Įspūdžiai po ketvirtinio investuotojų susitikimo

Publikuota: 2007-01-28
Atnaujinta 2015-06-04 12:50
Investuotojas esx1L.
Investuotojas esx1L.
 

Praėjusią savaitę įvyko ketvirtinis aktyviausių investuotojų bendruomenės susitikimas. Panašaus pobūdžio susitikimai turi didelį pasisekimą vien dėl to, kad juose galima ir yra su kuo pasikalbėti apie investavimą.

Susitikimo tema paskelbta nebuvo, tačiau kaip manote, koks klausimas investuotojus šiuo metu labiausiai kankina ? Taip, tikriausiai atspėjote :) Tai artėjančios korekcijos klausimas. Skaudūs prisiminimai verčia investuotojus būti labai atsargiais. Šiuo klausimu pasisakymų teko daug girdėti, tačiau daugiausia "balsavo" už tai, kad korekcija prasidės tik po bendrovių metinių susirinkimų - gegužės mėn. Kiek investuotojų įžvalga turi pagrindo, atsakys netolima ateitis.Per susitikimą pastebėjau, kad jau yra nauja mada. Tai Latvijos Krajbankas. Panašu, kad paskutinę savaitę lietuvaičiai daro tvarką Latvijoje. Netgi Finastos savaitiniuose komentaruose šiam bankui buvo skirtos net 2 minutės.Naujos tendencijos ? Taip, tai užseniečių pinigai. Daug kam jie sujaukė planus. Investuotojai, parsidavę sausio pradžioje akcijas, tikėjosi natūralios korekcijos, tačiau jau kuris laikas siaučiantys užsienio investuotojai nušluoja visą bent kiek didesnę akcijų pasiūlą. Tas neišsenkantis pinigų kiekis daro įspūdį daugeliui.Verta pastebėti, kad per paskutinį pusmetį investuotojų auditorija išsiplėtė. Daugėja žmonių, galinčių skirti litą kitą investicijoms. Tai jau tapo tradicija, kad tokių žmonių padaugėja tuomet, kai rinka jau smarkiai pakilusi. Greičiausiai legendos apie galimus uždirbti procentus iš lūpų į lūpas perduodamos lyg žaidžiant sugedusį telefoną.Daugelis paklaus, o kur savaitinė apžvalga ? Nebus. Jeigu toliau rašyčiau, nukonkuruočiau pirmadieninę VŽ Mano Investicijos skiltį :) O jei rimtai, vz.lt redaktorius palaimino šį žingsnį.--------- Atsakymas Audronei R. į klausimą "Ką manote apie "Grigiškes", kažkokia truputį pamiršta akcija, ar ne?" Taip, tai tikrai primiršta akcija, tačiau tas primiršimas turi pagrindo. Įmonei šiemet teks atlaikyti energetinių resursų brangimą, kiek suprantu vis dar yra problemų dėl naujos gamybos linijos įsisavinimo. Įmonės planuojamas 2007 m. pelnas yra apie 25% didesnis už planuojamą 2006 m., tačiau biržoje galima rasti krūvą bendrovių su galingesnėmis prognozėmis. Antra vertus, jeigu žiūrėti tik į techninę analizę, tai slankusis eksponentinis 50 sesijų kainos vidurkis (EMA50) rodo pirkimo ženklus. Tai reiškia, kad keičiasi rinkos požiūris į akciją. Ši tendencija kolkas nedidelė. Tad atsakyčiau taip: jeigu man šį akcija būtų įdomi investavimui, tai šiuo metu nepraleisčiau progos įsigyti šios bendrovės VP. Pagal fundamentalius rodiklius ji tikrai nėra pervertinta. Pangonis tikrai yra įrodęs ne kartą, kad sugeba ir moka vadovauti Grigiškių įmonei. Tad įmonės akcija 3,5 - 3,7 LTL. galėtų drąsiai kainuoti.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau