Bitėnų skirstymo stotis įjungta į Lietuvos elektros perdavimo tinklą

Publikuota: 2010-12-30
Atnaujinta 2015-06-09 13:33

Bitėnų skirstomajame punkte baigti montuoti visi atviros skirstyklos auk scaron;tos įtampos elektros įrenginiai, nutiestos ir sujungtos keturios 330 kV įtampos elektros perdavimo oro linijos.
bdquo;Pirmą kartą per dvide scaron;imt nepriklausomybės metų elektra Klaipėdos kra scaron;tui gali būti perduodama nesinaudojant elektros įrenginiais Karaliaučiaus teritorijoje. Tai labai svarbus žingsnis, siekiant užtikrinti Lietuvos elektros perdavimo tinklo saugumą ir sujungti į žiedą Baltijos jūros regiono valstybių elektros tinklus, ldquo; ndash; sakė Virgilijus Poderys, elektros perdavimo sistemos operatoriaus bdquo;Litgrid ldquo; generalinis direktorius.
Iki scaron;iol elektros energija i scaron; Rytų Lietuvos, kur sutelkti pagrindiniai gamybos pajėgumai, Klaipėdos kra scaron;tui buvo tiekiama per elektros įrenginius, esančius Karaliaučiaus srities teritorijoje, todėl bet koks rimtesnis gedimas kaimyninėje valstybėje galėjo sukelti rimtų problemų aprūpinant elektros energija visą Vakarų Lietuvos regioną.
Bitėnų skirstyklos ir naujų elektros perdavimo linijų statybos užtruko mažiau nei metus. Siekiant nesukelti nepatogumų vartotojams, darbai oro linijose buvo vykdomi ir nakties metu.
Scaron;iuo metu vykdomas tarptautinės elektros jungties bdquo;NordBalt ldquo; projektas, kartu su statoma Klaipėdos ndash; Tel scaron;ių 330 kV elektros perdavimo linija ir Klaipėdos pastotės rekonstrukcija, sujungs Lietuvos ir Scaron;vedijos elektros perdavimo sistemas. Įgyvendinamas bdquo;LitPol Link ldquo; tarptautinės jungties projektas sudarys sąlygas sujungti Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemas ir bus vienas i scaron; žingsnių ruo scaron;iant Lietuvos elektros perdavimo sistemą sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos elektros tinklu.
Video reportažą apie Bitėnų skirstyklos įjungimą į sistemą žiūrėkite: http://www.litgrid.eu/index.php?-314217658

Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė, bdquo;Litgrid ldquo; komunikacijos vadovė
Tel. 8613 19977
El. pa scaron;tas vilija.railaite@litgrid.eu

Apie įmonę: bdquo;Litgrid rdquo; yra Lietuvos elektros energijos perdavimo sistemos operatorius, valdantis elektros energijos srautus Lietuvoje ir palaikantis stabilų scaron;alies elektros energetikos sistemos darbą. bdquo;Litgrid rdquo; yra atsakingas už elektros perdavimo tinklo stiprinimą, strateginius elektros jungčių su Scaron;vedija ir Lenkija projektus, bei pasiruo scaron;imą dirbti sinchroniniu režimu kontinentinės Europos elektros perdavimo sistemoje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau