Nemokami protingi patarimai

Publikuota: 2009-03-23
Atnaujinta 2015-06-03 16:19
VŽ redakcijos nuomonė.
VŽ redakcijos nuomonė.
 

Solidariai mažinti išlaidas, sumažinti administravimo kliūtis ir viešai pateikti priimamus sprendimus, pavyzdžiui, apie viešųjų ryšių konkursus ar informaciją apie biudžeto vykdymą „online“ – paragino valdžią imtis į verslo forumą susibūrusios verslo asociacijos. Tai siūlomos verslo priemonės, kurios turėtų bent iš dalies sunkmečiu kompensuoti išaugusius mokesčius ir palengvinti verslui išgyvenimą.

Kai valstybės laivas skęsta, reikia irkluoti drauge, ragina verslininkai. Pirmiausia tai gera žinia valdžiai, kuriai paskutiniu metu sunkiai sekasi viešųjų ryšių „žaidimai“, iš dalies nulėmęi, kad Andriaus Kubiliaus Vyriausybės populiarumas yra atsidūręs maždaug ten pat, kur ir Lietuvos ekonomika. Verslo forume susivienijusios asociacijos neragina nei streikuoti, nei versti, nei langų daužyti ir iš esmės netgi priima „naktinę“ mokesčių reformą. Daug kartų apie solidarumo principą sunkmečiu kalbėjusiam Vyriausybės vadovui buvo sunku tikėtis didesnio solidarumo. Mat to solidarumo jau nebenori ir konservatoriai, subruzdę prieš finansų ministrą, kai tik paaiškėjo, jog už sunkmečio pasekmes mokės ne tik paprasti mirtingieji, bet ir valstybės pateptieji.Ir kur tau sutiks, kai kelių kadencijų Seimo nariai yra „susilizingavę“ limuzinų, kokiems ne kiekvienas iškilus verslininkas ryžtasi. Limuzinai gal yra tuštybė, bet štai už juos mokamos mėnesinės įmokos – jau nebe. Tai jau gali tapti priežastimi versti finansų ministrą Algirdą Šemetą.Toli gražu ne viskas, kaip veikia ši Vyriausybė, yra tobula. Ypač netobula yra, kai ekonomikos gaivinimo planą ir jo įgyvendinimą kiekvienas pradeda matuoti pagal savo kišenę – vienam sunku su limuzinu, kitas neturi kam parduoti daugiabučio, trečiam vietoj lašišos tenka valgyti silkę... Tokia yra rūstoka realybė.Ponas Šemeta yra vienas iš pagrindinių dabar įgyvendinamo ekonomikos gaivinimo plano architektų, nors ir su „buhalterio“ etikete, keista, kad tokia. Jo nušalinimas reikštų viena – nepasitikėjimą Vyriausybe, o drauge ir visa valdančiąja koalicija. Tai politinis sprendimas. Ką jis pakeis? Jau nekalbant apie tai, kad vargu ar atsiras protingų žmonių, norinčių šiandien pakeisti finansų ministrą. Lietuva gal ir savižudžių tauta, bet ne politinių savižudžių.Estija, ekonomikos gaivinimo ir taupymo plano ėmusis mažiausiai pusmečiu anksčiau nei Lietuva (tuo metu ankstesnė Lietuvos Vyriausybė vis svaiginosi magiškais žodžiais „krizės nėra ir nebus“), vasario mėnesį jau užfiksavo biudžeto pajamas viršijus išlaidas, tiesa, įskaičiuojant ES išmokas. Lietuvai toks rodiklis šiais metais – tik sapnuose. O politinis chaosas – priešingai.Todėl p. Kubiliaus Vyriausybė vien už verslo forumo idėją ir joje priimtą rezoliuciją turėtų būti dėkinga verslo organizacijoms. Viena yra irkluoti drauge, visai kas kita – gręžti valties dugne skylę. Gręžiančiųjų daug, o štai norinčiųjų irkluoti – vos vienas kitas, netgi Seime, netgi tarp savų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau