Teritorijų planavimui – paprastesnis kelias

Publikuota: 2011-02-09
Atnaujinta 2015-06-02 15:36

Vyriausybė pritarė Teritorijų planavimo
įstatymo keitimui, kurį priėmus didžiąją dalimi nereikėtų detaliojo planavimo,
procedūros sutrumpėtų keletą kartų. Skelbiama, jog iš proceso šalinami visi
politiniai žaidimai.

„Kadangi būtų sukurta aiški privalomų ir rekomendacinių teritorijų planavimo dokumentų sistema, sumažėtų privalomų dokumentų skaičius. Pavyzdžiui, tris ar net keturis kartus sumažėtų atvejų, kai privaloma rengti detaliuosius planus (jie įstatymo projekte vadinami užstatymo planais). Dabar jie būtini net tuo atveju, kai žmogus tenori padalyti savo sklypą. Įsigaliojus naujajam įstatymui, tokio plano nebereikėtų.“, - praneša Vyriausybė.Supaprastinta teritorijų planavimo tvarka būtų gerokai patrauklesnė ir investuotojams. Iki šiol jie jau ne kartą atsisakydavo planų, nes dvejų ar trejų metų teritorijų planavimo terminas jiems pasirodydavo per ilgas.Jeigu įsigaliotų naujasis įstatymas, pagerėtų verslo aplinka, būtų palankesnės sąlygos investicijoms, o verslo subjektai žinotų, kad pats procesas yra ne tik spartesnis, bet ir skaidresnis.Šalina politiką
Siekiant iš teritorijų planavimo proceso pašalinti galimus politinius piktnaudžiavimus, detaliųjų planų tvirtinimas skiriamas nebe savivaldybių tarybos, bet savivaldybių administracijų vadovų kompetencijai. Taip nuspęsta atsisakyti ligšiolinio vilkinimo, papildomų dokumentų reikalavimo bei politikavimo. Taip pat pašalinama „kolektyvinė atsakomybė“, tad bus galima reikalauti konkrečios atsakomybės už neteisingus ar neteisėtus sprendimus.“Iš proceso bus pašalinta politika. Daug kas skundžiasi ar įtaria, jog savivaldybių tarybų nariai delsia tvirtinti detaliuosius planus, jų išvis netvirtina arba prisigalvoja papildomų reikalavimų galimai dėl užkulisinių politinių žaidimų. Todėl naujasis projektas atima iš Tarybų, iki šiol tvirtinusių detaliuosius planus, šią funkciją ” – žada aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.Įsigaliojus naujajam įstatymui galimybės “žaisti” nebeliks, nes detaliuosius planus tvirtins savivaldybių administracijų direktoriai. Papildomas to pliusas – atsiras atsakingas asmuo, bus iš ko pareikalauti atsakomybės dėl neteisingų ar neteisėtų sprendimų. Tuo tarpu dabar, veikiant vadinamajai „kolektyvinei atsakomybei“, pareikalauti atsakomybės nėra iš ko.Vienintelis kriterijus, pagal kurį bus galima atsisakyti tvirtinti detalųjį planą, bus skundas teismui dėl tikrinančios institucijos išduoto plano patikrinimo akto teisėtumo. Jeigu teismo procesas nebus pradėtas, savivaldybės negalės stabdyti proceso.Taip pat numatoma ir administracinė atsakomybė, jeigu procedūra vilkinama be jokių priežasčių.Naujuoju įstatymu keičiama ir ginčų sprendimo tvarka. Atsiranda galimybė ikiteisminiam ginčui, kurį įgaliota spręsti Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Todėl manoma, kad turėtų gerokai sumažėti teisminių procesų, nes daugelį ginčų bus galima išspręsti jau ikiteisminio proceso metu.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau