelno, apie kurį nieko neskelbėte. Tai kokia yra jūsų bendra situacija? (Lina) Už pirmą pusmetį "Norfa" turi iki 5 mln. Lt nuostolio, "Rivona" turi pelno, bet tikrai žymiai mažesnį, nei nurodote.

Sveiki. Kada ir kokioje srityje buvo Jūsų, kaip verslininko, "karjeros" pradžia? (Tikslaus atsakymo, pavadinimų nereikia). Ačiū. (Nerijus) 1991 m. spekuliacija. Po to buvo maisto produktų importas į Lietuvą, pervežimo verslas, didmeninė prekyba maisto produktais, kuri peraugo į mažmeninę prekybą.

Sakot, kad kompensuosit PVM. Neaiskus laikas. Tai kiek - visada? Nes dvi savaites netenkintu... (Simona) Pirkėjams PVM padidėjimą visą laiką. Bet kainų svyravimai neišvengiami, jos gali kristi ir kilti, priklausomai nuo kiekvieno produkto rinkos.

Mieli skaitytojai, su jumis pabendrausiu dar apie 15 min., paskubėkite užduoti dominančius klausimus. (Dainius Dundulis)    

Mieli skatytojai, esu dėkingas už klausimus. Galiu pasakyti vieną, kad teisybė niekados nebūna vienoje pusėje, ji būna per vidurį. Jei kas nors daroma, visada būna ir priežastis. Ačiū. (Dainius Dundulis)    .

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau