Interviu su Audriumi Žiugžda

Publikuota: 2007-06-12
Atnaujinta 2015-06-08 17:31

Sveiki, norėčiau sužinoti, kodėl SEB Vilniaus Bankas visiškai nesirūpina "Visa Virtuon" kortelių problema. http://vz.lt/Default2.aspx?ref=topread&ArticleID=fc3ca5d1-c21d-4a5d-a690-fa0a706e6427&readcomment=1 Tai yra akivaiždžiai banko klaida, nes dingsta pinigai ir iš tų žmonių saskaitų, kurie nėra matę savo kortelių, dar neatsiėmę iš banko, kurios, beje, kartu su CVV2 kodu paduodamos ATVIRAME voke. O galbūt bankas autorizuoja mokėjimus, kurių ne visi duomenys sutampa, pvz CVV2 kodas arba vardas/pavardė? Tokiu atvėju kortelės numerį galima atspėti. Sakote, kreipėtės į "Visa Europe" asociaciją. Jokių žinių? Manau, viskas tai ir nutils, nes Jums nėra naudinga to viešinti. Juk "Global Finance" Jūsų banką išrinko metų Lietuvos banku. O po tokių skandalų, nemanau, kad vėl būtumėte išrinkti. Laukiu atsakymo, ačiū iš anksto. Pagarbiai, klientas, Domas Skorupskas. (Domas Skorupskas) "Visa Virtuon" kortelėmis tikrai rūpinamės. Problema yra tik su vienu interneto prekybininku. Apie tai esame informavę savo klientus. Taip pat esame atlyginę visus dėl to patirtus  klientų nuostolius bei išdavę naujas korteles. Jau sakiau, kad klientų lėšų saugumas yra svarbiausias mūsų prioritetas.

Kokios jūsų, kaip vadovo, silpnosios pusės? :) (Virgis Labys) Mano didžiausia silpnybė - nekantrumas. Dar norėčiau mokėti geriau valdyti laiką.

Sveiki, kaip keičiasi karjeros ambicijos, kai tampi banko vadovu? (Kliente Julija) Visuomet svarbu turėti dideles ambicijas, tai mano dabartinės ambicijos tapti dar didesnio banko prezidentu, o Lietuvoje sukurti pavyzdinę bendrovę. Kodėl ne SEB grupės prezidentu?

Gerb. Andriau, turiu Jums kelis klausimus. 1. Kaip jūs vertinate argumentus, jog SEB, užuot skyręs pakankamai dėmėsio savo specialistų išlaikymui (kurie pakankamai dažnai palieka banką), meta dideles lėšas į Supremos, Dnb Nord ir kitų konkurentų perpirkimui. Ar nemanote, jog SEB kolektyvas dėl to jaučiasi šiek tiek nuskriaustas? 2. Neseniai SEB įvyko gana rimti struktūriniai pokyčiai - pirmiausiai, SEB Enskilda atėjimas. Žinau, jog dalis darbuotojų liko nepatenkinti, jog šie pokyčiai buvo ilgą laiką laikomi paslaptyje ir net departamentų vadovai buvo informuoti paskutinėmis minutėmis. Kodėl šie pokyčiai buvo taip slepiami ir vykdomi griežtai iš viršaus į apačią užuot įtraukus į šį procesą ir kolektyvą. Ačiū už atsakymus (Marius) 1. Mūsų prioritetas visuomet yra skatinti savo žmonių tobulėjimą ir suteikti jiems karjeros galimybes ir žmonės iš išorės renkamės tik tuomet, kai nerandame tinkamų kandidatų savo bendrovėje. Tikiu, kad karjeros galimybių mūsų banke yra labai daug, reikia tik nebijoti jomis pasinaudoti. Turime tikrai daug gražių karjeros banke pavyzdžių.
2. Nevertinčiau "SEB VB Vilfimos" pavadinimo keitimo į "SEB Enskildą" dideliu struktūriniu pokyčiu. Niekada neslepiame svarbios darbuotojams informacijos ir stengiamės ja pasidalinti, kai tik apie ją sužinome, arba kai tik priimami sprendimai. Atvirumas yra vienas pagrindinių mūsų bendrovės principų.

prieš metus pareikalavote palikti jūsų banką, nes nenutylėjau, jog kolegės nesaugo kliento paslpaties. Šiandien SEB VB palieka klientas dėl tos pačios priežasties-kas nori gali sužinoti kas kiek turi pinigų tamstelės vadovaujamame bankelyje. Buvę tamstos kolegos sako, jog buvai puikus vadovas. Žinodama, kas ištikrųjų vyksta tame banke, netikiu jokia ta blizgančia reklamam. Ir šiuo atveju nesitikiu jokio atsakymo. Nemanau, kad esate sąžiningas bankas ar žmogus. Viskas aukojama pinigams ir asmeninei karjerai. (Aldona) Kliento paslapties saugojimas ir konfidencialumas yra svarbiausias banko veiklos principas. Todėl griežtai reaguojame, kai nusižengiama konfidencialumo įsipareigojimams. Dėl Jūsų nuomonės apie mane ar mūsų banką norėčiau turėti galimybę tai paneigti.

Esu lojalus banko klijentas, bet esu nusivyles SEB politika "smulkiuju" atzvilgiu. Is kitu banku esu gaves ivairiu pasiulymu tiek man asmeniskai tiek mano verslui. SEB vadybininku teiravausi, kodel bent tokiu paciu pasiulymu negaunu is SEB. Atsakymas buvo, kad per mazai SEB produktu naudoju. Tai ir noriu paklausti, kodel kitiems bankams as esu idomus, o SEB'ui - NE ? (Tarp kitko) Mums rūpi visi klientai. Apgailestauju, jei iki šiol nesate gavę asmeninių pasiūlymų iš mūsų banko. Tai tik įrodo, kad turime kur tobulėti ir dar labiau rūpintis visais savo klientais.  

ar nemanote, kad virsvalandziu neapmokejimas banko vadybininkams kertasi su Skandinavijoje iprasta socialiai atsakingo verslo politika? (trevoras) Viršvalandžius visuomet apmokame, tačiau aš negaliu uždrausti vadybininkui dirbti ilgiau, nei jo nustatytos darbo valandos. Pats dirbu apie 60 valandų per savaitę, bet nemanau, kad tai yra viršvalandžiai.

Tapote geidžiamiausiu darbdaviu. Kokie esminiai trys kriterijai, kuriais vadovaujatės priimdami į savo komandą žmones? (Sigita) Vertybės ir požiūris į darbą. Noras tobulėti. Energiija. Mums svarbiausios vertybės - pagarba kolegai ir klientui, atsakomybė, sąžiningumas.

Laba diena, ar esate vienas is tu 8 zmoniu, kurie per menesi pries mokescius uzdirba 100.000-500.000 Lt? (mazhulia) Tikrai ne.

Sveiki, Audriau, norėjau pasiteirauti, ką Jums, kaip vadovui ir lyderiui, reiškia banko įvardijimas "Geidžiamiausiu darbdaviu 2007"? Dėkui (Tomas) Man tai yra pats svarbiausias ir reikšmingiausias įvertinimas.

Kokius "geriausio darbdavio" privalumus ivardintumete lyginantis su kitais Lietuvos bankais ? (Antanas) Banko patikimumas ir plėtros perspektyvos. Puiki komanda. Geranoriška ir demokratiška darbo aplinka. Rūpestis darbuotojais.

Kada Lietuva tures eura, jusu visiskai atvira nuomone? (salota) Tikiuosi, 2010m.

Laba diena, p. Audriau, norėčiau užduoti kelis klausimus: 1. Ar SEB Vilniaus bankas susiduria su kvalfikuotų specialistų trūkumo problemomis, kaip kad nemaža dalis šalies įmonių šiuo metu, ar visgi finansų sektoriuje jų pasiūla pakankama? 2. Esu studentas, ar yra galimybė pas jus įsidarbinti neturint patirties? Ir ar yra galimybė derinti darbą su studijomis? 3. Kokių dar motyvavymo priemonių, be didesnio nei vidutinis rinkoje atlyginimo ir be vardo žinomumo, galima tikėtis jūsų banke? Ačiū už atsakymus ir geros dienos! (Andrius) 1. Surasti gerus darbuotojus yra vis sunkiau. Tačiau turbūt mums tą padaryti lengviau nei kitiems, nes tikrai galime pasiūlyti labai patrauklias darbo sąlygas ir įdomų darbą.
2. Žinoma. Kviečiu prisijungti.
3. Individualios pensijos kaupimas, sveikatos draudimas, papildoma atostogų savaitė, automobilis, lengvatos būsto paskoloms ir kitoms banko paslaugoms.

Kiek šiemet planuojate priimti naujų darbuotojų ir į kokias pozicijas? (Ieskau darbo) Šiemet planuojame įdarbinti daugiau nei 200 naujų darbuotojų. Į labai įvairias pozicijas. Labai kviečiu prisijungti prie mūsų nuostabios komandos.

kada normaliai veiks internetines bankininkystes sistema ,prekiaujant akcijomis net nuostolius patiriame del blogo veikimo ,o gal iki jusu nedaeina musu skundai ? (Ignas) Žinau, kad turėjome prekybos akcijomis sistemos sutrikimų. Šiuo metu jie visi yra išspręsti ir labai tikiuosi, kad sistema veiks be sutrikimų. Atsiprašau dėl buvusių nepatogumų.

Atrodo, kad dirbate nepriekaištingai. O gal galėtumėt papasakoti didžiausią kuriozą karjeroje? Ar nebuvo kada minčių palikti banką? (Brigita) Vadovaudamas lizingo bendrovei per klaidą buvau pažeidęs vieną iš vidinių tvarkų ir tai sužinojęs nunešiau pareiškimą savo vadovui. Tačiau jis manęs labai prašė, kad dirbčiau toliau. Koks tai buvo pažeidimas negaliu pasakyti.

Kodel manote, kad jau 2010 Lietuva tures eura? Beje, kaip isejo, kad 2006 m. pavasari SEB suskaiciavo vienoki Mastrichto kriteriju, Vyriausybe kitoki, o teisus buvo SEB? (salota) Manau, kad iki šiol Vyriausybė neskiria reikiamo dėmesio euro įvedimo klausimui. Būtina turėti aiškų tikslą, įvedimo datą ir parengti detalų veiksmų planą. Jei pavyks šiuo klausimu įtikinti premjerą, tikiu, kad eurą turėsime 2010m. - visos ekonominės prielaidos tam yra, reikia tik šiek tiek valios. 

Ką, Jūsų nuomone, reiškia valstybei vidutinė klasė? Ką Jūs asmeniškai suprantate vidutinę klasę - ar tai vidutinybių "masė"? Kiek Jūsų vadovaujamame banke procentais iš visų banko darbuotojų yra vidutinės klasės atstovų? (Gintas) Tai tikrai ne vidutinybių masė. Tai ekonomikos plėtros ir pažangos variklis. Mūsų banke, manau, bent pusę darbuotojų priskirčiau prie vidutinės klasės.

Kas yra didžiausias SEB konkurentas Lietuvoje? Kodėl? Kokie jo pranašumai Jūsų manymu, lyginant su SEB? (vejas) Konkuruojame su visais bankais Lietuvoje. Tačiau nemanau, kad bent kuris iš jų turėtų bet kokį pranašumą palyginti su SEB.

Laba diena, Ką tik baigiau dvyliktą klasę it atėjo tas metas, kai reikia pasirinkti specialybę. Norėjau paklausti, kaip jūs, iš darbdavio pusės, vertinate Lietuvos įvairių universitetų ekonomistus. Pvz. Kuris jūsų nuomone universitetas ruošia geriausius ir tt. (Dovydas) Geriausiai vertiname Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universitetų absolventus.  Šiandien geriausiai specialistus paruošia privačios verslo mokyklos, tokios kaip ISM ir BMI, taip pat užsienio verslo mokyklos.

Gerbiamas Audriau, kiek per pirmaji 2007 m. pusmeti klientu paliko banka butent del internetines bankininkystes sutrikimu? Ar skaiciuojate? Kodel ne (jeigu ne)? Kodel taip stringa jusu sistema? Priezastys, kad daug subega algu pasiimti paskutine menesio diena skamba juokingai. (onlainas) Per pirmąjį pusmetį internetinės bankininkystės sistema buvo sutrikusi tik vieną pusdienį, dėl to atsiprašėme visų savo klientų. Nuolat tobuliname ir investuojame dideles lėšas į mūsų internetinės bankininkystės sistemą. Vien šiemet IT sistemų tobulinimo darbams skirsime 20 mln. Lt. Tikiuosi, kad ateityje užtikrinsime dar sklandesnį sistemų darbą, sparčiai augant operacijų apimtims.  

Spaudoje pilna vienodu straipsniu is SEB ir kitu banku apie tai jog kazkas nerimauja del perkaitimo ir didejancio isiskolinimo. Po to banko atstovai teigia, kad viskas gerai, kad dar toli iki isikolinimo ribos. Ko bankai, tame tarpe ir jus, siekiate?? :) (spauda) Mes turime tik vieną tikslą -  kaip įmanoma geriau informuoti savo klientus, visuomenę apie ekonomikos plėtrą ir tendencijas, suteikti jiems kuo daugiau žinių ir skatinti finansinį išprusimą. Siekiame, kad visi Lietuvos gyventojai galėtų tinkamai pasirūpinti savo finansine gerove ir ateitimi. Lietuvos ekonomika šiandien labai sparčiai vystosi ir labai svarbu, kad ši plėtra išliktų subalansuota. Mano vertinimu, Lietuvos ekonomikai perkaitimas negresia, o skolinimosi apimtys turėtų natūraliai mažėti dėl augančių palūkanų ir griežtėjančių bankų reikalavimų.

Labai įdomu būtų sužinoti, kiek pas jus banke dirba moterų ir kiek iš jų vadovaujančiuose postuose? (Moteris) 70% visų darbuotojų yra moterys. Vadovaujančiuose postuose - apie 40%.

Sveiki, Koki demesi SEB skiria darbuotoju lojalumui gerinti/skatinti ir vidinei komunikacijai? Aciu. (egle) Turime daug vidinės komunikacijos priemonių. Tai mūsų intranetas, mėnesinis leidinys darbuotojams, daugybė korporacinių renginių, susitikimai su vadovais. Mano kabineto durys irgi yra nuolat atviros ir visuomet skatinu tiesioginį bendravimą.

dar del internetines bankininkystes. kad buvo sutrikusi tik viena karta - netiesa!!! kad letai "sukasi" beveik kas antra diena jus arba nezinote arba tylite . jei puslapi vercia 2 minutes tai reiskia gerai ? svarbu visai neuzstrigo ar ne ? (Ignas) Be abejonės, greitis yra labai svarbu. Negaliu sutikti, kad kas antrą dieną ar panašiai. Sistemos sulėtėjimai tikrai yra reti, ir, tikiuosi, kad jie nepasikartos.

Nepripažinti konkurentų pranašumų kai kuriose srityse, yra mažų mažiausiai "pasikėlusio" banko pozicija. Negi tikrai manote, jog visur esate geriausi? Drįsčiau abejoti (joo) Gal turite pavyzdžių?

Geidžiamiusias tai geidžiamiausias, bet kodėl Nidoje baidote paukščius? (Negrazu) Jeigu mus būtų įspėję apie paukščius, šventę tikrai būtume rengę kitoje vietoje.

Esu ištikima ir nuolatinė Jūsų banko klientė. Nepaisant to, kad SEB Vilniaus bankas man Lietuvoje atrodo vienas profesionaliausių ir patikimiausių, vis dėlto pastebiu ir trūkumų, ypač Jūsų personale. Prieš porą metų krimtau mokslus Jungtinėse Amerikos Valstijose. Turėjau sąskaitą atsidariusi vietiniame banke, į kurią man universitetas pervesdavo stipendiją. Kadangi esu atsargus žmogus, tai nenumatytiems atvejams buvau pasiėmusi ir SEB Vilniaus banko išduotą Visa kortelę. Kartą atsitiko toks vienas nenumatytas atvejis, kuomet man reikėjo pasinaudoti Jūsų banko išduota Visa kortele. Norėdama pasitikrinti kiek sąskaitoje turiu pinigų, prisijungiau prie Jūsų elektroninės sistemos. Prisijungusi pamačiau, kad sąskaitoje dalis sumos yra rezervuota kažkokiai JAV maitinimo įstaigai (Visa kortele buvau pasinaudojusi JAV, tačiau tikrai ne toje įstaigoje). Iš karto parašiau laišką su visais paaiškinimais SEB Vilniaus banko informacijos skyriui su pasiteiravimu, ką šiuo atveju man reikėtų daryti, kokius raštus rašyti ir t.t. Atsakymo ilgai laukti neteko, tačiau jis gerokai nustebino. Jame buvo parašyta: "Dėl iškilusių problemų kreipkitės į artimiausią SEB Vilniaus banko skyrių". Parašiau antrą laišką, kad, kaip jau buvau rašiusi, esu JAV, o artimiausias banko skyrius yra už daugiau nei 10 tūkst. kilometrų. Vėl gavau atsakymą: "Deja, niekuo negalime padėti - kreipkitės į artimiausią SEB Vilniaus banko skyrių". Po kiek laiko rezervacija buvo panaikinta, tačiau vis tiek likau nesupratusi, kodėl Jūsų informacijos skyrius negalėjo bent jau giliau pasidomėti mano problema, o ne rašyti automatinio atsakymo. Po šio įvykio tikrai nesu tikra, ar Jūsų banko darbuotojai gali išspręsti mano sąskaitos problemas, kurios dėl vienų ar kitų priežasčių galėtų man iškilti užsienyje. (Aušra) Apgailestauju dėl Jums sukeltų nepatogumų. Taip tikrai neturėtų būti. Šiuo metu klientų problemoms išspręsti skiriame daug didesnį dėmesį nei anksčiau, ir, tikiuosi, kad tokių atvejų bus vis mažiau. Informacijos ir pagalbos telefonas yra 1528, el. paštas info@seb.lt.

Kokia knyga ir filmas labiausiai jus paveikė kaip žmogų? Dar būtų įdomu sužinot ar mėgstat muziką ir kokias grupes (Simas Patvirnys) Dvi knygos: E. M. Remarko "Trys draugai" ir Dž. Selindžerio "Rugiuose prie bedugnės". Mano mėgstamiausia muzika - "Pink Floyd", Roger Waters, Stingas ir Peter Gabriel, taip pat labai mėgstu šiuolaikinę klubinę muziką.

Atsiprašau, kad negaliu atsakyti į visus klausimus, pasistengsiu į visus likusius klausimus atsakyti raštu. Didelis ačiū visiems už įdomius ir neleidžiančius atsipūsti klausimus. ()  

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau