Devyni iš dešimties Sodros skyrių nemokūs

Publikuota: 2011-02-17
Atnaujinta 2015-06-02 15:49

Daugelyje šalies rajonų pensijų gavėjų yra
daugiau nei dirbančiųjų: pernai vos 5 teritoriniai "Sodros" skyriai surinko
mokesčių tiek, kad jų užteko pensijų išmokoms, ir galėjo dotuoti likusius 45
skyrius. Padėtį apsunkina tai, kad dalis verslo regionuose palieka tik
atstovybes, o būstines perkelia į Vilnių, ketvirtadienį rašo "Verslo
žinios".

Mindaugas Sinkevičius, "Sodros" direktorius, pateikia pavyzdį: Panevėžyje mokamos 52.884 pensijos, o apdraustųjų tėra 50.581. Be to, ir dirbančiųjų atlyginimai vidutiniškai 12,5% mažesni už šalies vidurkį. Nors, pasak direktoriaus, kai dar nebuvo bankrutavęs "Ekranas", miestas ne tik surinkdavo mokesčių tiek, kiek jam reikėjo, bet ir dotuodavo kitus. Tačiau pernai pensijoms mokėti Panevėžys pristigo daugiau kaip 110 mln. Lt.Kaunas, Klaipėda, Mažeikiai, Vilnius ir Visaginas – vos tiek teritorinių "Sodros" skyrių pernai surinko socialinio draudimo mokesčių, kurių užteko ne tik tose teritorijoje gyvenančių žmonių pensijoms: Vilnius surinko 1,8 mlrd. Lt, Klaipėda – 75,5 mln. Lt, Visaginas – 33,5 mln. Lt, Mažeikiai – 25 mln. Lt, Kaunas – 9 mln. Lt, daugiau nei jiems reikėjo. Todėl galėjo dotuoti kitas savivaldybes."Sodros" direktorius atkreipia dėmesį, kad Visagine mokama 6.011 pensijų, bet mieste yra 9.784 apdraustieji, o vidutinis visaginiečio atlyginimas 18% didesnis už vidutinį apdraustųjų atlyginimą šalyje.Tačiau Zarasuose, Širvintose, Šalčininkuose, Lazdijuose ir Anykščiuose surinktų pinigų neužteko net 40% visų išmokų.Išsamiau apie "Sodros" finansinę padėtį skaitykite ketvirtadienio "Verslo žiniose".(KETV) Devyni iš dešimties (KETV) Devyni iš dešimties "Sodros" skyrių nemokūs

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku