Šimonytė iki 12.000& dalyvių žadančiame mitinge prieš kasos aparatus nepasirodys

Publikuota: 2011-02-04
Atnaujinta 2015-06-02 15:12

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė
pirmadienį Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos
organizuojamame mitinge prieš kasos aparatus nepasirodys. Anot jos, ultimatyviai
kasos aparatų įvedimui besipriešinantys smulkiųjų verslininkų atstovai gali
remti priešingus nei visuomenės interesus.

Tokią žinią ministrė šiandien perdavė viešai išplatintame laiške, skirtame Zitai Sorokienei, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) pirmininkei.Finansų ministrė atremia asociacijos kaltinimus esą kasos aparatus nusprendusi įvesti Vyriausybė "dar kartą ignoravo teisėtus smulkiojo verslo interesus ir priėmė politinius vienašališkus ir visiškai nepagrįstus sprendimus, žlugdančius smulkųjį verslą"."Iš anksto ir viešai noriu Jus informuoti, kad Jūsų organizuojamame mitinge dalyvauti neturėsiu galimybių, kadangi savo dalyvavimu patvirtinčiau Jūsų insinuacijas, jog Finansų ministerija (FM) inicijuoja, o Vyriausybė įgyvendina sprendimus, kuriuos lemia Jūsų laiške minimi nederami vykdomajai valdžiai motyvai", - teigia p. Šimonytė laiške.Anot finansų ministrės, Vyriausybės sprendimas, jog nuo gegužės 1 d. dengtose turgavietėse maisto produktais prekiaujantys smulkieji verslininkai privalės turėti kasos aparatus, priimtas siekiant užtikrinti didesnį verslo skaidrumą, geresnę pajamų apskaitą, sudaryti galimybes tiksliai fiksuoti gautas pajamas ir kartu užkirsti kelią nereglamentuotai, šešėlinei veiklai bei geriau apsaugoti vartotojų teises."Todėl ultimatyvus pasipriešinimas šiam sprendimui sukuria prielaidas manyti, kad remiami priešingi tikslai nei visuomenės interesas, tuo pačiu bandant kaltinti Vyriausybę nežinia kieno interesų atstovavimui", - teigia p. Šimonytė.Ji laiške tikina, kad Vyriausybei svarstant pasiūlymą įvesti kasos aparatus LSVPA "konstruktyviai dalyvauti siūlymo svarstyme nepanoro", nors ir buvo kviečiama, į siunčiamus derinti teisės aktus nereagavo bei neatsakinėjo, tačiau dažnai klaidino visuomenę dėl šio sprendimo pasekmių."Nepaisant to, raginčiau diskutuoti dėl jau priimtų teisės aktų, teikti siūlymus dėl tobulintinų nuostatų – FM yra pasirengusi svarstyti konstruktyvius siūlymus ir teikti papildymus bei pakeitimus, jei jų prireiktų", - skatina p. Šimonytė.

4 kartus daugiau pajamų

FM apie kasos aparatų naudą kalba į pagalbą pasitelkdama Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skaičius.VMI duomenimis, prekyvietėse maisto produktais prekiaujantys gyventojai, naudojantys kasos aparatus, apskaito vidutiniškai 4 kartus daugiau pajamų nei tie, kurie pajamas rašo į apskaitos žurnalus."Pavyzdžiui, VMI atliekant tikrinimus Vilniuje, dalis asmenų, prekiaujančių su verslo liudijimais be kasos aparatų, prekybos vietose neturėjo apskaitos žurnalų. Vėliau juos pateikė, deklaruodami gerokai didesnius pardavimus nei už ankstesnius laikotarpius. Šis faktas liudija piktnaudžiavimo atvejus, kai realūs duomenys į apskaitos žurnalus įrašomi tada, kai yra patikrinimo grėsmė arba patikrinimas jau pradėtas", - tikina FM.VZ.LT rašė, jog Vyriausybė įsigijusiems kasos aparatą ir jį įregistravusiems apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje kompensuos visas ar dalį kasos aparato pirkimo išlaidų. Tam iš Privatizavimo fondo bus paimta 3 mln. Lt.

Laukia iki 12.000 mitinguotojų

LSVPA į protesto mitingą vasario 7 d. 12 val. smulkiojo verslo atstovus ir žmones, kurie, anot asociacijos, "neabejingi konservatorių vykdomai žmonių skurdinimo politikai" sukvietė prie Seimo.Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatas praneša, kad planuojama, jog mitinge dalyvaus iki 12.000 žmonių, bei tikina, kad policija pasirengusi užtikrinti saugumą.Mitingas sukels nepatogumų vairuotojams. Anot komisariato, prmadienį nuo 10 iki 18 val. gatvėse šalia Seimo bus ribojamas eismas, o automobilius statyti ten bus draudžiama jau mitingo išvakarėse nuo 20 val.Premjeras Andrius Kubilius ne vieną kartą yra pabrėžęs, jog Vyriausybės sprendimo dėl kasos aparatų neatšauks.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau