UAB „Transimeksa“ atidaro naują logistikos centrą Vilniuje

Publikuota: 2011-05-31

DĖMESIO! Tai yra bendrovės pranešimas spaudai.
Pranešimų spaudai turinio VZ.LT neredaguoja. Už pranešimo turinį atsako jį
paskelbusi bendrovė.

Vilniuje, Žemuosiuose Paneriuose, greta Savanorių prospekto, birželį duris atvers vienas moderniausių logistikos terminalų Lietuvoje. Logistikos centrą atidaro transporto kompanija UAB „Transimeksa“, į jį investavusi apie 20 mln. Lt.9,5 hektarų plote, Sausupio g. 15 įsikūrusiame terminale, pastatytas ir įrengtas modernus 12 500 m² ploto sandėlis bendriesiems kroviniams, įrengta 1 500 m² ploto atvira krovinių saugojimo aikštelė, pakloti 4 hektarai asfalto dangos transporto statymui ir manevravimui. Bendras sunkiojo transporto priemonių statymo vietų skaičius čia viršija 100. Kartu su senosiomis sandėliavimo patalpomis bendras sandėliavimo patalpų plotas „Transimeksa" terminale dabar sieks 18 000 m².
„Mūsų kompanija yra orientuota į visas logistikos paslaugas ir dabar jau esame pasirengę aptarnauti visus - tiek vietinėje rinkoje dirbančius, tiek eksportuojančius ar prekes reeksportuojančius klientus", - sako UAB „Vilniaus Transimeksa" direktoriaus pavaduotojas Igoris Kacepalovas.Racionalus požiūris
Prieš keletą metų nekilnojamojo turto plėtotojai ir investuotojai sandėlius vertino pagal tai, kiek į juos galima sudėti padėklų. Taip jie įsivaizdavo logistikos bendrovėms patrauklų sandėlį. Tačiau, labai greitai paaiškėjo, kad toks „modelis" turi nemažai trūkumų: transporto priemonių manevravimui ir statymui nepakanka vietos, mažas krovimo vartų skaičius bei nepakankamos buferinės zonos sandėlio viduje „užkemša" vartus kroviniais ir stabdo darbą. Didelis sandėliavimo patalpų aukštis taip pat pasirodė besąs netoks efektyvus, kaip buvo manoma.
„Nusprendę plėsti savo veiklą bei investuoti į sandėlio statybą, mes atsižvelgėme į visus šiuos trūkumus bei kėlėme sau uždavinį: naujasis logistikos centras su moderniu sandėliu turi efektyviai bei optimaliai aptarnauti visus General Cargo krovinių ir prekių tipus, - pasakoja UAB „Vilniaus Transimeksa" direktoriaus pavaduotojas. - Taip pat buvo nuspręsta, kad naujasis logistikos centras saugojimui priims ir nestandartinius krovinius. Dabar mes galėsime lengvai priimti ir perkrauti krovinius iš įvairiausių tipų krovininio transporto priemonių: nuo mikroautobuso iki jūrinio konteinerio ar autotraukinio."Apgalvoti sprendimai
Greitas ir lengvas transporto priemonės pastatymas krovinio iškrovimui arba pakrovimui - vienas svarbiausių kriterijų, užtikrinančių efektyvų sandėlio darbą. Į tai buvo atkreiptas didelis dėmesys, projektuojant bei statant naują modernų „Transimeksos" sandėlį terminale. Čia įrengtos dvi šoninio krovimo rampos (18X9 metrai). Rampų ilgis ir plotis leidžia krovos technikai patogiai privažiuoti prie visos puspriekabės ar priekabos bei saugiai, efektyviai ir greitai manevruoti. Pro didelius, 6 metrų pločio ir 4 metrų aukščio, vartus galima lengvai priimti į sandėlį ir nestandartinius krovinius.
„Transimeksa" terminalo sandėlyje prie rampų sumontuoti pandusai užtikrina patogų ir greitą privažiavimą mikroautobusams. Sandėlio priekyje yra įrengta 16 krovimo šliuzų, kuriuos sudaro rampos namelis su aukščio išlyginimo aikštele, sienų ir lubų danga bei krovimo anga su vartų sandarikliu. 14- oje tokių šliuzų įrengtos 2,5 metrų ilgio ir 2,25 metrų pločio aukščio išlyginimo aikštelės. Jos leidžia patogiai ir greitai pakrauti arba iškrauti visų tipų sunkvežimius.
Dviejuose sandėlio šliuzuose įrengtos ilgesnės, net 4,05 metro aukščio išlyginimo aikštelės. Jos yra pritaikytos jūrinių konteinerių krovimui.
Prie visų šliuzų sumontuoti pagalbiniai įvažiavimo mechanizmai, kurie padeda vairuotojui tiksliai ir greitai pastatyti transporto priemonę prie krovimo vartų.
„Krovimų įvairovė, galimybės krauti skirtingų tipų transporto priemones, universali stelažų sistema ir visa sandėlio struktūra yra patogi ne tik transporto kompanijoms, vežėjams, bet ir klientams, krovinių savininkams, eksportuotojams bei reeksportuotojams", - sako p. Vyšniauskas.Patogus sandėlio išplanavimas
Kad sandėlis dirbtų efektyviai, visi jo vartai arba krovinių priėmimo-išdavimo šliuzai turi būti išnaudojami optimaliai. Kroviniai į ir iš sandėlio turi judėti greitai, krovinių vietos turi būti paruoštos sandėliavimui arba perkrovimui.
Krovimo darbams, krovinių priėmimui, rūšiavimui bei paruošimui išvežti sandėlyje skirta iki 35 metrų ilgio, taip vadinama, vartų zona. Šioje zonoje bus sandėliuojami ir nestandartiniai kroviniai.
Efektyvus sandėlio aukštis (8,05 metrai) krovinius stelažuose leidžia laikyti 4 aukštais. Viso šiame sandėlyje yra beveik 9 000 standartinių vietų padėklams.
Dalį sandėlio patalpų užims muitinės sandėlio zona. Sandėlio išplanavimas bei stelažų išdėstymas leis gan greitai ir nesudėtingai keisti šios zonos plotą. Nuo 2011 birželio mėnesio „Transimeksa" vadovai planuoja išplėsti muitinės sandėlio licenciją dar ir akcizinių krovinių sandėliavimui.Moderni valdymo sistema
Darbo procesams valdyti ir juos apskaityti sandėlyje yra įdiegta „Accellos One Warehouse" sandėlio valdymo sistema. Tai - pirmoji Lietuvoje įdiegta tokio tipo programinė įranga logistikai.
Modernios sandėlio valdymo sistemos pagalba bus ne tik operatyviai ir labai tiksliai administruojamas krovinių judėjimas sandėlyje, krovinių priėmimas arba jų išdavimas, efektyviau naudojamas sandėlio plotas, optimizuoti sandėlio administravimo resursai, bet ir suteikiamos papildomos galimybės sandėlio klientams. Krovinių savininkai galės „on -line" (realiu laiku) sekti krovinių judėjimą, matyti prekių likučius, internetu prisijungti prie sandėlio duomenų bazės iš bet kurio pasaulio taško. „Accellos One Warehouse" programa yra lanksti ir suderinama su daugeliu skirtingų sistemų.
„Tai yra pakankamai brangi, tačiau šiuo metu pati moderniausia krovinių ir sandėlio valdymo sistema, - sako p. Vyšniauskas. - Plėtodami naują logistikos terminalą, stengėmės čia diegti pačius moderniausius sprendimus."Daugiau informacijos:
UAB „Transimeksa", tel. 8 5 2104669

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus