Teismas iš kauniečių atėmė domeną easyjet.lt ir atidavė jį skrydžių bendrovei

Publikuota: 2010-12-27
Atnaujinta 2015-06-09 14:01

Teismas konstatavo, kad "įregistruodamas subdomeną easyjet.lt, kurio pavadinimas yra identiškas ieškovui priklausančiam ir tiek Lietuvoje, tiek visam pasaulyje žinomam prekių ženklui EASYJET, atsakovas pažeidė ieškovo, kaip prekių ženklo savininko, išimtines teises".„easyJet“ ieškinyje motyvavo, jog domeno vardas atsakovo yra naudojamas vadinamam „parkavimui“ – jame pateikiama informacija apie paslaugas, kurias teikia ieškovas."Teismui pateikėme informaciją, kad "Impress klubas" tuomet turėjo daugiau nei 600 registruotų domenų vardų. Dauguma jų buvo parduodama. Tarp jų buvo ne tik domenų vardų sų mūsų kliento prekės ženklu "easyJet", bet ir domenų vardų su kitoms bendrovėms priklausančiais prekių ženklais, įmonių pavadinimais ar labai panašiais žymenimis (pvz., davidoff.lt, e-bay.lt, delif.lt, aroudas.lt) ir kt.", - VZ.LT pasakojo Tomas Jakubauskas, advokatės Redos Žabolienės kontoros "Metida" advokatas.Intelektinės nuosavybės byloje teismas sprendimą priėmė už akių, mat „Impress klubas“ nepateikė atsiliepimo į ieškinį."Kita pusė buvo su mumis susisiekusi, klausinėjo dėl galimų derybų, tačiau jokio oficialaus pasiūlymo iš jų nesulaukėm", - sako advokatas, pažymintis, kad derybos su atsakovu nevyko.Vilniaus apygardos teismas „Impress klubą“ perleisti domeno registraciją įpareigojo per 30 dienų. Viešoji įstaiga taip pat turi padengti bylinėjimosi išlaidas – 266 Lt.Anot p. Jakubausko, 266 Lt ne galutinė suma – dėl bylinėjimosi išlaidų dar bus rengiamas atskiras prašymas, ir, kaip tvirtina advokatas, jos bus "kur kas didesnės".„Impress klubas“ gruodžio 22-osios sprendimą už akių per 20 dienų gali prašyti to paties teismo peržiūrėti.Su pačia bendrove nurodytu telefonu susisiekti nepavyko."Verslo žinios" rašė, kad didžiausia pigių skrydžių bendrovė Europoje yra "Ryanair". Pagal gabenamų keleivių skaičių antra yra "Berlin Air" – ji nepriklauso pigių skrydžių bendrovių asociacijai. Trečia – "easyJet". Šis "didysis Europos trejetas" pernai pasidalijo apie 130 mln. keleivių.ES teisė numato, kad nesąžiningumas gali būti nustatytas ir įrodytas tuomet, kai iš aplinkybių matyti, kad domeno vardas užregistruotas visų pirma siekiant jį parduoti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku