Dviratininkams siūloma draustis specialiu draudimu

Publikuota: 2011-06-02

Įsibėgėjant dviračių sezonui draudimo bendrovė „Seesam Lietuva“ pasiūlė naują šių transporto priemonių mėgėjams skirtą draudimo paslaugą. Išskirtinai į dviratininkus orientuotas „Dviratininko draudimas“ apima nelaimingų atsitikimų bei jų civilinės atsakomybės draudimą.

bdquo;Kartu su at scaron;ilusiais orais intensyvėjant dviračių srautams, dviratininkų saugumas kasmet tampa vis svarbesne aktualija. Džiaugiamės, kad kartu didėja ir važinėjančiųjų scaron;iomis transporto priemonėmis sąmoningumas savo saugumo atžvilgiu, taigi naujos draudimo paslaugos poreikis auga savaime. Atkreiptinas dėmesys, kad scaron;iuo draudimo pasiūlymu rūpestis pirmiausiai skiriamas asmens sveikatai, taigi apsauga suteikiama ne dviračiui, bet pačiam žmogui ir jo veiksmams," - teigia draudimo bendrovės bdquo;Seesam Lietuva" asmens draudimų rizikos vertintoja Natalija Misėkienė.bdquo;Dviratininko draudimu" užtikrinama dviguba draudiminė apsauga visus metus: draudimas nuo nelaimingų atsitikimų bei civilinės atsakomybės draudimas. Nelaimingo atsitikimo bet kuriuo paros metu visame pasaulyje atveju kompensuojama žala mirties, neįgalumo ir traumų atveju. Neįgalumu laikomi organų ar jų funkcijų netekimo atvejai, o kompensuojamos traumos apima kaulų lūžius ir i scaron;nirimus, vidaus organų traumas, mink scaron;tųjų audinių pažeidimus ir kt.Tuo tarpu Lietuvoje galiojančiu civilinės atsakomybės draudimu atlyginama dviratininko kitiems asmenims ar jų turtui padaroma žala, pavyzdžiui, automobilio įbrėžimas, pėsčiojo sužalojimas, jo turto sugadinimas ir pan. Dviratininko civilinės atsakomybės draudimu atlyginama žala iki 5000 Lt, jai taikoma 300 Lt fran scaron;izė.bdquo;Specialiai dviratininkams sukurta paslauga i scaron;siskiria savo kompleksi scaron;kumu, nes vienu metu jungia dvi draudimo rū scaron;is. Dviratininkai - bendruomeni scaron;ki žmonės, taigi įsigydami scaron;ią draudimo paslaugą jie pasirūpina ne tik savo nelaimingų atsitikimų draudimu, tačiau ir padarytos žalos atlyginimu tretiesiems asmenims. Scaron;is draudimas galioja visus metus ir yra taikomas ne tik važiuojant dviračiu, bet taip pat buityje bei laisvalaikiu," - pabrėžia N. Misėkienė.Didžiausia dviratininko saugumo garantija - važinėjimas dviračių takais. Tuo tarpu bdquo;Seesam Lietuva" kartu su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) pernai atlikto tyrimo duomenimis, du trečdaliai važinėjančiųjų dviračiais su didžiausiais sunkumais susiduria dėl dviračių takų nebuvimo (32,32 proc.) arba jų nei scaron;baigtumo (33,57 proc.).Situacija keliuose dėl augančio dviratininkų sąmoningumo scaron;iek tiek gerėja. Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos duomenimis, 2010 m. eismo įvykiuose Lietuvoje žuvo 24, buvo sužeisti 346 dviratininkai. 2009-aisiais scaron;ie skaičiai siekė atitinkamai 34 ir 378, tuo tarpu prie scaron; de scaron;imtmetį žuvusiųjų buvo tris kartus, o sužeistųjų - beveik du kartus daugiau.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus